کد مطلب: 25960
تاریخ انتشار : 24 بهم 1396 - 13:52
فرماندار بشرویه افزود: متخصصان بزرگی از سراسر کشور در این همایش ملی به مدت 3 روز حضور خواهند داشت که بحث های آموزش از پرورش تا فراوری و طرح های اقتصادی آن ارائه می شود.

به گزارش پیام بشرویه ، "علیرضا  زمان زاده " صبح امروز در نشست خبری  اصحاب رسانه با محوریت  اولین همایش آموزشی و دوره ملی رونق پرورش شترشرق کشور در شهرستان بشرویه ، سخنان خود را با تبریک به حماسه سازی مردم ایران اسلامی و شهرستان بشرویه در 22 بهمن خاطر نشان کرد: مردم شهرستان بشرویه و ایران اسلامی به واسطه حضور زیبا و بی نظرشان  در ۲۲ بهمن  افتخار بزرگی را آفریند.

 

فرماندار بشرویه افزود: امسال مردم عزیز ما علی رغم تمام توطئه های دشمن در فضای مجازی که درصدد بود تا مردم را نا امید کند ولی نشان دادند همچنان پایبند اصول و ارزش ها هستند و باحضور خود دفاع جانانه ای از انقلاب کردند.

 

وی با اشاره به برگزاری اولین دوره همایش ملی  توسعه و رونق پرورش شتر در بشرویه بیان کرد: این همایش بزرگ ملیدر  پنجم اسفندماه با حضور مسئولان کشوری؛ کارشناسان ، اساتید، سرمایه گذاران و پرورش دهندگان سنتی و صنعتی در شهرستان بشرویه برگزار خواهد شد.

زمان زاده افزود:  همه هماهنگی های لازم از جمله محل برگزاری همایش  و برنامه ها در حال انجام است و قریب به  ۲۰ استان و ۲۰۰ شهرستان  سراسر کشور به این همایش دعوت شده اند و تا کنون حدود ۵۰۰ نفر ثبت نام کرده اند.

فرماندار بشرویه افزود: متخصصان بزرگی از سراسر کشور  در این همایش ملی به مدت 3 روز حضور  خواهند داشت که  بحث های آموزش از پرورش تا فراوری و طرح های اقتصادی آن ارائه می شود.

وی  با اشاره به هدف برگزاری این همایش گفت: همایش ملی توسه و رونق پرورش شتر در نوع خود و به لحاظ گسترش در سطح شرق کشور نمونه خواهد بود و با توجه به خشکسالی های متوالی ، صنعت شترداری و فراوری دارویی و درمانی آن می تواند زمینه بسیار خوبی برای گسترش اقتصاد باشد.

 

زمان زاده ، به پیشینه شتر در بشرویه هم اشاره کرد و گفت: پرورش شتر از گذشته های دور در بشرویه رونق داشته است و بالغ بر ۶ هزار نفر شتر در بشرویه  پرورش داده میشده که  الان به کمتر از ۲ هزار نفر رسیده است، این همایش ملی می تواند راهکار بسیار خوبی برای رونق شترداری به صورت صنعتی گردد.

 

فرماندار بشرویه افزود: امید است تا بار دیگر مسیر پرورش رونق شتر افزایش یابد و آگاه سازی و علمی کردن توسعه شتر داری با نگرش اقتصادی و صنعتی عملیاتی شود.

 

وی از تخصیص مجوز 6 هزاری پرورش شتر در بشرویه خبر داد و گفت: تا کنون هم اقدامات خوبی در  این راستا انجام شده و تا الان ۲ ظرفیت به تعداد ۴ هزار نفر و ۲ هزار نفری مجوز پرورش شتر اخذ شده است .

 

زمان زاده تاکید کرد: برگزاری این همایش که در نوع خود بی نظیر است سرآغاز یک فعالیت بزرگ عملی و اقتصادی در حوزه پرورش شتر خواهد بود و به دنبال آن هم هستیم که مدیران ملی هم در این همایش بزرگ شرکت داشته باشند.

فرماندار بشرویه افزود: از جمله دعوت شدگان در همایش  وزیر محترم جهاد کشاورزی ،معاون وزیر در امور دام ،نماینده مجلس ، اعضای کمیسیون کشاورزی ،ریس سازمان دامپزشکی کشور، کارشناسان وزارت کشاورزی و ... دعوت  شده اند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.