اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 26038
تاریخ انتشار : 15 اسف 1396 - 16:46
رییس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری بشرویه خبر داد:
اجرای طرح ملی نهال کاری در کویر بشرویه با اعتبار یک میلیارد تومان
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه افزود: در سال ۹۶ طرح نهال کاری از محل اعتبارات ملی در ۵۵۰ هکتار از منطقه کویر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرا میشود.

به گزارش پیام بشرویه ، 

" محمدرضا رفیعی" رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بشرویه ظهر امروز و در حاشیه ایین نهال کاری در کویر بشرویه، از اجرای طرح ملی و استانی نهال کاری در این شهرستان خبر داد و گفت: با هدف مقابله با بیابان زایی در شهرستان بشرویه دو طرح نهال کاری از محل اعتبارات استانی و ملی در منطقه کویر بشرویه اجرا می‌شود وی با اشاره به اینکه شهرستان بشرویه در منطقه بیابانی و خشک قرار گرفته بیان کرد: لازم است طرح نهال کاری در وسعت زیادی در این منطقه اجرا شود.

رییس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری بشرویه گفت: شهرستان بشرویه با وسعت ۷۸۰ هزار و ۴۹۱ متر مربع دارای ۲۴۰ هزار هکتار بیابان است که با پدیده بحران زای خشکسالی و خردسالی روبروست و نیاز است که در مناطق خشک و کویر طرح های نهال کاری رایج شده تا از حرکت شن‌های روان و تخریب مزارع کشاورزی جلوگیری شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه افزود: در سال ۹۶ طرح نهال کاری از محل اعتبارات ملی در ۵۵۰ هکتار از منطقه کویر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در م
بهمن ماه سال جاری آغاز شده که قرار است در هر هکتار ۲۵۰ تا دویست و هفت نوع از گونه های مختلف اجرا شود.
وی افزود: همچنین درختچه‌های مقاوم و سازگار با مناطق خشکی و شوری آب در هر هکتار کاشته شود که در مجموع پیش‌بینی می‌شود ۲۷۶ هزار اصله نهال غرش شود.

رفیعی همچنین از اجرای پروژه نهال کاری با اعتبارات استانی خبرداد و گفت: در سال جاری از محل اعتبارات استانی نیز ۹۷۴ هکتار از محدوده کانون فرسایش بادی درختکاری خواهد شد.

نظرات کاربران

سلام باتشکر ازاقدام خوب منابع طبیعی امیدواریم همه منابع صرف کاشت درخت بشه البته اگرصلاح یدانید کویر نوخانیک وخرم اباد ودهنو رافراموش نکنید اینها احتیاج به درختکاری داره ضمن اینکه باید رئیس جوان منابع طبیعی بفکر ابخیزداری درمنطقه بخصومناطق کوهپایه ای غرب شهریتان باشند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب