کد مطلب: 25863
تاریخ انتشار : 11 بهم 1396 - 18:37
یکی از برنامه های ما در ان زمان دسترسی به نوارهای کاست سخنرانی امام راحل بود که در زیر زمینی ها جمع می شده و متن سخنرانی نوار های امام را شبانه تا صبح نکته برداری می کردیم و بر روی کاغذها با عناوین مختلف می نوشتیم و شبانه آن را به شهرستان ها میفرستادیم تا در دسترس مردم قرار گیرد.

به گزارش پیام بشرویه ، نهضت انقلاب اسلامی حرکتی بر مبنای اعتقادات و باورهای دینی بود که به رهبری مراجع عالی قدر شیعه شاید از ضد سال پیش آغاز گردید و با فراز و نشیب های آن سرانجام ، به رهبری مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله خمینی (ره) و با همیاری توده عظیم مردم  مسلمان و معتقد به تحقق فرائض دینی در بهمن ماه 1357 به پیروزی رسید و زمینه ساز حکومتی بر مبنای احکام و آموزه های دینی و تفکر فقه جعفری  بنیان نهاده شد که هدف اصلی آن ادامه راه مکتب امامت و ولایت است تا بتوان عدالت اجتماعی را درجامعه جهانی تحقق بخشید  و با ظلم و فساد و بی عدالتی مبارزه کرد و زمینه را برای ظهور منجی عالم بشریت فراهم آورد.

و اما در این مسیر مبارزان انقلابی زیادی جان خود را از دست دادند تا این انقلاب مهدوی به پیروزی برسد و در این میان نیز یادگارانی مانده اند تا خاطرات دوران انقلاب را به نسل جوان یادآور شوند.

"حجت الاسلام  علی اکبر حدادیان" در  گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه  با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی و هدایت های رهبرگونه معمار انقلاب و حضرت  امام خامنه ای  خاطر نشان کرد: این انقلاب نعمت بزرگ الهی بود که نسیب مردم مومن ایران اسلامی گردید.

امام جمعه موقت بشرویه  افزود: رژیم  پهلوی معلون با اتکا به استکبار جهانی  در آن دوران قدرت نمایی کرده و فشارهای خفت باری را به مردم  وارد می کرد و جمله مهمترین اعمال فشارها  در حوزه معنویات بود که جلوگیری کرده و مفاسد را گسترش داده بود.

 

وی با اشاره به فضای فسادآلود ان دوران گفت: در دوران سراسر ستم شاهنشاهی علاوه بر فشارهای اقتصادی به قشر مردم ، قمار بازی و شراب فروشی ها به اوج رسیده بود و تعداد آنان از کتاب فروشی ها بیشتر بود.

 

حدادیان افزود: امام خمینی (ره) با اتکا به لطف خداوند و پیروی مردم  برای مبارزه با ظلم و ستم پهلوی و فساد اخلاقی و ضد اسلامی انقلاب کردند و البته در آن زمان برخی که قدرت بزرگ استکبار و شاه را می دیدند می گفتند مشت با درفش را چکار  ولی وعده الهی محقق شد و با تمام مشکلات و فشارهای زیادی که به امام و حامیان ایشان بود قیام کردند و در سخنرانی معروف روز عاشواردر فیضیه دستگیر و تبعید امام آغاز شد ولی بذری پاشیده شد که منجر به انقلاب  اسلامی گردید.

امام جمعه موقت بشرویه که در دوران اوج تظاهرات انقلابیون ، طلبه ای بود که دوران تحصیل را می گذراند از خاطرات آن  دوران و مبارزات مردم می گوید: آن زمان به حوزه های علمیه حمله می کردند و  قانون معافیت سربازی روحانیت را لغو کرده و به حوزه های علمیه شورش می بردند تا طلبه ها را به سربازی بفرستند و تحصیل دینی متوقف شود تا حدی که خفقان خاصی حاکم بود.

وی افزود: یکی از برنامه های ما در ان زمان دسترسی به نوارهای کاست سخنرانی امام راحل بود که در زیر زمینی ها جمع می شده و  متن سخنرانی  نوار های امام را شبانه تا صبح نکته برداری می کردیم و بر روی کاغذها با عناوین مختلف می نوشتیم و شبانه آن  را به شهرستان ها میفرستادیم تا در دسترس مردم قرار گیرد.

 

حدادیان که در آن زمان مامور به تحصیل در  شهر نیشابور بود ، از شروع اولین راهپیمایی ها در نیشابور می گوید: هنوز در نیشابور راهپیمایی  نبود ولی  طی برنامه ریزی که کردیم تصمیم گرفتیم  همه راهپیمایی را شروع کنیم ،دانشجویان و طلبه ها به خیابان ریختند و راهپیمایی را شروع کردند و مردم هم  به آنان پیوستند و اولین حرکت را شروع کردیم ولی فردای آن  روز به مشهد عزیمت کردم تا نزدیک قدمگاه دیدم پست سر ماشین زیاد ایستاده اند و خبر دادند که چماق  به دستان در حال ضرب و شتم روحانیت هستند  که لباس هایم را  در آوردم تا گرفتار ارازل و اوباش شاهنشاهی نشوم  و زمانی که برگشتم  دیدم عده ای مغازه  ها را شکستند  و عکس شاه را بر در مغازه  ها ی که سالم بود  زدند و این قضیه  ادامه داشت تا اینکه مردم دوباره بر علیه آنان راهپیمایی کردند و نتیجه این راهپیمایی ها پیروزی مردم بر ستمگران شد.

امام جمعه موقت بشرویه ، در ادامه خاطرات خود از "درخت انقلاب بشرویه " می گوید: در بشرویه  راهپیمایی از میدان اصلی تا شهرداری شروع می شد و در آن زمان ، مرحوم حجت الاسلام ابوالحسنی  هم روحانی مبارز و شجاع بشرویه ، پیشرو بودند .

 وی ادامه داد: در راهپیمایی وقتی مردم به دنبال روحانیت مبارز به فلکه شهرداری (میدان قائم فعلی ) رسیدند ،این روحانی مبارز  نهالی را به عنوان "درخت انقلاب" نشاندند که خاطره بسیار خوبی برای مردم باقی ماند.

 

حدادیان با تاکید بر یادواری دستاوردهای ارزنده انقلاب اسلامی گفت: مردمی که هم دوران شاه ستمکار و هم انقلاب اسلامی را درک کرده اند به خوبی دستاوردهای مختلف و خدمات بیشمار انقلاب را لمس می کنند و شاهد ثمرات انقلاب هستیم .

 

امام جمعه موقت بشرویه افزود: اگر نگاهی گذرا فقط در بشرویه داشته باشیم  میبینیم که در آن دوران شهرستان بشرویه از کمترین امکانات جاده ای، برق ، آّب لوله کشی، گاز ، مخابرات و .... در دوران شاهنشاهی برخوردار نبود حتی اغلب مردم که کشاورز بودند حق استفاده از دستمزد خود را نداشت1ند و ماموران شاه ، دسترنج آنان را ضبط می کردند ولی اکنون شهرستان بشرویه به نسبت آن زمان در اوج است و نیاز است تا این قطار توسعه بیشتر حرکت کند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.