کد مطلب: 25837
تاریخ انتشار : 5 بهم 1396 - 20:34
عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی کشور با اشاره به اینکه در بازآفرینی شهری وهله نخست کار توانمندسازی مردم است و مسائل اجتماعی مردم باید حل شود تا منجر به بازآفرینی گردد، گفت: شهر بیرجند بیشترین تعداد روستاهای ادغام شده، در حال ادغام و در معرض مخاطرات شهری را دارد.

به گزارش پیام بشرویه ،  مجید روستا ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری خراسان‌جنوبی اظهار داشت: موضوعی که به عنوان سیاست‌های دولت از ابتدای دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفته رویکردی به نام بازآفرینی شهری بوده است.
وی با بیان اینکه توجه به بافت‌های ناکارآمد شهری در همه دولت‌ها مورد توجه بوده است، تصریح کرد: ولی هر روز که می‌گذرد این موضوع پیچیده‌تر و از ابعاد بحرانی‌تر برخودار شده است.
عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی کشور یادآور شد: در ستاد بازآفرینی شهری که هدف آن بازآفرینی شهری بوده باید به همه ابعاد توجه شود.
روستا با اشاره به اینکه در بازآفرینی شهری وهله نخست کار توانمندسازی مردم است، گفت: مسائل اجتماعی مردم باید حل شود تا منجر به بازآفرینی گردد.
وی ادامه داد: در این بحث رویکرد بخشی به بحث مسکن و بخشی به خدمات زیربنایی و روبنایی مربوط می‌شود.
عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی کشور با اشاره به اینکه کمک به توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی مردم محله و شهر نیازمند آموزش، ترویج و مطالعه دارد، اضافه کرد: ستاد بازآفرینی شهری تمرین مدیریت هماهنگ است.
روستا تصریح کرد: در طرح بازآفرینی نمی‌خواهیم سهم را مشخص سازیم بلکه می‌خواهیم نقش را مشخص کنیم و اگر در چارچوب برنامه مشترک این نقش‌ها را به درستی انجام دهیم به خوبی این اقدام صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه سند توسعه شهری محله 17 شهریور، سند بازآفرینی در مقیاس محله بوده که می‌خواهد نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی را با یکدیگر همگام کند، گفت: نهادسازی توسعه محلی نیاز مردم محله را مشخص می‌سازد لذا باید سند بازآفرینی محله در دستور کار شورای برنامه‌ریزی استان قرار گیرد.
عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی کشور به طرح فرزان اشاره کرد و یادآور شد: این طرح طرحی اشتباه و یکی از جراحی‌های بی‌هدف شهری بوده که هم مردم و هم مدیریت شهری را درگیر ساخته است.
روستا اضافه کرد: تاکنون 5 میلیارد و 800 میلیون تومان برای بازگشایی محور فرزان کمک اعتباری شده است.
وی با اشاره به اینکه بحث پروژه فرزان نیاز به بازنگری دارد، افزود: نهاد توسعه محله مربوط شهرداری بوده و بهترین جایی که می‌تواند مالکیت معنوی بازآفرینی شهری باشد خود شهرداری است.
عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی کشور تصریح کرد: شهر بیرجند بیشترین تعداد روستاهای ادغام شده، در حال ادغام و در معرض مخاطرات شهری را دارد.
روستا گفت: زمانی به باور بازآفرینی می‌رسیم که از منظر بخش و دستگاه خود به مسئله نگاه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌ها باید از دارایی‌هایی که در محلات دارند برای پیشرفت آن استفاده نمایند و تمام محله را به عنوان دارایی یک شهر تلقی کنند و با رویکرد بازآفرینی از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.