کد مطلب: 25839
تاریخ انتشار : 5 بهم 1396 - 20:38
انتقاد شهردار بیرجند از ساخت دانشگاهها در خارج از محدوده شهری

به گزارش پیام بشرویه ، 

محمد علی جاوید امروز (5 بهمن) در ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان خراسان جنوبی اظهار کرد: شهر بیرجند در بین تمامی مراکز استان‌ها دارای پایین‌ترین درآمد شهرداری قرار دارد و علیرغم اینکه سرانه متوسط درآمد در شهرداری ها 800 هزار تومان است در شهرداری بیرجند 200 هزار تومان است.

 

وی با بیان اینکه شهر بیرجند دارای دو منطقه یک و منطقه دو است، گفت: بافت ناکارآمد و سکونت‌گاه های غیررسمی عمدتاً در منطقه یک شهرداری قرار دارد و اکنون درآمد ما در این منطقه روزانه حدود 5 میلیون تومان است و در منطقه دو روزانه حدود 100 میلیون تومان است که بین این دو منطقه شهرداری 20 برابر اختلاف به دلیل ناکارآمدی بافت منطقه یک شهری وجود دارد.

 

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه مطالبه شهروندان در بحث ساخت و ساز با طرح جامع تفصیلی مغایرت اساسی دارد، افزود: دانشگاه ها تمام خدمات خود را از حوزه شهر بیرجند می گیرند و منصفانه نیست که بر اساس طرح تفصیلی این دانشگاه ها خارج از محدوده شهر باشند و ما نتوانیم برای این‌ها پروانه ساختمانی صادر کنیم و این یکی از دلایل پایین درآمدی شهر است.

 

جاوید با بیان اینکه شهروندان بافت ناکارآمد بیرجند از پرداخت صد درصد عوارض ساخت و عوارض نوسازی معاف هستند، ادامه داد: طرح فرزان در بیرجند کاش انجام نمی شد و 14 سال است که شرکت عمران این طرح را آغاز کرده و کارها رها شده باقی مانده است و برای اجرای پل قرار بود 2 میلیارد تومان به شهرداری کمک شود اما تاکنون یک ریال کمک نشده است.

 

وی پادگانی با 750 هکتار در مرکز شهر بیرجند قرار دارد که بافت ناکارآمد است و براساس تفاهم نامه ای در دست راه و شهرسازی و ارتش قرار دارد و ما نمی توانیم عملاً درختان این اراضی را که در حال خشک شدن است آبیاری کنیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.