کد مطلب: 25834
تاریخ انتشار : 5 بهم 1396 - 20:28
فرماندار خوسف با انتقاد جدی از عملکرد پروژه ترسیب کربن در منطقه سرچاه عماری شهرستان خوسف،گفت:متاسفانه عملکرد و اجرای این پروژه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

به گزارش پیام بشرویه ، محمد شفیعی فرماندار شهرستان خوسف عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات شترداران این شهرستان با بیان این که شهرستان خوسف در بحث شتر،دارای ظرفیت بسیار خوبی است،اظهار کرد: در این شهرستان بیش از14 هزار نفر شتر وجود دارد که بایستی با تکمیل چرخه تولید نسبت به افزایش درآمد آن ها کمک کرد.

 

وی ضمن انتقاد از عملکرد پروژه ترسیب کربن در منطقه سرچاه عماری شهرستان خوسف، تصریح کرد:متاسفانه عملکرد و اجرای پروژه مذکور در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

 

فرماندار خوسف در ادامه با اشاره به عملکرد منابع طبیعی  این شهرستان در بحث  انجام600 هکتار نهالکاری و بذرپاشی در مراتع و مناطق بیابانی شهرستان خوسف،خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که آثار و فواید اجرای این طرح پس از چند سال هم در بحث تثبیت خاک و هم در تامین علوفه دام مشهود خواهد بود.

 

شفیعی همچنین به اقدامات انجام شده در بحث آبخیز داری اشاره ای داشت و یادآور شد: تعداد 16 بند خاکی در مناطق عشایری خور ساخته شده است.

 

وی خواستار تشکیل اتحادیه و شرکت های تعاونی فعال شترداران شد و ابراز کرد: با تشکیل اتحادیه مذکور،مشکلات هم به صورت منسجم پیگیری خواهد شد.

 

فرماندار خوسف در ادامه صحبت هایش از ادارات جهاد کشاورزی ،عشایری و تعاون کار و رفاه اجتماعی خواست تا در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تشکیل اتحادیه شترداران اقدام کنند.

 

شفیعی خواستار تشکیل اتحادیه و شرکت های تعاونی فعال شترداران شد و ابراز کرد: با تشکیل این اتحادیه ،مشکلات نیز به صورت منسجم پیگیری خواهد شد.

 

وی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی برای دامداران شهرستان خوسف،بیان کرد: باید از همه ظرفیت ها در راستای آموزش دامداران چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی اقدام کرد و همچنین آخرین دستورالعمل ها و تسهیلات  اعطایی در اسرع وقت به اطلاع دامداران برسد.

 

فرماندار خوسف با اشاره به این که تسهیلات عشایر به صورت زنجیره ای پرداخت می شود،مطرح کرد: دربحث تضامین عشایر با این روش مشکل خاصی نخواهند داشت.

 

شفیعی از نصب تعداد 5 دستگاه تلمبه بادی جهت تامین آب دامداران خبر داد و از شبکه دامپزشکی خوسف خواست تا نسبت به ضد عفونی سازی آبشخورها اقدام کند.

 

وی با بیان این که در بحث قنوات نیز تعداد 5000 کول به صورت رایگان در اختیار روستائیان قرار خواهد گرفت،متذکر شد: با همکاری ماشین آلات دهیاری ها،بحث احیا و مرمت قنوات با نظارت جهاد کشاورزی شهرستان انجام می شود.

 

فرماندار خوسف در رابطه با بحث کول که قرار است  به صورت رایگان در اختیار روستائیان قرار گیرد،گفت:کول،دارای قالب ها و مصالح سفالی، آهنی، سنگی و بتنی از جمله مصالحی است که برای جلوگیری از ریزش خاک استفاده می شود.

 

شفیعی با بیان این که در قدیم زمانی که پشته قنات ‌به خاک‌ شل ‌یا سست برخورد می کرد اقدام به کول‌گذاری صورت می گرفت،اضافه کرد: در قدیم از کول های سفالی استفاده می‌کردند ولی در حال حاضر از کول‌های سیمانی استفاده می شود.

وی تبیین کرد: در بحث شناسایی و معرفی شترداران نیز برای این قشر کارت و شناسنامه شترداری صادر شود و در بحث توزیع علوفه و سایر اقدامات بر اساس این کارت ها انجام خواهد شد.

 

فرماندار خوسف با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده با بنیاد برکت نیز اظهار داشت: قول های مساعدی توسط این بنیاد  در بحث کمک به شترداران داده شده است.

 

شفیعی به همکاری منابع طبیعی با شترداران نیز اشاره ای داشت و افزود: توسط این اداره، بذر خارشتر به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.

 

وی در بخش دیگری از صحبت هایش از پیگیری دریافت تسهیلات برای کارخانه شیر شتر خبر داد و اذعان داشت: زمین و سوله توسط شرکت پیام دام خریداری شده و پس از دریافت تسهیلات عملیات اجرایی آن شروع خواهد کرد.

نظرات کاربران

شما قرنطینه شتر را آزاد کنید ما کارخانه شتر نخواستیم....

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.