کد مطلب: 25811
تاریخ انتشار : 30 دى 1396 - 11:25
رئیس بنیاد مسکن بشرویه گفت: تقریبا بالا 90درصد خانه های روستایی مقاومتی در برابر زلزله ندارند.

به گزارش پیام بشرویه ، 

"دوست آبادی" رئیس بنیاد مسکن شهرستان بشرویه صبح امروز در جلسه ای با محوریت جذب تسهیلات و مطالبات مسکن روستایی درمحل  فرمانداری بشرویه با اشاره به زلزله های اخیر و اقدامات دولت گفت:دولت از سال 85طرح ویژه ی بازسازی و بهسازی مسکن روستایی را تصویب کرد که در قالب تسهیلات بلند مدت و با کار مزد 4درصد پرداخت می شود؛این طرح از سال 86در شهرستان بشرویه اجرایی شده است و  تا کنون 11میلیارد و 138تومان سهمیه ی بنیاد مسکن است که 8میلیارد و سیصد میلیون آن جذب شده است.
وی افزود:اعتبار سال 95،یک میلیارد و 212میلیون تومان بوده است که از این مبلغ 400میلیون تومان باقی مانده است و در خصوص اعتبار سال 96هنوز سهمیه ای ابلاغ نشده است.
دوست آبادی با بیان اینکه روستاهای دیگر شهرستان ها متقاضیان زیادی در رابطه با تسهیلات مسکن دارند گفت:در مقایسه با روستا های سایر شهرستان ها ،تعداد متقاضیان از  روستاهای شهرستان بشرویه بسیار کم است.
وی افزود:یکی از موانع دیرابلاغ شدن اعتبار،بالا بودن  معوقات بانک ها ست که با ارائه راهکار امید است این مانع برطرف شود و تا پایان بهمن ماه اصول مطالبات انجام و سهمیه ی سال 96جذب شود.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان بشرویه با اعلام  همکاری با بانک ها  برای درخواست پرداخت معوقات گفت:هرساله 1میلیارد اعتبار 4درصدی به شکل آماری 10ساله به شهرستان بشرویه تعلق می گیرد که اگر از آن استفاده نشود به دیگر شهرستان ها تعلق می گیرد در صورتی که بشرویه نیاز بسیار زیادی به این اعتبارات دارد.
وی تاکید کرد: بر اساس سرشماری در سال92 در بحث مسکن روستایی ،از بین تمام منازل روستایی شهرستان بشرویه 8الی 9درصد دارای اسکلت فلزی و بتنی هستند و تقریبا بالا 90درصد خانه های روستایی مقاومتی در برابر زلزله ندارند.
دوست آبادی اظهار کرد:در بحث تسهیلات پرداختی،هزارو 900نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند و 997نفر از این بین با بانک ها انعقاد قرار داد انجام داده اند و 844نفر نیز از این میان پایان کار گرفته اند که با آمار 8الی 9درصدی تضاد دارد و بیشتر این تسهیلات را بشرویه و ارسک دریافت می کند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.