کد مطلب: 25990
تاریخ انتشار : 3 اسف 1396 - 00:56
"شب عید" یکی از سنت های دیرینه در کشور است و هرساله با نزدیک شدن به پایان سال، بازارها جنب و جوش خاصی دارند و در این میان برپایی نمایشگاه های بهاره و فروش فوق العاده دو طرحی است که برای کمک به خرید مردم و عرضه کالا ارائه میشود.

به گزارش پیام بشرویه ،  "شب عید" یکی از سنت های دیرینه در کشور است و هرساله با نزدیک شدن به پایان سال، بازارها جنب و جوش خاصی دارند. برهمین اساس نزدیک به دو دهه است که در فصولی از سال، نمایشگاه و فروشگاههای فصلی عرضه مستقیم کالا با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی، حذف واسطه ­ها، کنترل قیمت و کمک به اقتصاد خانواده ها مورد توجه دولت بوده است و برگزاری نمایشگاه­های"فروش بهاره" در آستانه سال جدید یکی از همین نمایشگاه­ها است

 

 این نمایشگاه­ها که به نمایشگاه­های بهاره مرسوم شده ­اند، معمولا در مکان ­های ثابتی برگزار می­شوند و در طی سالهای برگزاری با تغییرات چشمگیری همراه بوده ­اند بطوریکه در بیشتر این نمایشگاهها، همه نیازهای خانواده ­ها برای عید اعم از پوشاک، کیف و کفش، آجیل و شیرینی، کالاهای اساسی بادوام و اجناس مصرفی، ظرف و ظروف از همه نوع و مواد غذایی و پروتینی و....به قیمت مناسب بفروش می رسد.

 اما برگزاری نمایشگاه­ها همواره خالی از مشکل نبوده  و گاها با مخالفت نیز روبرو بوده­ است و شاید برخی اوقات  اجرای طرح فروش فوق العاده را بهتر از برپایی نمایشگاه در شهرها بدانند.

 

با این حال ، در هرکجا که نمایشگاه بهاره برپا می شود، جنب و جوش  بازار و رونق خرید حال و هوایی دیگر دارد و البته آسیب شناسی و رفع مشکلات اینگونه نمایشگاه  دور از انتظار نیست .

نمایشگاه بهاره مفهومی جدی هم برای خریداران، هم برای عرضه‌کنندگان دارد به‌خصوص اگر پای فروش ویژه  در نمایشگاه‌های بهاره در میان ‌باشد، با برپایی نمایشگاه تولیدکنندگان هم دوست ندارند این فرصت را از دست بدهند و با تمام قوا به میدان می‌آیند. این اهمیت هم امسال به شدت افزایش یافته و آن‌طور که فعالان بازارها می‌گویند، رکود بازار عاملی شده تا تولید‌کننده و عرضه‌کننده کالا، به این نمایشگاه دید ویژه‌تری داشته باشند ، هرچند در این میان عده ای از فروشنگان نیز معتقدند فروش فوق العاده بهتر می تواند در فروش اجناس و کالا به آنان کمک کند ،این درحالی است که مشتریان و موافقان نمایشگاه بهاره که غالب مردم قشر متوسط و یا با درآمد پایین تر هستند، چشم انتظار برپایی نمایشگاه بهاره می باشند.

 

خبرنگار پیام بشرویه در گفتگو با تنی چند از کسبه و بازاریان، مشتریان و خانواده ها برپایی نمایشگاه بهاره در بشرویه را بر دایره نقد و بررسی قرار داده است.

برپایی نمایشگاه بهاره با محوریت بومی بودن در بشرویه 

تعدادی از فروشندگان بر این باور هستند که با نزدیک شدن به ایام عید و سال جدید ، بازارهای بشرویه آنگونه که باید رونق ندارد و عده ای خرید خود را از شهرهای دیگر یا کلان شهرها انجام میدهند و نیاز است قبل از آن متولیان مربوطه تصمیم جدی برای این امر اتخاذ کنند، عده ای از عرصه کنندگان کالا، برپایی نمایشگاه بهاره با محوریت بومی بودن کسبه و بازاریان بشرویه را راه حلی مناسب در راستای فروش اجناس و همچنین افزایش قدرت خرید مردم می دانند.

و اما برخی فروشنگان نیز عنوان می کنند که طرح فروش فوق العاده میتوانند راه حل بهتری باشد تا جذب بیشتری از مشتریان را داشته باشند.

 

اجرای به هنگام نمایشگاه بهاره یا فروش فوق العاده در بشرویه انتظار کسبه

اجرای به هنگام هر یک از این دو پیشنهاد" نمایشگاه بهاره " یا " فروش فوق العاده " مورد تاکید بود.

و اما مشتریان و خانواده گویا چشم انتظار جنب و جوش بازار بهاره هستند، آنچنان که در محافل  و گپ و گفت های خود و یا در گروه های تلگرامی، به خوبی احساس میشود.

 

خانواده های بشرویه ای که با خبرنگار پیام بشرویه ،در این خصوص اظهار نظر کرده اند عنوان می کنند، با برپایی نمایشگاه بهاره و ایجاد بازارچه ای که تمام نیازهای مشتری  اعم از  عرضه پوشاک و کیف و کفش گرفته تا آجیل و خشکبار و هر نوع کالایی که مورد نیاز خانوارها  در آن جمع شده باشد، خود باعث انگیزه خرید می شود.

 

نمایشگاه های بهاره شهرستان های همجوار هم فال و هم تماشا!!

یکی از شهروندان بشرویه می گوید، ما هر سال منتظر برپایی نمایشگاه بهاره در شهرهای همجوار هستیم به قول خودمان " هم فال است و هم تماشا " و بی شک دست خالی بیرون نمی آیم، پس چه بهتر که این فضای رونق بازار شب عید در شهر خودمان به راه بیفتد و خرید را از بازارهای خودمان داشته باشیم.

البته شهروند دیگری معتقد است که نمایشگاه بهاره باید کنترل شده باشد تا کیفیت اجناس و قیمت ان مورد رضایت مشتری نیز قرار بگیرد در غیر این صورت کمکی به هیچ کدام نخواهد کرد.

 

یکی دیگر از بانوان شهروند بشرویه ای با ابراز رضایت از برگزاری نمایشگاه های بهاره گذشته در بشرویه می گوید: خانواده خودم به شخصه توانستند بهترین وبه صرفه ترین خرید ایام عید خود را از این نمایشگاه انجام دهند در صورتیکه که سال های قبل برای خرید به مشهد می رفتیم

بهره مند شدن مشاغل خانگی از فرصت نمایشگاه بهاره

یکی از بانوان بشرویه ای که در کارهای سنتی مشغول فعالیت است عنوان میکند نمایشگاه های تاثیر بسیار خوبی در فروش دارد و بجز آن مردم در شرایط معمولی شاید اجناس و کالاهای سنتی ما را به خوبی خرید نکنند و می توانند با برپایی غرفه های مختلف و اخذ  مجوز برای پخت غذاهای سنتی و گرم و یا ارائه کالاهای سنتی و دست ساز، فرصت خوبی در اختیار مشتری برای خرید قرار دهیم و بازار ما نیز رونق گیرد.

 

ارائه جنس با کیفیت در فروش فوق العاده 

اجرای طرح فروش فوق العاده ، نظر دیگر برخی شهروندان است که عنوان می کنند با اجرای این طرح کیفیت اجناس بیشتر مورد توجه قرار میگیرد.

 

و اما نظر سنجی های گروه های تلگرامی حاکی از این که نمایشگاه بهاره در بشرویه خواهان بیشتری دارد.

البته این فقط یک نظر سنجی است و آنچه مهم است برآوردهای مسئولان مربوطه برای ایجاد بازاری پر رونق با در نظر گرفتن ایجاد فضایی جهت افزایش قدرت خرید مردم و فروش بیشتر بازاریان و افزایش رقابت بین عرضه کنندگان است.

 

راه اندازی نمایشگاه بهاره با محوریت بومی کردن آن

کنترل بر قیمت های بازار در اجرای طرح فروش فوق العاده

ایجاد مرکز مدیریت با ارائه شماره تماس جهت گزارش های مردمی از بازار یا نمایشگاه بهاره

ایجاد فضای بازاری خرید با هدف جلوگیری از خرید مردم از نمایشگاه های بهاره شهرستان های همجوار

کنترل و نظارت بر ورود اجناس با کیفیت پایین به بازارها در ایام فروش عید

بخشی از نظرات و انتظارات مردمی و عرضه کنندگان بشرویه است .

و اما نظر شما مخاطب و خواننده گرامی  چیست؟

 

نمایشگاه بهاره در بشرویه فرصتی برای خرید خانواده ها یا آسیب به فروشندگان/نظر شما چیست؟با برپایی نمایشگاه بهاره موافقید یا مخالف؟

 

شما شهروند گرامی بشرویه میتوانند با گذاشتن نظر خود در بخش نظرات این خبر، به مسئولان برای تصمیم نهایی در این امر کمک کنید و نظرات ارائه شده در این خبر در گزارشی تقدیم مسئولان مربوطه خواهد شد.

قابل به یاداوری است نظراتی فقط تایید می شود که جنبه ارائه راهکار داشته باشد ونظری که حاوی مطالب بدون ارتباط با این خبر و یا پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا ویا بدون سند باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات کاربران

موافق نمایشگاه بهاره هستم
ببیند ما مشاغل خونگی داریم در طی سال خیلی فروش کم هست ولی همین نمایشگاه کمک خوبی به ما میکنه، برای مشتری هم خوبه ما هم موافق نمایشگاه بهاره ایم
خیلی خوبه بازار بشرویه که گرون فروش هستند
این حرف رو نزنین اونا هم می خوان نون بخرن وزن وبچه نون بدن
با سلام و ممنون از پیام به خاطر اینکه فرصتی فراهم کرد تا ما هم نظر خود را بدهیم، البته یک نقد به پیام دارم، نصف شب خبر می زنید! در خصوص نمایشگاه بهاره بنظرم میتونه کمک خوبی برای مردم باشه، میگن فروش فوق العاده ولی این باعث میشه تا رقابت زیادی نباشه و کسبه اون طوری که میخوان فروش انجام بدن، ولی در نمایشگاه بهاره، خیلی بهتر مردم خرید میکنند. یک پیشنهاد و یک سوال هم از مسئولان محترم دارم، شما بزرگواران در ایام سال عرضه کنندگان مختلف رو برای نمایشگاه های شهرهای مختلف آماده میکنید و میفرستید دست شما درد نکنه کار خوبی است ، حتی در بشرویه در زمان نمایشگاه مبل دیدیم که در کنارش ترشی و نان و ... هم می فروشند این نشان میدهد مردم از نمایشگاه استقبال میکنند هم فروشنده و هم خریدار حال که وقت نمایشگاه و خرید مردم است پس جرا نمایشگاه بهاره نباشد؟
با سلام خدمت شما یک صحبتی داشتم با مخالفان برگزاری نمایشگاه بهاره ۱_ این برنامه در سراسر شهر های ایران برگزار میشود مخصوصا فردوس و طبس که در مجاور شهرمان هستش ۲_چطوره که غرفه دارا های غیر بومی که از شهرهای دور در این نمایشگاها شرکت میکنن که برای شرکت در این نمایشگاها علاوه بر اجاره بیشتری که نسبت به غرفه دار های بومی هر شهری پرداخت میکنن هزینه هایی مانند کرایه رفت و برگشت اجاره خانه و نهار و شام و.... را متحمل میشوند و برایشان میسرفد اما برای همشهریان بازاری نسرفد ؟؟؟ ۳ _ تنوع محصول در این نمایشگاهای بهاره باعث انتخاب دقیق و رضایت زیاد از محصول میشود ۴_با توجه به تنوع قیمت فرصتی مناسب برای قشر کم درامد و خرید شب عید میباشد ۵_و در نهایت از مسئولین شهر خواهشمندم که در مورد ایجاد نمایشگاه تجدید نظر کرده و با دیدگاه مثبت و نظارت بیشتر نسبت به برگزاری نمایشگاه(مدیریت ،کیفیت و قیمت) موافقت نمایند لازم به ذکر است چنانچه مقدور بود از متقاضاین جدید برای ایجاد نمایشگاه بهاره استفاده شود چرا که مدیریت نمایشگاه قبلی دارای ضعفهایی زیادی بوده که در پایین اعلام میکنم یک مثال میزنم وقتی مدیر یک نمایشگاه تعداد غرفه های نمایشگاه بیشتر از ظرفیت جوی یک شهری ایجاد میکنده باعث نارضایتی غرفه دار میشه در نتیجه ۱.غرفه دار مجبور به گران کردن اجناس خود میشود ۲.نارضایتی خود به دیگر همکاران خود در نمایشگه دیگر اعلام کرده ۳.کسایی که تمایل به شرکت در نمایشگاه سال های بعد را داشته باشن طبق شنیده ها و تجربه برای سرفیدن از اجناس بنجل استفاده میکنن ۴. و در آینده با نارضایتی مردم رو به رو خواهیم بود
صد درصد موافقم با نمایشگاه بهاره
من صد درصد موافق نمایشگاه بهاره هستم. هم تنوع جنس دارد هم تخفیف. ولی فروشنده های محلی حاضر به دادن تخفیف نیستند!!!
کاملا با نمایشگاه بهاره موافقم بعضی ها قدرت خرید ندارن مغازه های پوشاک بشرویه هم که یک لا دولا میدن چه خبر خوب پس نمایشگاه برپابشه تا قیمت ها بشکنه
با برگزاری نمایشگاه بهاره موافق هستم ......
سلام، نظر به اینکه برگزاری نمایشگاه باعث رقابت بین بازار بومی و نمایشگاه می شود و باعث شده که هر طرف با بهترین محصولشان و با کمترین قیمت ممکن رقابت کنند به نظر من باید نمایشگاه بهاره برگزار شود و اینکه مردم از شهرهای دیگر خرید دارند به دلیل بی تو جهی و گرانی و عرضه محصولات قدیمی وتوسط عرضه کنندگان بومی است. یاعلی
با سلام و ممنون از پیام بشرویه ، خیلی مشنویم که میگن بازاری ها مخالف نمایشگاه بهاره هستند در صورتیکه این نمایشگاه برای ما هم خیلی خوب هست باعث میشه که جمعیت شاید 4 برابر حالت معمول برای خرید و بازدید از جنس های ما مراجعه کنند، وقتی ببینیم که مردم بشرویه از خودمان خرید می کنند و مردم استقبال میکنند، مثلا مغازه دارها هم قیمت های خوب و منصفی رو اعلام خواهند کرد. ما هم از خدامان هست که جنس ها فروش برود و مسلما وقتی مردم استقبال می کنند هم کیفیت و هم قیمت برای هر دو مشتری ومغازه دار راضی کننده است
سلام من مغازه دار هستم تو بشرویه ، در ایام سال خیلی بازارها خلوت هست و همیشه آخر هفته ها برای اینکه جنس هایم را بفروشم به روز بازارهای شهرهای مختلف میرم فردوس طبس بیرجند حتی کاشمر تا بتوانم جنسم را بفروشم ، فروش فوق العاده خوبه ولی این طرح استقبال نمیشه البته به نظر من ، من که شهرهای مخلف میروم میبینم مردم همیشه میگذارند خریدشان را در همان روزبازارها انجام دهند ،نمایشگاه بهاره هم مثل روزبازار است پس اگر اینچا بزنید من از شهر خود برای فروش جنس هایم به شهرهای دیگر آواره نمیشم ، ما هم می خواهیم زن و بچه نون بدهیم و برایمان بهتر است ،ارزان هم میدهیم
نمایشگاه بهاره خوبه ولی میگن بومی، اگه غیر بومی ها هم بیان رقابت بهتره و تنوع جنس
سلام من با برگزاری نمایشگاه بهاره کاملا موافقم اگه مغازه دارای بومی خودمون هم شرکت کنند و محصولاتشون رو با تخفیف ارائه بدن میتونن مشتری جذب کنن ولی اینکه بخاد نمایشگاه بهاره برگزار نشه ظلم در حق کسانیه ک توان مالی و قدرت خرید کمی دارن من به یه نمونه اشاره میکنم پارسال تو نمایشگاه ما شاهد روسری با قیمت 5 ت بودیم در حالی که همین جنس با همین کیفیت تو بازار خودمون دو برابر و سه برابر بود
حتما حتما باید در نمایشگاه بهاره غیر بومی ها هم باشند. اینکه فقط بومی بیاد توی نمایشگاه اصلا فایده نداره
با برگزاری نمایشگاه بهاره موافقم
با سلام . قابل توجه دست اندرکاران پیام بشرویه،من همیشه گله مند بودم که چرا ذیل خبرهای سیاسی شهر کسی نظر نمی گذارد . و فکر می کردم مردم نمی خوانند و مراجعه کننده ندارد ولی وقتی دیدم زیر یک خبر اقتصادی اینقدر نظر داده اند به یک مطلب مهم رسیدم و آن هم کم توجهی به خبرهای جهت دار و یک طرفه سیاسی شماها می باشد مردم معمولا" از خبریهای جهت دار استقبال نمی کنند و اگر هم مطالعه کنند برایشان مهم نیست که نظر بدهند . واعتبروآ یا اولی الابصار، پس به فکر بیفتید که مردم چه چیز برایشان مهم است و.
سلام ممنون از این خبر خوبتان، نمایشگاه بهاره یعنی رونق و جنب و جوش اقتصادی شهر فقط مدیریت خوب لازم است ، پبشنهاد می گنم حتما برگزار بشه و ما بشرویه گی ها همه منتظریم
نمایشگاه بهاره که بهتر از فروش فوق العاده اس!!
نظر ما برای مسئولان مهم است؟ اگر مهم است انشالله برگزار کنند این نمایشگاه بهاره را
شايد هم بعضي مي ترسند در سياست دخالتي داشته باشند و نظرات خود را قورت مي دهند ....
منم کاملا با برزگزاری نمایشگاه بهاره موافق هستم چون واقعا تنوع جنس داره
موافق برپایی نمایشگاه بهاره هستم
منم با برگزاری نمایشگاه بهاره موافقم.
سلام.با توجه به رکوددبازار و اوضاع بد کاسبی من میگم پولی که میخاد خرج بشه تو شهر خودم و برای همشهری خودم باشه.حتی اگه گران تر باشه.در ضمن در نمایشگاه بهاره معمولا در شروع اجناس با کیفیت عرضه میشه اما بعدا جنس نامرغوب می آورند.اینقدر غریبه پرست وخود باخته نباشیم که تا چشممون به چهار تا غریبه می افته خودمون را گم میکنیم
این چه تعبیره!! غریبه پرست...خود باخته !!! مگر کاسبان بشرویه در طول سال خیلی رعایت حال همشهری ها شون رو میکردند؟ خوبه آدم انصاف داشته باشه. ما هم مثل مردم شه های دیگه حق داشتن نمایشگاه بهاره داریم.
این چه تعبیره!! غریبه پرست...خود باخته !!! مگر کاسبان بشرویه در طول سال خیلی رعایت حال همشهری ها شون رو میکردند؟بخصوص کاسبان پوشاک. خوبه آدم انصاف داشته باشه. ما هم مثل مردم شه های دیگه حق داشتن نمایشگاه بهاره داریم.
اگه کسبه بشرویه از نرخ مشخصی که تعزیرات مشخص کرده بیشتر سود و فایده میکنند گران فروش و بی وجدان هستند.پس زود تهمت نزنیم و قضاوت نکنیم.چون فردا باید جواب گو باشیم.اگه حرفی زده میشه باید با سند و مدرک معتبر باشه.تهمت زدن کاری نداره.اگه دوستان واقعا کاسبی را میشناسند که از نرخ مصوب تعزیرات داره بیشتر سود میکنه گزارش بدهند تا پیگیری بشود.لطفا تهمت نزنیم.اول خودم را میگم بعد شما...
اگه کسبه بشرویه از نرخ مشخصی که تعزیرات مشخص کرده بیشتر سود و فایده میکنند گران فروش و بی وجدان هستند.پس زود تهمت نزنیم و قضاوت نکنیم.چون فردا باید جواب گو باشیم.اگه حرفی زده میشه باید با سند و مدرک معتبر باشه.تهمت زدن کاری نداره.اگه دوستان واقعا کاسبی را میشناسند که از نرخ مصوب تعزیرات داره بیشتر سود میکنه گزارش بدهند تا پیگیری بشود.لطفا تهمت نزنیم.اول خودم را میگم بعد شما...
با سلام من مخالف هستم واقعا جای تاسف داره برای نظام مدیریتی وبعضی از همشهری های خودم امروز بیشترین آسیب رو توی جامعه قشرکارگر وکاسب می بینه چرا از اول هیچ کس برای اینها بسته حمایتی تعریف نکرده کاش افرادی که موافق برگذاری نمایشگاه بهاره هستن فقط یک کم فکر میکردن بعد اعلام موافقت می کردن بنده خودم از همین نمایشگاه یک سرویس مبلمان برداشتم فروشنده تضمین کرده که جنس خوبه ونانو هست و...ولی متاسفانه هیچ کدام از تعریف هایی که موقع فروش میکرد رو نداره الان از کجا ایشون پیدا کنم بگم آقا جنس تو ایراد داره آخه عزیزان چرا ما مردم اینقدر خود بد هستیم چرا اینقدر غریبه پرستیم.من برای شما تک تک ایرادهای نمایشگاه های نوروزی رو میگم شما هم بیشتر راجب آن فکر کنید. 1- خارج شدن سرمایه از شهرمون یعنی یکی میاد در عرض یک هفته سرمایه زیادی رو از این شهر خارج میکنه وباعث فلج شدن چرخه اقتصادی میشه 2- فروشنده نمایشگاه هیچ تعهدی نسبت جنس فروخته شده نداره یک هفته هست بعدش نمی تونی پیداش کنی 3- باتوجه به این که هر کسبه برای ایجاد یک واحد فروشگاهی مراحل مختلفی را سپری می کند.ومالیات و عوارض و... پرداخت می کنه ولی منفعت آن برای فروشنده های دوره گرد،نمایشگاه های بهاره،کانالهای تلگرامی، فروشگاه اینترنتی میباشد. 4- فقط کافیه یه سری به مغازه دار شهرتون بزنید ودفتر حسابهای نسیه رو یه نگاه کنید. ببینید چقدر حساب دفتری داره تو عزیزی که میری پول نقد تو به غریبه ها می دی همین کار رو با همشهری خودت انجانم بده ! 5- عزیزان هیچ وقت راجب جنسی که شناخت ندارید اظهار نظر نکنیدوکسبه شهر خودتون رو گران فروش وبی انصاف نخوانیداین دور از انصافه ندیده راجبش قضاوت می کنید من خودم بارها برام اتفاق افتاده که خرید اینترنتی انجام دادم یک عالمه هم ذوق کردم که زیر قیمت خریدم ولی وقتی که جنس به دستم رسیده تازه متوجه شدم چه کلاهی سرم رفته خواهشا بیشتر فکر کنید کمتر تهمت بزنید. 6- تمام کسبه شهرمون از خانواده خودمان هستن باید حمایت بشن آنها مثل ما خانواده دارن و درسته خدا روزی رسونه ولی هر کسی به امیدی شروع به کاسبی کرده تمام دل خوشی او به همین فروش پایانی ساله پس بی انصاف نباشیم از قدیم گفتن چراغی که به خونه روا است به مسجدحرام است. ودر پایان از زحمات کسب محترم شهرستان تشکر فروان می کنم باور کنید نمی گم بد نداره ولی این بدی شامل همه نمیشه با انصاف باشیم ممنون
بیشتر مینوشتی!!!!!!
کاملا درسته
البته جناب اگه ازبشرویه هم مبل می خریدین بعدازچندماه کسی جوابگوی شمانبود معلوم میشه شماازبشرویه چیزی نمی خرید وبراتون پیش نیومده که اگه بعداًجنس مشکل داشت ببینین کاسب های بشرویه چه برخوردی باشمادارن

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.