کد مطلب: 26007
تاریخ انتشار : 6 اسف 1396 - 14:51
معاون هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی بشرویه گفت:احداث این پیست با هدف ترویج این فرهنگ که حرکات نمایشی مخصوص پیست هستند نه خیابان و نیز فرهنگ موتورسواری سالم و ایجاد ورزشی مفرح برای جوانان و سایر علاقه مندان به موتور سواری است.

به گزارش پیام بشرویه ، جوان در برهه ای از زندگي پر شور و هيجان است كه بایدبه موقع و در فضاي مناسب این هیجان و انرژي خود را تخلیه نماید.

احداث پيست موتور سواري از  حادثه آفريني موتور سوار ها در خيابان هاي سطح شهر و جاده ها  تا حدود زیادی  جلوگيري مي كند و نیز برای گذراندن اوقات فراغت و ایجاد سرگرمی جوانان مفید است .

دربشرویه باوجود استعداد ها و توانایی ها  در زمینه ی موتور سواری،احداث پیست هایی مانند  پیست موتور کراس،بیش از پیش  مورد نیاز است .

 

حسین گنج بخش معاون  هیات موتور سواری و اتومبیل رانی شهرستان بشرویه که به تازگی در مسابقات قهرمانی موتورکراس استانی رتبه ی دوم را به خود اختصاص داد ،در گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه از راه اندازی پیست موتور کراس در سال 97و آغاز احداث پیست های پرواز و اتومبیل رانی در سال آینده خبر داد و گفت: بعد از  دوسال پیگیری های متعدد بالاخره در شهریور ماه امسال تمامی استعلام ها گرفته شد و با مجوز اداره ی تربیت بدنی استان ،برای احداث این پیست شروع به کار کردیم.

وی افزود:احداث این پیست با هدف ترویج این فرهنگ که حرکات نمایشی مخصوص پیست هستند نه خیابان و نیز فرهنگ  موتورسواری سالم و ایجاد ورزشی مفرح  برای جوانان و سایر علاقه مندان به موتور سواری است.

 

وی تصریح کرد:مساحت کل مجموعه 9 هکتار است که 3هکتار به پیست موتورکراس تخصیص داده شده و 6هکتار نیز برای احداث پیست های رالی اتومبیل و پیست پرواز در سال آینده در نظر گرفته شده است.

 

گنج بخش با تشکر از همکاری شهرداری شهرستان بشرویه و اداره ی راه و شهرسازی  ادامه داد: پیشرفت ها در این زمینه مرهون تلاش و همکاری شهرداری،اداره ی راه و آقای امینی و همچنین همکاری اعضای این هیئت است .

 

وی با اشاره به هزینه های صرف شده برای این امر، بیان داشت:درحال حاضرپنج میلیون تومان هزینه شده وتاکنون 10میلیون تومان هزینه های برآورد است که البته این هزینه ها با همکاری رایگان ماشین آلات ساخت و ساز مقدر گشته است و در زمینه های مالی نیازمند همکاری ادارات و مردم هستیم .

 

وی با اشاره به ظرفیت نامحدود پیست موتور کراس اظهار کرد:موتور سواران برای عضویت در این پیست ابتدا باید در هیات موتور سواری شهرستان ثبت عضویت نماید و نیز موتور مناسب پیست،لباس مخصوص و وسایل ایمنی را داراباشند.

 

معاون هیئت موتور سواری و اتومبیل رانی شهرستان بشرویه در پایان با تشکر از همکاری های انجام شده؛ خواستار حمایت های هر چه  بیشتر ادارات دولتی شهرستان به خصوص اداره ی ورزش و جوانان  شد و افزود:در بشرویه استعداد های فراوانی  وجود دارند که در صورت همکاری و حمایت مسؤلان دولتی،ما نیز میتوانیم مانند سایر شهرستان های استان،استعداد های خود را به نمایش بگذاریم و برای مطرح شدن تلاش نماییم.

 

نظرات کاربران

احسن ماشاالاه....ورزش ورزش ورزش

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.