کد مطلب: 25836
تاریخ انتشار : 5 بهم 1396 - 20:33
استاندار خراسان جنوبی گفت: ستاد بازآفرینی شهری باید مشارکت مردم را محور کار قرار داده و نسبت به نظام اجرایی مبتنی بر مردم و تقویت نهادهای توسعه محلی اقدام کند.

به گزارش پیام بشرویه ، محمد مهدی مروج الشریعه پیش از ظهر پنج شنبه در ستاد بازآفرینی پایدار شهری خراسان جنوبی بیان کرد: تحرک بخشی به بنیان های اقتصادی استان  در همه حوزه ها به صورت خاص تاثیر گذار است.

وی ادامه داد: باید از امکانات و ابزارهایی که در اختیار استان است در راستای تحرک بخشی به بنیان های اقتصادی استفاده شود.

مروج الشریعه ادامه داد: اگر می خواهیم توسعه را به معنای یک منشور متوازن با وجوهات مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افتصادی پیش ببریم، باید از مشارکت مردمی نیز استفاده کنیم.

استاندار خراسان جنوبی افزود: ستاد بازآفرینی شهری باید مشارکت مردم را محور کار قرار داده و نسبت به نظام اجرایی مبتنی بر مردم و تقویت نهادهای توسعه محلی اقدام کند.

وی با اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی بیان کرد: این استان علی رغم داشتن ثروت های کلان و نهفته، با برخی از شاخص های توسعه در میانگین کشوری فاصله دارد.

 استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دو نوع رویکرد در خراسان جنوبی وجود دارد، گفت: در رویکرد اولی، خراسان جنوبی بکر و دارای ظرفیت است اما اقدامات ویژه ای انجام نشده است.

وی ادامه داد: بیش از ۵۵ میلیارد تومان برای توسعه نهبندان هزینه شده این در حال است که ۹۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان خارج شده اند.

مروج الشریعه ادامه داد: اگر با اقدامات ویژه، بنیان های اقتصادی را قوی نگه داریم باعث تثبیت جمعیت خواهیم شد.

وی بیان کرد: رویکرد دوم خراسان جنوبی، علی رغم این گرفتاری هایی هایی که در اینگونه از استان ها وجود دارد، اقداماتی رخ می دهد که منطبق با موازین مهندسی شهری نیست.

مروج الشریعه با اشاره به پدیده های طبیعی مانند گسل ها در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر گسل ها در این استان وجود نداشت، امروزه دارای معاون قوی نبودیم.

وی با بیان اینکه باید جنبه مثبت وجود گسل ها را در نظر گیریم، گفت: همچنین اگر وجود گسل ها نبود، در آب های ژرف نقاط واجد پتانسیل در این منطقه را نداشتیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باید با مدیریت درست از جنبه های مثبت این گسل ها استفاده و از خطرات آن نیز پیشگیری کنیم.

وی با بیان اینکه باید با جذب سرمایه گذار از ثروت انباشته خراسان جنوبی استفاده کنیم، افزود: ما می توانیم تسهیلاتی با نرخ صفر درصد برای اجرای پروژه های عمران شهری در اختیار سرمایه گذار بگذاریم اما مکانیزم کار با شرکت عمران و بهسازی باشد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.