کد مطلب: 26063
تاریخ انتشار : 27 اسف 1396 - 20:59
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بشرویه افزود: طی بازدید میدانی اکیپ منابع طبیعی شهرستان بشرویه 100 درصد سازه های آبی در حوزه آبخیز نخاب و فتح آباد لبریز شده و ۴۰ درصد سازه ها در 7حوزه آبخیز ذخیره‌سازی شده است .

به گزارش پیام بشرویه ،در آخرین روزهای سال ۹۶ بارش رحمت الهی دلهای مردم شهرستان بشرویه را شاد‌ کرد .

 

"محمدرضا رفیعی" در گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه با اشاره به میزان بارندگی های ۲۴ ساعت گذشته تاکنون خاطرنشان کرد :در شهرستان بشرویه میزان بارندگی در طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۱ و دو دهم میلی‌متر گزارش شده است  و پیش بینی می شود با توجه به پایان بارندگی‌ها طی فردا این میزان به ۱۸ میلیمتر افزایش یابد.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بشرویه افزود: با توجه به میزان بارندگی های اخیر در شهرستان بشرویه و در سال زراعی، این میزان به ۲۴ میلیمتر رسیده است .

وی با اشاره به اینکه 100درصد سازه های آبی کال نخاب و فتح آباد لبریز شده گفت :طی بازدید میدانی اکیپ منابع طبیعی شهرستان بشرویه 100 درصد سازه های آبی در حوزه آبخیز نخاب و فتح آباد لبریز شده و  ۴۰ درصد سازه ها در 7حوزه آبخیز ذخیره‌سازی شده است .

رفیعی افزود : در مجموع حدود 3 میلیون مترمکعب رواناب تاکنون داشته ایم که از این میزان یک میلیون مترمکعب ذخیره سازی شده است.

 وی با اشاره به تعداد سازه های آبخیز در شهرستان بشرویه هم گفت :تعداد ۱۱۵ سازه آبخیز شهرستان بشرویه دارای ظرفیت ذخیره‌سازی حدود ۴ میلیون مترمکعب رواناب را دارد ولی بیشترین روان آب ها در حوزه نیگنان می باشد.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بشرویه  با اشاره به اینکه در حوزه آبخیز نیگنان رواناب های زیادی داریم و تعداد سازه ها در این حوزه کم  می باشد تصریح کرد: کمبود تعداد سازه ها در حوزه آبخیز نیگنان سبب شده که بیشترین روان آب ها در این حوزه و در سطح شهرستان بشرویه به سمت کویر سرازیر شود .

رفیعی افزود: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در سال ۹۷ و همچنین اعتبارات بسیار خوبی که در سال آتی خواهیم داشت امیدواریم بتوانیم جلوی روان آب ها را در این منطقه بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع در شهرستان بشرویه و در هر دوره بارندگی ۷۰ درصد روان آب‌ها هدر می رود که بیشترین روان آب ها در حوزه نیگنان می باشد و امید داریم با مشارکت مردم و اعتبارات استانی و ملی بتوانیم اقدامات خوبی را برای ذخیره روان آبها داشته باشیم تا باعث تقویت و تغذیه قنات ها و چشمه ها نیز شود .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری با توصیه به کشاورزان برای استفاده بهینه از روان آب‌ها گفت :توصیه می‌شود تا کشاورزان از این فرصت خوب بارندگی‌ها در جهت استفاده بهینه از روان آب‌ها و ابیاری مزارع و باغات خود و زمین زعفران استفاده کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.