کد مطلب: 25745
تاریخ انتشار : 18 دى 1396 - 15:59
مسئول آبفای شهری بشرویه گفت: از بین 108کیلومتر شبکه توزیع، قریب به 31 درصد دارای قدمت بیش از 25تا 50سال هستند که برای اصلاح و بازسازی آن ها به اعتبار نیاز است و از میان 7 هزار و 909 انشعاب 19درصد معادل 3000انشعاب نیاز به بازسازی دارند.

به گزارش پیام بشرویه ، " سید مهدی  جوادی" ، بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری که  در محل  سالن اداره ترویج  جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه  برگزار شد با اشاره به وضعیت تامین آب شرب شهرستان بشرویه خاطر نشان کرد: آب شرب مصرفی بشرویه از دو منطقه دشت گزواز و کال نخاب تامین می شود که 5 حلقه چاه فعال و یک حلقه چاه برای مدیریت بحران در شرایط اضطراری وجود دارد.

 

 مسئول اداره آبفای شهری شهرستان بشرویه افزود:مجموع دبی آب  بشرویه 137لیتر بر ثانیه است که 35/1کیلومتر خط انتقال دارد و از طریق مخزن فشار شکن وارد مخزن 6000متر مکعبی شده  و پس از انجام عملیات گند زدایی از طریق108کیلومتر شبکه ی توزیع و   7 هزار و 909 فقره انشعاب به دست مردم و مشترکین می رسد.

وی  با اشاره به اینکه در برخی از نقاط شهرستان هنوز  شبکه توزیع با قدمت بالای 20 یا 50 سال وجود دارد بیان کرد: از بین 108کیلومتر شبکه توزیع، قریب به 31 درصد دارای  قدمت بیش از 25تا 50سال هستند که برای اصلاح و بازسازی آن ها به اعتبار نیاز است  و از میان  7 هزار و 909 انشعاب 19درصد معادل 3000انشعاب نیاز به بازسازی دارند.

 

جوادی  تصریح کرد:مشترکین شهرستان بشرویه 72 درصد خانگی، 14درصدتجاری و باقی صنعتی ، اداری  و سایر هستند که از آب شرب بشرویه استفاده می کنند و از 72 درصد مصرف خانگی 53 درصد طبق الگوی مصرف استفاده می کنند که جای تشکر و قدردانی دارد و از کلیه مسؤلان ادارات تقاضا می شود که در بحث مصرف آب برنامه ریزی های لازم را داشته باشند .

 

رئیس اداره آبفای شهری بشرویه با اشاره به خشکسالی های اخیر از عملکرد امور آب و فاضلاب برای کاهش هدر رفت آب خبر داد و گفت:در چهار سال اخیر اقداماتی از قبیل  10100متر اصلاح شبکه در سطح شهر،609فقره بازسازی انشعاب،700فقره تعویض کنتور خراب مشترکین،بازسازی و مرمت تاسیسات بستر چاه و مهندسی مجدد تاسیسات و نصب سه حوضچه ی فشار شکن در سطح شهر  صورت گرفته که موجب کم شدن 50درصدی اتفاقات شده است.

 

وی در پایان با تاکید بر تداوم خدمت رسانی امور آب و فاضلاب شهرستان به مردم افزود:تعرفه ی آب بها پایین ترین قیمت را در بین شاخص های حاملان انرژی در استان دارد و نیز تفاوت فاحشی بین قیمت تمام شده ی آب و قیمت برای مصرف کننده ها وجود دارد .

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.