کد مطلب: 25982
تاریخ انتشار : 29 بهم 1396 - 11:57
مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در امور بین الملل و مؤسس شبکه النور آرژانتین در نشست اسلام ، ولایتمداری امیدو آینده در بشرویه:
در نمایشگاه های کتاب در امریکای لاتین اولین کتاب مورد علاقه قران کریم است/مسلمانان در کشورهای غربی تلاش می کنند تا دین اسلام گسترش یابد ما در کشور خود چه میکنیم؟
مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در امور بین الملل و مؤسس شبکه النور آرژانتین گفت: در آمریکای لاتین مسلمانان شبانه روز تلاش میکنن تا یک جامعه اسلامی را ایجاد کنند و اگر ما هم به همین اندازه در راه اسلام تلاش میکردیم اکنون بی حجاب و بی نماز نداشتیم .

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت‌الاسلام و المسلمین محسن ربانی"  مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در امور بین الملل و مؤسس شبکه النور آرژانتین شامگاه  روز گذشته در نشست با محوریت "اسلام، ولایتمداری، امید و آینده"  که در محل مسجد جامع شهرستان بشرویه برگزار شد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی و مکتب علوی راه خود را به سرعت در جهان می پیماید بیان کرد: در عصری به سر می بریم که جهان در حال تغییر شگرف در اندیشه و عقاید است و خوشبختانه مکتب علوی و انقلاب اسلامی به سرعت به پیش می رود و یکی از عوامل مهم گسترش اسلام در جهان و کشورهای مختلف ، انقلاب اسلامی ایران است.

 

 وی افزود: انقلاب اسلامی توانست به بسیاری از افراد در جهان  که هویت خود را از دست داده بودند از جمله خود ملت ایران  شخصیت و هویت ببخشد.

 

 ربانی  با اشاره به وحشت دشمن از گسترش انقلاب اسلامی بیان کرد: با توجه به تشکیل انقلاب اسلامی و گسترش آن  در دنیا  و از سوئی وحشت  دشمنان از این ترویج هزینه های میلیاردی برای تخریب انقلاب  اسلامی  پرداختند و این نشان میدهد راه حق را می پیمایی تا آنجا  که انقلاب اسلامی و مکتب تشیع در کشورهای اروپایی  جای خود را باز کرده و هر روز بر شمار مسلمانان  و شیعیان افزوده می گردد.

 

مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در امور بین الملل و مؤسس شبکه النور آرژانتین  افزود:  امام خمینی نمونه بارز بنده صالح خدا بود که با شکوفا کردن انقلاب اسلامی در دنیا و  گسترش آن اکنون شاهد این هستیم که  مسیحیان زیادی شیعه شوند و در مسیر ترویج مکتب تشیع خدمت کنند ، این حرکت اسلامی  بی شک به برکت انقلاب اسلامی  و هدایت های رهبرگونه امام خمینی و مقام معظم رهبری بوده است.

 

وی با اشاره به ترویج مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی وظیفه همه ما مسلمانان است گفت: اسلام در قبل از انقلاب ،نفوذ  زیادی در آمریکای لاتین نداشته ولی انقلاب اسلامی با احیا مکتب اسلام  برای جهان ثابت کرد که  دین مبین اسلام و به تبع آن ایران اسلامی هیچ گاه آغاز کننده هیچ جنگ و کشتار در جهان نبوده بلکه همواره از مظلومان جهان دفاع کرده است.

 

ربانی با اشاره به فعالیت های فرهنگی اسلامی و ترویجی در آمریکای لاتین بیان کرد: اسلام در بین افراد آمریکای لاتین زیاد  گسترش نداشت و مردم از این دین  مبین اطلاعاتی نداشتند تا آنجا که با تاسیس مساجد و حوزه علمیه با زبان اسپانیا و ترویج دین مبین اسلام ،آشنایی مردم این کشور بیشتر گردید.

 

مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در امور بین الملل و مؤسس شبکه النور آرژانتین با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا در کشور خودمان دین اسلام مغفول نماند گفت:  با ترویج و تبلیغ در کشورهای غربی توانسته ایم مسیحیانی را مسلمان و شیعه واقعی کنیم که با علم و تحقیق به دین اسلام و باور قلبی خود این افراد نیز به جمع یاران مروج اسلام پیوسته اند و ‌اگر این رویه امر به معروف و نهی از منکر در بین همه ما مسلمان و در کشورمان ترویج شود بسیاری از آسیب های اجتماعی   مشکلات عقیدتی مرتفع میشود .

وی افوزد: ۱۰ مرکز در آمریکای لاتین راه اندازی شده که پایگاه شیعیان است و نام حضرت  علی از این مراکز به گوش میرسد و همه ما وظیفه هدایت دین مبین اسلام را داریم  لذا ما که در کشور خودمان هستیم و همه زمینه برای ترویج اسلام فراهم است نباید در برابر منکرات بی تفاوت باشیم بلکه تلاش کنیم تا در این زمینه مردم را برای عمل به دستورات  دینی هدایت کنیم تا بتوانیم دین اسلام را بیش از پیش گسترش داده و جهان را برای حضور  منجی عالم بشریت آماده کنیم.

 

ربانی تصریح کرد: دشمنان اسلام میلیاردها هزینه کردند تا این شجره طیبه را بی فروغ کنند ولی دین مبین اسلام نه تنها کم فروغ  نمیشود بلکه هر روز چراغ امید اسلام بیش از گذشته روشن تر میشود.

 

مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در امور بین الملل و مؤسس شبکه النور آرژانتین  گفت: در آمریکای لاتین مسلمانان شبانه روز تلاش میکنن تا یک جامعه اسلامی را ایجاد کنند و اگر ما هم به همین اندازه در راه اسلام تلاش میکردیم اکنون بی حجاب و بی نماز نداشتیم .

 

وی با اشاره به گسترش علاقه کشورهای غربی به قران و اسلام گفت: در نمایشگاه  کتاب که راه اندازی میکنیم اولین کتابی که طلب میکنند قرآن کریم است و ۳ کتاب اسلام چیست زن در قرآن  را نیز خرید میکنند .

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.