کد مطلب: 25756
تاریخ انتشار : 18 دى 1396 - 22:00
مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ساخت زائرسرای ارزان قیمت استان در مشهد نیازمند ۱۰ میلیارد اعتبار است، گفت: مردم استان می توانند با خرید یک خشت آسمانی به قیمت ۸۸ هزار تومان در ساخت این پروژه سهیم شوند.

به گزارش پیام بشرویه ، 

موسی جوینده ظهر امروز ( 18 دی) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پیشینه ساخت زائرسرهای ارزان قیمت در مشهد از سالها گذشته به دفعات در دستور کار قرار گرفته اما عملی نشده که با تاکیدات مقام معظم رهبری در سال 90 بعضی از استان ها با کمک مردم و خیرین کمر همت بسته و کار احداث مجتمع های اقامتی ارزان قیمت برای زائرین استانهای خود را شروع کردند.

 

وی با بیان اینکه متولی ساخت زائراسرای ارزان قیمت در سطح کشور شورای سیاست گذاری ائمه جمعه است، گفت: در استان ها نماینده ولی فقیه مسئولیت بنیاد زائر را برعهده دارد.

 

مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیشترین هزینه ای که زائر صرف می کند هزینه اسکان است، گفت: در همین راستا این استان نیز با تاخیر کوتاه به دلیل جابه جایی زمین از خیابان وحدت به خیابان طبرسی 20 مراحل کار را آغاز کرده است.

 

جوینده با بیان اینکه در حال حاضر زمینی به مساحت 700 متر مربع در خیابان طبرسی به بنیاد زائر خراسان جنوبی اختصاص یافته، ادامه داد: همچنین یک قطعه زمین مجاور با متراژ 145 متر مربع و 580 میلیون تومان با اخذ وام خریداری شده و برای تردد راحت زائران یک قطعه زمین به متراژ 100 متر مربع در مجاورت زمینهای پروژه نیز خریداری خواهد شد که در مجموع زمین ساخت زائرسرای استان به یک هزار متر مربع افزایش می یابد.

 

وی بیان داشت: پروژه زائرسرای ارزان قیمت ویژه محرومین خراسان جنوبی در 9 طبقه با ظرفیت 500 تخت در مشهد ساخته خواهد شد.

 

مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدایی که زمین را در اختیار گرفتیم آزمایش خاک و کارهای زیربنایی برای گودبرداری انجام شده، گفت: نقشه و پلان این پروژه نیز آماده شده و با شهرداری توافقات اولیه انجام شده که به محض امضای قرارداد توسط نماینده ولی فقیه و استاندار خراسان جنوبی این پروژه کلنگ زنی و شروع ساخت آن رسماً آغاز خواهد شد.

 

جوینده با تاکید بر اینکه ساخت زائرسرای ارزان قیمت استان خراسان جنوبی در مشهد نیازمند 10 میلیارد اعتبار است، افزود: تاکنون مردم استان 175 میلیون تومان کمک کرده اند اما یکی از مشکلات این است که همه بخش ها برای خود در مشهد زائرسرا دارند به همین دلیل تاکنون توفیقی چندانی در جمع آوری نذورات و کمک های مردمی نداشته ایم.

 

وی تاکید کرد: با وجود همه این امکانات که خراسان جنوبی در اختیار دارد هنوز نتوانسته ایم به همه ارادتمندان امام رضا علیه السلام سرویس ارائه دهیم.

 

مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا علیه السلام خراسان جنوبی از اعزام سه هزار نفر زیارت اولی از ابتدای نیمه دوم سال 95 تاکنون به مشهد مقدس خبر داد و گفت: این اعزام زائران با همکاری آستان قدس رضوی و بنیاد زائر استان انجام شد.

 

جوینده با بیان اینکه هم استانی ها و خیران می توانند با روش های مختلفی در ساخت زائرسرای ارزان قیمت ویژه محرومین خراسان جنوبی در مشهد سهیم باشند، افزود: خرید تخت اقامتی 16 میلیون تومان به شکل فردی یا جمعی، اطلاع رسانی و جمع آوری هدایای نقدی و غیرنقدی برابر نیاز پروژه و معرفی به موسسه مالی راسخون جهت دریافت وام و پرداخت به بنیاد زائر از جمله این راهکارها برای کمک به ساخت این پروژه است.

 

وی با اشاره به اینکه مردم استان می توانند با خرید یک خشت آسمانی به قیمت 88 هزار تومان در ساخت پروژه زائرسرای ارزان قیمت سهیم باشند، گفت: همچنین همشهریان و خیران می توانند کمکهای خود را به حساب بنیاد زائر نزد موسسه راسخون به شماره کارت 6037992210278166 واریز کنند.

 

مدیرعامل بنیاد زائر امام رضا علیه السلام خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: واریز کمک به حساب بانک ملی 0109967893008 و یا از طریق کارت به کارت حساب سیبا بانک ملی 6037991899534717 نیز برای این امر خیر در نظر گرفته شده است.

 

جوینده از اعلام آمادگی برخی شرکت های استان برای تامین کاشی و سرامیک و بتن پروژه ساخت زائرسرای ارزان قیمت در مشهد خبر داد و گفت: همچنین از طریق تغییر کاربری برخی زمین هایی که صاحبان آن راضی هستند تاکنون 2 میلیارد تومان در اختیار گرفته ایم که البته باید این زمین ها ابتدا فروخته و پس از آن برای پروژه زائرسرا هزینه شود.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.