اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 26036
تاریخ انتشار : 14 اسف 1396 - 22:32
مدیرکل زندان های خراسان جنوبی گفت:تعداد ۱۴۲ زندانی هستند که ۱۴ میلیارد تومان مبلغ بدهی دارند که ستاد دیه مردمی میتواند ورود پیدا کند .

به گزارش پیام بشرویه ،  " علی هاشمی " شامگاه امروز در همایش جشن گلریزان شهرستان بشرویه که با حضور خیرین در محل سالن شهید مفتح برگزار شد با اشاره به اهداف ستاد دیه مردمی گفت: در سال ۹۵ توانستیم در ستاد دیه مردمی ۱۱۵ نفر آزادی با ۸میلیارد تومان بدهی به همت خیرین و مردم انجام شده است.

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی  افزود: از این میزان ۳میلیارد تومان گذشت شاکی داشته ایم و از وظائف ستاد دیه   اقدام برای بدهی های  زیر ۲۰۰ میلیون تومان  است .

وی با اشاره به زندانیان غیر عمد در استان گفت: در سال جاری و تا کنون آزادی ۱۰۲ نفر رقم خورد که مبلغ ۹ میلیارد تومان بوده است که نقش اصلی را شکایت کنندگان  داشته اند که با گذشت خود ،لبخند را به خانواده ها برگرداندند.

هاشمی افزود: برخی مهریه های سنگین  مشکلات زیادی ایجاد میکند و گاها از عهده ستاد دیه هم خارج میشود .

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت زندانیان استان گفت: ۷۵درصد زندانیان خراسان جنوبی جرم آنان مواد مخدر است،جرم سرقت در استان به ۱۳درصد رسیده و ۵درصد زندانیان جرائم  غیر عمد  هستند که ۳۸۰ نفر را شامل میشوند و پرونده های دیگری هم دارند و زندانیان فقط غیر عمد  حدود ۱۹۰ نفر هستند .

 

وی تصریح کرد: تعداد ۱۴۲ زندانی هستند که ۱۴ میلیارد تومان مبلغ بدهی دارند که ستاد دیه مردمی  میتواند ورود پیدا کند .

 هاشمی با اشاره به کمک های خوب مردم  بیان کرد: کمک های مردمی هرچند کم دارای برکت زیادی است و خوشبختانه هیچ وقت دیوار بی اعتمادی ایجاد نشد.

 

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی  با تاکید بر پیشگیری برای وقوع این گونه زندانی ها گفت: برخی دستگاه های ما نیز کوتاهی کرده اند که موجب میشود افراد به دلایلی سر از زندان در بیاورند و کاهش هدفمند جمعیت کیفری از اهداف بزرگ است و نمی خواهیم زندانی در زندان ها بماند.

 

وی افزود: فرهنگ سازی برای کمک به زندانیان غیر عمد کمک بزرگی برای این افراد است و ستاد دیه مردمی با برگزاری جلسات مختلف قدم های خیری را برداشته اند.

 

هاشمی با اشاره به فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان گفت: انجمن های حمایت زندانیان هم مشغول فعالیت است تا به خانواده زندانیان نیز کمک رسانی شود.

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی  افزود: ۱۳۰۰ خانواده تحت پوشش انجمن ها هستند که فقط توسط مردم و خیرین کمک میشود ، خیرین که با ۱۸سال خشکسالی بازهم رتبه دار کمک ها در کارهای خیر به خود اختصاص داده اند.

 

وی در خصوص احداث بازداشتگاه یا زندان در بشرویه هم گفت: باتوجه به بعد مسافت با طبس و فردوس برای مردم این منطقه نیاز به بازداشتگاه و زندان احساس میشود که این روحیه مطالبه گری قابل تقدیر است که پیگیری خواهد شد.

 هاشمی افزود: اگر بازداشتگاه قرار است ساخته شود باید در مرکز شهرستان باشد تا علاوه بر حفظ آبروی افراد و کاستن رفت و آمد ها از دادگاه به بازداشتگاه مسیر کوتاه باشد.

نظرات کاربران

با سلام قبول كنيد كه برخي بانكها نيز با وامهاي سنگيني كه به مردم ميدن و مردم نيز بنا به وجود مشكلات سخت اقتصادي مجبور به گرفتن اين وامها ميشن در به وجود اومدن اين امر دخيل هستند.ضمن اينكه گاها ميشنويم يك شخص در چندين بانك يا موسسه مالي اقدام به اخذ وامهاي كلان بانكي كرده و آخر سر هم نتونسته از پس پرداختش بربياد.و ناچارا ضامنين مجبور به پرداخت شدن.به نظر من بايد براي هر شخص با توجه به موقعيت شغلي و اجتماعي در مجموع يك سقفي براي اخذ وام در نظر گرفته بشه و مثلا اگر شخصي از بانك *ص* تقاضاي وام دارد چنانچه بانك متوجه شد كه اين شخص از بانك *ت* و باك *م* وام سنگين دارد از پرداخت تسهيلات به اين شخص خودداري كند. مگر اينكه واقعا اين شخص قصد ايجاد اشتغال و ايجاد كارگاه و كارخانه داشته باشد كه در اين صورت بايد همكاري كرد.يك بررسي در سوابق زندانيان جرايم غير عمد نشون ميده كه اكثرا درگير وامهاي كلان بانكي هستند كه متاسفانه قريب به اتفاق قصد سرمايه گذاري نداشته اند!

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب