کد مطلب: 25972
تاریخ انتشار : 25 بهم 1396 - 15:45
گویا از یاد برده‌اید که امنیت و آرامش امروزتان و همچنین میزهای ریاست‌تان، مرهون خون شهدا و از خودگذشتگی خانواده‌هایشان است.

به گزارش پیام بشرویه ، یکی از مخاطبان سایت خبری پیام بشرویه در رنج نامه ای از اتفاقات سال اخیر در استان در حوزه عدم پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت توسط برخی مسولان گلایه کرد

در این یادداشت آمده است:
دیروز فضای استان ملتهب از حذف یادواره شهدا بود، امروز نیز حذف تمثال و نماد شهید و شهادت و اما فردا ...!؟

انقلاب جمهوری اسلامی ایران نشأت گرفته از مکتب عاشورا و تداوم قیام حسینی است که این موضوع بارها توسط امام خمینی(ره) مطرح شده که انقلاب اسلامی ایران پرتوی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است.

 

مردم کشور نیز براساس عشق و معرفتی که به اهل بیت علیه‌السلام دارند به رهبری امام راحل این قیام را رقم زدند و در این راه از جان و مال و فرزندان خود گذشتند که مقدس بودن این قیام دلیل ایثار و از خودگذشتگی مردم بود.

 

هنوز مدتی از قیام انقلاب اسلامی نگذشته بود که جنگ بین ایران و عراق شکل گرفت. اما باز هم این مردم که روحیه انقلابی خود را از مکتب حسینی گرفته بودند، از جان و مال خود دریغ نکردند و مردان و جوانانشان را به جبهه‌ها فرستادند و خودشان نیز در پشت صحنه به پشتیبانی پرداختند.

 

در واقع آن‌چه که سبب ایجاد انقلاب اسلامی، پیروزی در جنگ تحمیلی هشت ساله و عظمت امروزی انقلاب اسلامی شده است همان روحیه انقلابی و شهادت‌طلبی فرزندان این مرز و بوم است که پایه‌های این نظام را محکم کرده و اکنون نیز که جبهه جنگ سخت جای خود را به جنگ نرم داده است، باز هم تنها راه پیروزی بر دشمن، داشتن و حفظ روحیه انقلابی و الگو قراردادن مسیر شهداست.

 

اکنون هر ازگاهی با ورود شهدای تازه تفحص شده، شهر رنگ و بوی شهادت می‌گیرد و روحیه انقلابی مردم تقویت می‌شود که این نعمتی برای نظام است تا هیچ‌گاه فضای جامعه از یاد و نام شهدا خالی نشود، اما علاوه بر این، برگزاری یادواره شهدا، تکریم و ارج نهادن خانواده شهدا و استفاده از نمادهای متعلق به شهدا در فضاسازی‌های شهری یا در جلسات، از جمله مواردی است که سبب می‌شود بیشتر به یاد شهدا باشیم و راه و مسیرشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

 

اما برخی افرادی که دلشان شیفته به دشمن است و در مسیر اهداف آن‌ها حرکت می‌کنند، گویا دست به دست هم داده‌اند تا با ایجاد تغییر در فضای جامعه، این روحیه را از مردم بگیرند، به طوری که چندی پیش و در 30 آذرماه سال 1395 بود که پرویزی استاندار سابق خراسان جنوبی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی، اظهارکرد: برگزاری یادواره شهدا را کم کنید.

 

در آستانه دهه فجر نیز مدیر یکی از مؤسسات فرهنگی هنری در استان با تشبیه ورودی‌های شهر به ورودی‌های یک آرامستان اظهار کرد: "همه شهرها یک بلوار و یک میدان را برای تجلیل از ایثارگران و شهدا دارند اما در بیرجند برای این موضوع افراط شده و عکس شهدا را حتی روی تیرهای برق نصب کرده‌اند!"، همچنین مدیرعامل سازمان امور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند، در مطالبی خلاف واقع از نصب عکس شهدا روی تیرهای برق انتقاد کرده بود که این نیز نوعی بی‌احترامی به شهدا بود.

 

اما در 21 بهمن‌ماه جاری و در آستانه روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی که مرهون ایثار شهداست نیز تلاش برای حذف یاد و نماد شهدا به گونه‌ای دیگر انجام شد. معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان بشرویه در شورای اداری این شهرستان، دستور به برداشتن چفیه از دوش دانش آموزان گروه سرود می‌دهد و حتی وجود نمادی از شهدا را نیز برنمی‌تابد.

 

دیروز فضای استان ملتهب از حذف یادواره شهدا بود، امروز نیز حذف تمثال و نماد شهید و شهادت و اما فردا ...!؟

 

مسئولان! به کجا چنین شتابان؟! گویا از یاد برده‌اید که امنیت و آرامش امروزتان و همچنین میزهای ریاست‌تان، مرهون خون شهدا و از خودگذشتگی خانواده‌هایشان است. اگر به فکر منافع خود و جناحتان هستید و آن دلاورمردی و ایثارها را از یاد برده‌اید و قدر نمی‌دانید، حداقل به شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توهین نکنید!

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.