کد مطلب: 25840
تاریخ انتشار : 5 بهم 1396 - 20:49
مدیرکل راه و شهر سازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در شهر بیرجند ۲۵ هکتار سکونتگاه‌‌های غیررسمی وجود دارد گفت: طرح تفصیلی استان با پیشرفت ۷۰ درصد در دست اجرا است.

به گزارش پیام بشرویه ، 

 مهدی جعفری ظهر امروز در ستاد بازآفرینی شهری خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی 151 هزار کیلومتر مربع وسعت و 768 هزار جمعیت بالغ بر 9 درصد جمعیت کشور را دارد. 

وی از وجود 11 شهرستان و 28 شهر در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: از این تعداد 28 شهر طرح جامع دارد و 16 شهر دارای طرح تفصیلی مصوب است.

مدیرکل راه و شهر سازی خراسان جنوبی با بیان اینکه 12 شهر در استان با پیشرفت 70 درصد در دست اجرا است بیان کرد: طرح نهایی تفصیلی خراسان جنوبی برای کل استان با پیشرفت 70 درصد در دست اجرا است.

جعفری با بیان اینکه طرح کالبری منطقه شرق متوقف است که باید اجرایی شود تصریح کرد: مشکلات موجود در این راستا عدم نقشه پایه در بیرجند و قاین که با توجه به محدودیت‌های پروازی ظرف چند سال انجام نشده است و مقرر شده است بازنگری طرح جامع مصوب شود.

وی با بیان اینکه 12 روستا در حریم شهر بیرجند وجود دارد که باید از نظر شهرسازی و معماری بررسی شود خاطرنشان کرد:  80 جلسه طی 3 سال اخیر برگزار شده است که تعیین محدوده و تهیه طرح باز آفرینی شهرها از در خواست‌ها بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان برای 7 شهر محدوده مصوب وجود دارد یادآور شد: باید بررسی‌هایی انجام شود که سایر شهرستان‌ها تعیین محور شوند.

جعفری با بیان اینکه روستاهای ادغام شده در خراسان جنوبی 219 روستا است اظهار داشت: در شهر بیرجند 25 هکتار سکونتگاه‌ای غیررسمی وجود دارد.

وی با بیان اینکه از سال 96 علاوه بر بیرجند در سایر شهرستان‌ها آغاز به کار کردیم  افزود: در این مدت اصلاح شبکه آب و فاضلاب در محدوده سکونتگاه‌ها و اجرای  روکش آسفالت را داشتیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه محور فرزان از مهمترین پروژه‌ها است که طولانی شده است گفت: اگر این محور بازگشایی شود محله موسی بن جعفر و کارگران از نظر شاخص‌های اقتصادی منطقه رونق خواهد داشت. 

جعفری با بیان اینکه در محله 17 شهریور اقدامات خوبی انجام شده است گفت: تاکنون اقداماتی مانند راه‌اندازی پایگاه خدمات اجتماعی، برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت بر مرمت خانه‌های تاریخی انجام شده است.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.