اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25769
تاریخ انتشار : 21 دى 1396 - 16:35
مسئول هیئت امنا و خادمان مساجد خراسان جنوبی :
رویکرد مبارزه با جنگ نرم دشمنان در مساجد ترویج شود
مسئول هیئت امنا و خدام مساجد خراسان جنوبی با تاکید بر هدایت فضای جنگ نرم بیان کرد: در جنگ نرم به فرماندهی نیاز است که امام جماعت باید به عنوان مدیر و فرمانده مبارزه با جنگ نرم باشد.

به گزارش پیام بشرویه ، ظهر امروز "رضا تهوری " مسئول هیئت امنا و خادمان مساجد خراسان جنوبی در همایش بزرگ هیئت امنای مساجد و خادمین آن که در محل مصلای امام خمینی شهرستان بشرویه برگزار شد با اشاره به توجه مسئولین و هیئت امنای مساجد به جنگ نرم گفت: در موضوع جنگ نرم حضرت امام خامنه ای آن را به عنوان شبیخون فرهنگی بارها تذکر دادند که باید توجه بیشتری به این قضایا بشود تا فتنه های مختلفی از جمله فتنه ۸۸ رقم نخورد .

وی افزود : آگاهی بصیرت و شناخت عمیق از مسائل جاری زمینه‌ساز پیشرفت و بلوغ انقلاب اسلامی می گردد.

 

 مسئول هیئت امنا  و خدام مساجد خراسان جنوبی با تاکید بر هدایت فضای جنگ نرم بیان کرد: در جنگ نرم به فرماندهی نیاز است که امام جماعت باید به عنوان مدیر و فرمانده مبارزه با جنگ نرم باشد.

 

وی افزود: لازم است تا هر کدام از ارکان در مسجد با هماهنگی امام جماعت  اقدام کنند  تا مدیریت مبارزه با شبیخون فرهنگی دشمنان از مساجد بیشتر و بهتر انجام شود.

 

 تهوری با تشریح اعضای فعال مسجد بیان کرد: هیئت امنا مساجد منصوبین امام جماعت و مدیر مسجد هستند که متشکل از ۷ نفر می باشند و الزاما فرمانده پایگاه بسیج از منصوبین است.

 

مسئول هیئت امنا و خادمان مساجد خراسان جنوبی  با تاکید بر نقش جوانان در مساجد بیان کرد: در کنار هیت امنا باید جوانان به عنوان بازوان کاری هیت امنا در برنامه جذب شوند.

 

وی با اشاره به اهمیت نگاه فقهی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: تقویت ولایت محوری و مدیریت مساجد  باید انجام گیرد و اعضای هیات امنا نیز باید نگاه فقهی  و جایگاه امام جماعت در مساجد را پذیرا باشند.

تهوری افزود: در روستاهای پرجمعیت ۵ نفر به عنوان هیت امنا مسجد معرفی میشوند و طرح هجرت و هدایت روحانیون قابل اجرا خواهد بود.

 

مسئول هیئت امنا و خادمان مساجد خراسان جنوبی  به مراحل قانونی احکام هیت امنا مساجد  اشاره کرد و گفت: احکام با امضای مدیر کل اوقاف و مسول رسیدگی به امور مساجد به مدت ۳ سال صادر می شود.

 

وی افزود: خادمین مساجد نیز توسط هیت امنا منصوب و امام جماعت مسجد او را با شرایط خاص معرفی و منصوب می کنند.

تهوری همچنین تصریح کرد: امام جمعاعت مسجد نیز طی مصاحبه برای انتصاب نهایی به اداره اوقاف معرفی شود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.