اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 26037
تاریخ انتشار : 15 اسف 1396 - 16:00
ظهر امروز به مناسبت روز درختکاری کاشت نهال در انتهای بلوار جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه با حضور مسولان ادارات انجام شد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

در اولین روز از هفته درختکاری و منابع طبیعی یکصد نهال درخت مثمر و غیرمثمر در انتهای بلوار جهاد کشاورزی بشرویه غرق شد.

" محمدرضا رفیعی" رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بشرویه در اولین روز از هفته درختکاری و منابع طبیعی با اشاره به تأثیر افزایش فضای سبز در کاهش تنش های خشکسالی گفت: با هدف ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ و نگهداری فضای سبز در ایران و به خصوص مناطق خشک و بیابانی طرح اهدای نهال رایگان همه ساله در اولین جمعه هفته درختکاری انجام میشود.

وی افزود: مصمم هستیم در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نهال رایگان را بین متقاضیان توضیح کنیم.

رفیعی با اشاره به اهمیت کاش نهال بیان کرد: با توجه به وسعت کویری و بیابانی ایران سرانه فضای سبز در سطح کشور به ازای هر نفر ۱۱.۱۰ متر مربع و در استان خراسان جنوبی ۱۴ متر مربع است.

وی افزود: علی‌رغم خشکسالی‌های متوالی در شهرستان بشرویه میزان سرانه فضای سبز شهری در بشرویه ۱۸ و ۱۶ متر مربع است که از میانگین کشوری بالاتر است.

رییس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری بشرویه از برگزاری آموزش‌های نهال کاری در ادارات خبر داد و گفت: با همکاری اداره آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان کلاس‌های آموزشی برای قشر جوان و نوجوان و ورزشکاران و دانش آموزان برگزار شده که تاثیر خوبی در مشارکت جوانان و ورزشکاران در کاشت درخت داشته است.

در این مراسم "حجت الاسلام حدادیان" امام جمعه موقت بشرویه با قدردانی از ادارات و نهادهای متولی در اجرای برنامه های هفته درختکاری گفت: این هفته یکی از دستورات اسلام و سفارشات نبی مکرم اسلام است و هر کسی برای استفاده مردم درختی را بکارد پرونده عمل آن باز است و ثواب این سنت حسنه برای او نوشته می‌شود .

حجت الاسلام حدادیان با توصیه به تمام مردم و مسئولین جهت مشارکت در درخت کاری هم گفت: آنچه که مهم است در این سنت حسنه حفظ و نگهداری فضای سبز است که انتظار می‌رود مردم و مسئولین نسبت به حفاظت و مراقبت و به خصوص آبیاری درخت کاشت شده همکاری بیشتری را با ادارات متولی داشته باشد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب