کد مطلب: 26075
تاریخ انتشار : 10 فرو 1397 - 11:03
زائرین مناطق عملیاتی جنوبی اعزامی از شهرستان بشرویه روز گذشته از اروند رو ، شلمجه و مسجد جامع خرمشهر بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پیام بشرویه ، زائرین مناطق عملیاتی جنوبی اعزامی از شهرستان بشرویه روز گذشته از اروند رو ، شلمجه و مسجد جامع خرمشهر بازدید کردند.

 

گویا اینجا سرزمین دیگری است، به هر نقطه ای که پا می گذاری عطر و یاد شهدای گرانقدر دلت را عاشورایی می کند.

 همه آن هایی که به کربلای ایران امده اند گویا رنگ و بوی شهادت گرفته اند.

 

 

اروند رود:

اروندرود یکی از مناطق مورد بازدید زائران مناطق عملیاتی دفاع مقدس محسوب می‌شود.اروندرود از بزرگترین رودهای جهان است که از به هم پیوستن دجله و فرات در القرنه عراق و اتصال کارون در خرمشهر به آن تشکیل می‌شود. اروند به معنی تیزو تندرو و در دوره باستان به تمام طول رود دجله و اروند، رود امروزی گفته می‌شد.به اروند، رود وحشی نیز می‌گویند. در اروند دو نوع جریان وجود دارد: جریان آرام بر سطح آن و جریانی سریع متلاطم در عمق آن، این رودخانه به علت جزر و مدها و نوع حرکتش این لقب را گرفته است.

شلمچه:

شلمچه یکی از مهمترین محورهای هجوم اولیه ارتش بعث عراق به ایران بود. ارتش عراق با گذر از این منطقه به سوی خرمشهر تاخت. پس از عملیات بیت‌المقدس که به بازپس‌گیری خرمشهر به دست ارتش ایران انجامید، این منطقه همچنان در دست ارتش عراق بود.

 

در طول جنگ تحمیلی منطقه شلمچه صحنه عملیات‌های بیت‌المقدس، رمضان،‌کربلای 4، کربلای 5،‌کربلای 8 و بیت‌المقدس 7 بوده که در این میان، نبرد کربلای 5 از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این عملیات را می‌توان سخت‌ترین عملیات دوران مقدس نام برد.

بازدید از اروند کنار منطقه عملیات والفجر ۸ ، برپایی نماز جماعت و روایتگری در محل مسجد جامع خرمشهر، بازدید از مناطق و برنامه های مختلف فرهنگی ، برنامه های روز گذشته کاروان راهیان نور شهرستان بشرویه بود

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.