اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25768
تاریخ انتشار : 21 دى 1396 - 16:07
مسئول رسیدگی به امور مساجد استان خراسان جنوبی در همایش ائمه جماعات و هیئت امنا مساجد بشرویه:
مساجد را با محوریت مردم و بویژه جوانان فعال و پویا کنید/مساجد کانون های بزرگ انرژی را می توانند در دل خود جای دهند
مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت:جایگاه مساجد در دین مقدس اسلام از صدر اسلام تاکنون بسیار بالا بوده و به عنوان مرکز قیام علیه ظلم و بی‌عدالتی ،پایگاه ترویج فرهنگ خداپرستی و مرکزی برای رسیدگی به مشکلات جامعه می باشد .

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام و المسلمین روح الله نوری " مسئول رسیدگی به امور مساجد استان خراسان جنوبی در همایش ائمه جماعات ، هیئت امنا و خادمین مساجد شهرستان بشرویه  که ظهر امروز در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی راه خود را پیموده و به کشورهای دیگر صادر شده است بیان کرد : در قدیم شرایط کافی برای طرفداران انقلاب اسلامی در خارج از ایران فراهم نبود ولی با صدور انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی این شرایط در حال گسترش است.

 

وی افزود :سران کشورهای تحت سلطه آمریکا با منافع ملت ها و اعتقادات مردم بازی میکنند و در صدد هستند تا امید انقلاب اسلامی را ازبین ببرند.

 

 نوری با اشاره به اینکه ثمرات انقلاب اسلامی به خوبی در ایران اسلامی مشاهده می شود گفت : در ایران و سایر کشورهای اسلامی آنچه را که مشاهده می کنیم  و انقلاب اسلامی به شکوفایی رسیده نتیجه فداکاری‌های جوانان این سرزمین و خون مقدس شهدای عزیز و آزادیخواهان است که در راه اعتلای عدالت واقعی که برگرفته از قوانین جامعه اسلامی است، جان خود را هدیه کردند.

 مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی تصریح کرد:  دنیا به قدرت بزرگ اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی و همچنین نقش رهبری  بزرگ این نظام پی برده و می دانند که باید از این قدرت بزرگ حساب بردارد.

وی افزود : در آینده نزدیک نظام قدرتمند اسلام ناب محمدی در جهان حاکمیت را گسترش خواهد داد و وظیفه ما این است که با ترفند های مغرضانه سران استکبار آشنا شویم تا بتوانیم در مقابل شیطنت‌های دشمن ایستادگی کنیم.

نوری  با اشاره به نقش مساجد در این باره گفت :جایگاه مساجد در دین مقدس اسلام از صدر اسلام تاکنون بسیار بالا بوده و به عنوان  مرکز قیام علیه ظلم و بی‌عدالتی ،پایگاه ترویج فرهنگ خداپرستی و مرکزی برای رسیدگی به مشکلات جامعه می باشد .

 

مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی تصریح کرد: هرچه مساجد پر رونق و شلوغ تر باشد آمادگی برای ظهور ولیعصر  بیشتر تر می شود.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ غرب در حال تلاش است تا دین و ایمان را از جوانان بگیرد بیان کرد :متاسفانه تمدن اسلامی در دوره قبل از انقلاب اسلامی و حتی بعد از آن از جامعه گرفته شده و رفته رفته تمدن فرهنگ غرب جایگزین می‌شود که باید تلاش کنیم به تمدن اصیل اسلامی برگردیم .

نوری افزود :امام جماعت در مسجد نه تنها نباید به اقامه نماز بسنده کنند بلکه وظیفه دیگر اقامه دین و ترویج فرهنگ اسلامی می باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه مساجد پایگاه های انرژی زاست و در آن محور کار فعالیت‌های دینی و انقلابی صورت می‌گیرد گفت: در مساجد پایگاه های انرژی زیادی از جمله پایگاه های بسیج ،کانون های فرهنگی تربیتی و  هیئت امنا و وجود جوانان علاقمند و خلاق وجود دارد.

 نوری افزود :هیئت امنا باید پیوند محکمی را با اداره امور مساجد داشته باشند و همچنین هیئت های مذهبی به عنوان کانون های بزرگ انرژی در جامعه ترویج گردند ولی باید طوری برنامه‌ریزی شود که بازتاب و بهره این انرژی‌ها بهینه باشد .

 

مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبیبا تاکید بر  مردم  محوری مساجد بیان کرد :در ساختار و اداره امور مساجد نباید صرف ساختار اداری به آن نگاه کرد بلکه باید بیشتر گرایش به سمت مردم باشد.

 وی افزود :در ساختار جدیدی که حاکم شده قوی ترین منابع انرژی در حال ضعیف شدن است و باید با استفاده و پیوستن کانون های انرژی زا از جمله هیئت امنا، پایگاه های بسیج ،کانون فرهنگی و جوانان این مساجد را بیش از گذشته تقویت کرد .

 

نوری با تاکید بر ایجاد وحدت و همگرایی بین تمام اعضای فعال مسجد گفت :یکی از الزامات مساجد فعال وجود وحدت و همگرایی بین تمامی اعضای فعال مساجد به خصوص قشر جوان است که زمینه رشد و تعالی برنامه های مساجد را فراهم می‌کنند.

 

مسئول رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی در خصوص اجرای برنامه های هنری در مساجد هم گفت : برنامه های هنری مساجد از قدیم فعال بوده و امروزه نیز لازم است با هدایت این بخش به احیای برنامه های اصیل کمک کرد و هیئت امنا باید انگیزه ای برای حضور فعال جوانان در پذیرش مسئولیت ها فراهم کنند تا جوانان از برنامه های مساجد دور نشوند.

 

 نوری همچنین تصریح کرد :هیأت امنا، ائمه جماعات و خادمین مسجد باید باور کنند که با ارزش ترین کارها و برنامه ها را می توان در مسجد انجام داد و قدردان این فرصت بزرگی که خداوند به آنان عنایت کرده باشند.

 وی افزود :باید با وحدت تعامل و بصیرت کافی از مسجد یاران خراسانی برای ظهور آقا امام زمان تربیت کنیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.