کد مطلب: 25869
تاریخ انتشار : 12 بهم 1396 - 13:13
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه از حذف و معدوم سازی لاشه یک نفر شتر بدلیل تب دار بودن در کشتارگاه دام خبر داد .

به گزارش پیام بشرویه ، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه از حذف و معدوم سازی لاشه یک نفر شتر بدلیل تب دار بودن در کشتارگاه دام خبر داد .

 

"دکتر سید حمید عبدی" در گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه با اعلام این خبر خاظر نشان کرد: در پی بازرسی‌های روزانه بهداشتی از دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه دام این شهرستان، لاشه یک نفر شتر به وزن حدود 125 کیلوگرم و به ارزش 39 میلیون ریال بدلیل تب دار بودن و مرطوب بودن لاشه با نظارت ناظران دامپزشکی حذف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد .

 

وی خاطر نشان کرد : خدمات دامپزشکی در عرصه های مختلف مرتبط با سلامت جامعه ارائه  می شود که نظارت بهداشتی بر کشتارگاهها از اهم این موارد می باشد .

دکتر عبدی با تاکید به شهروندان  در راستای تهیه گوشت مصرفی خود از مراکز مجاز یادآور شد : از آنجا که کشتار غیر اصولی و نیز مصرف گوشت های فاقد لیبل دامپزشکی می تواند منجر به شیوع و گسترش بیماری های مشترک شود ، لذا توصیه می شود تا همشهریان گرامی گوشت مورد نیاز خود را تنها از مراکز مجاز و تحت نظارت شبکه دامپزشکی تهیه و در هنگام خرید حتما به مهر و لیبل دامپزشکی که دارای تاریخ انقضاء ، تولید و محل و شرایط نگهداری است دقت کنند .

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.