کد مطلب: 25957
تاریخ انتشار : 24 بهم 1396 - 10:05
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛
آموزش و پرورش جای تاخت و تازهای سیاسی نیست
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش جای تاخت و تازهای سیاسی نیست و باید از افراد با همه سلایق و گرایش های سیاسی در مناصب استفاده کرد.

به گزارش پیام بشرویه ،به نقل از وحدت‌درمیان، عباس لامعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی امروز در آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان اظهار داشت: در حال حاضر حدود 12 هزار دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند که 6/22 درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود.

 

وی افزود: شهرستان درمیان از نظر جمعیت دانش آموزی رتبه سوم استان بعد از بیرجند و قاین را دارد و به برکت جمهوری اسلامی ایران این شهرستان تبدیل به دانشگاه وحدت و تقریب مذاهب شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری 207 هزار و 705 نفر ساعت دوره آموزش ضمن خدمت با هدف ارتقای علمی ومهارتهای شغلی معلمان درمیانی گفت: آموزش و پرورش درمیان در گذر زمان مشاهیر و مفاخر ارزشمندی از جمله علامه فرزان، علامه سعیدی، رفیع درمیانی، پروفسور کامیابی مسک علوی و روانبخش را  تحویل جامعه داده است.

 

لامعی با اشاره به وجود سرانه 2/5 مترمربع  برای هر دانش آموز درمیانی گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از 88 کلاس در این شهرستان احداث شده که با بهره برداری از آن 8 هزار و 211 مترمربع به فضاهای آموزشی شهرستان اضافه شده است.

 

وی با بیان اینکه هزار و 200 معلم درمیانی از حق نوار مرزی و ارتقاء شغلی بهره مند شده اند گفت: دانش آموزان درمیانی در سال تحصیلی گذشته موفق به کسب 400 رتبه برتر استانی و کشور در حوزه های مختلف علمی،فرهنگی ،هنری،بویژه قرآن و عترت ونماز شده اند.

 

لامعی خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی و کرمان به عنوان استان های پایلوت طرح انسداد مبادی بیسوادی در کشور بودند وچون طرح موفقی بود فراگیر شد.

 

وی افزود: آموزش و پرورش جای تاخت و تازهای سیاسی نیست و باید از افراد با همه سلایق و گرایش های سیاسی در مناصب استفاده کرد.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.