کد مطلب: 25806
تاریخ انتشار : 28 دى 1396 - 14:38
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان مطرح کرد:
کسبه پلاسکو همچنان بلاتکلیفند/وعده 300 میلیونی فقط برای یک نفر تحقق یافت!
درودیان گفت:با گذشت یکسال،هنوز هیچ یک از وعده های دولت درباره کسبه ساختمان پلاسکو تحقق نیافته است.

به گزارش پیام بشرویه ، مجتبی درودیان رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره سالگرد یک سالگی حادثه ساختمان پلاسکو، اظهار کرد: بخش زیادی از کسبه پلاسکو به مجتمع تجارت جهانی فردوسی رفته اند، بخش دیگری هم سراغ بازار رفته و عده ای دیگری هم در بازار بزرگ فردوسی مستقر شده اند.هم چنین حدود 70 نفر از کسبه با بانک پارسیان قرارداد بسته و در مجتمع تجاری نور باقی مانده اند.البته در این بین نزدیک به 80 نفر هم از واحد های خود در پاساژ نور  به عنوان انبار استفاده می کنند.

وی در خصوص وعده وام 300 میلیون تومانی  دولت برای کمک به کسبه پلاسکو بیان کرد:با اینکه طبق مصوبه، تمام بانک ها  ،اعطای وام 300 میلیون تومانی به کسبه حادثه دیده پلاسکو را با ضمانت نامه های سر قفلی و یک فعال جوازدار وعده داده بودند، اما از کل کسبه تنها یک نفر موفق به دریافت این وام شده است.

این عضو اتاق اصناف ادامه داد: بانک تجارت به عنوان یکی از بانک های عامل وعده دهنده در اعطای وام به کسبه ساختمان پلاسکو ،به تازگی اعلام کرده که توان پرداخت این وام را ندارد. طبق این مصوبه پس از اعطای وام به کسبه ،به افراد یکسال تنفس  داده می شود ،سپس آنها در مدت 36 ماه درصدد باز پرداخت اقساط خود برخواهند آمد.

وی با اشاره به وعده دیگر دولت مبنی بر استمهال بدهی های  کسبه پلاسکو افزود: مجموع بدهی های کسبه پلاسکو نزدیک به 5 میلیارد تومان برآورد شده است ،که قرار شد تا با یک تنفس دو ساله افراد در مدت 36 ماه اقساط خود را بپردازند ،که البته در این باره نیز اقدامی صورت نگرفته است.

این رئیس اتحادیه درباره وعده ساخت دوباره ساختمان پلاسکو از جانب بنیاد مستضعفان نیز گفت:با گذشت یکسال،هنوز هیچ یک  از وعده های دولت درباره کسبه ساختمان پلاسکو تحقق نیافته است.

درودیان ادامه داد: تاریخ های متعددی در خصوص ساخت دوباره ساختمان پلاسکو توسط بنیاد مستضعفان داده شده اما هنوز اقدامی در این باره صورت نگرفته است.به تازگی گفته شده که قرار است کلنگ نمادین ساخت دوباره ساختمان زده شود در حالیکه کسبه در شرایط مطلوبی قرار ندارند.

وی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان ،بهانه های شهرداری‌ و سازمان میراث فرهنگی را علت تاخیر در ساخت دوباره ساختمان پلاسکو مطرح می کند در حالیکه تمام این سازمان ها با ساخت دوباره پلاسکو موافقت خود را اعلام کرده اند.

درودیان در پایان گفت: از وزارت صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف درخواست داریم تا نمایشگاهی پنج روزه تنها برای کسبه پلاسکو‌ در حکیمیه و یا ارم در نظر بگیرند تا کسبه آسیب دیده پلاسکو از فروش شب عید بهره مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.