کد مطلب: 25744
تاریخ انتشار : 18 دى 1396 - 15:33
فرماندار بشرویه با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان بشرویه خاطر نشان کرد: دولت خدمات خوبی را ارائه کرده از جمله می توان به اقلام مختلف بودجه ای اشاره کرد که بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان کمک های دولتی در سال ۹۶ به بشرویه بوده است.

به گزارش پیام بشرویه ، "علی رضا زمان زاده" بعد از ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان بشرویه که در محل سالن ترویج جهاد کشاورزی برگزار شد   با اشاره به حوادث اخیر کشور بیان کرد: متاسفانه دشمنان اسلام در چند روز اخیر تلاش کردند تا کشور و امنیت را برهم بزنند ولی مردم بسیار هوشیارند و  نیروهی نظامی وانتظامی به خوبی مدیریت کردند.

 

فرماندار بشرویه با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا زیرساخت ها تکمیل گردد گفت: در نظام ما مباحثی از جمله گرانی ها  بوده  و دولت نیز کم و کاستی ها را قبول دارد ،وضعیت اشتغال مناسب نیست و از ادوار گذشته نیز یک سری سیاست های اشتباهی اجرا شد  و تمام این مشکلات یک شبه حل نمیشود و نیاز است تا زیرساخت ها فراهم شود‌.

 

 وی افزود: دولت در این راستا تلاش کرده است و سیاست های بهتری اعمال شده بویژه در بخش ارائه تسهیلات که در بازه زمانی مناسبی داده میشود.

 

 زمان زاده با اشاره به اینکه در گذشته تهسیلات داده شده با پرداخت زودهنگام موجب ایجاد بدهی برای مردم می شده است گفت: در سال ۹۲ ،میزان ۲۱ میلیارد تومان در بازه زمانی ۳ ماه به کشاورزان پرداخت  می شد و بی شک عواقبی نیز داشت و بر حسب نیاز کار انجام نشد و برخی ها امروز بدهکار بانک هستند

 

فرماندار بشرویه افزود: تمام مشکلات روی هم امده  تا اینکه امروز برخی اقلام  مقداری گران شد  و موجب اعتراضات مردم را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی دستگاه های اداری نیز به خوبی عمل نکرده اند  گفت: مدیران دستگاه های اداری باید قبول کنند که اختیارات آنان متفاوت بوده و می توانند طبق مقررات را با محوریت تسهیل آن برای  مردم اعمال کنند.

 

زمان زاده، خدمت بدون منت با محوریت احترام گزاری به خواسته بحق مردم  را وظیفه مسئولان دانست و گفت: درخواست میشود برخی مدیران که فقط خط قانون را گرفته اند روش کار خود را تسهیل کنند تا فشار اقتصادی به مردم وارد نشود.

 

فرماندار بشرویه افزود: از هیچ مدیری پذیرفته نخواهد بود که مشکلات مردم را بدون حل و یا توجیه مناسب بگذارد چرا که خواسته های مردم به حق است و ما برای این مردم باید خدمت کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان بشرویه خاطر نشان کرد: دولت خدمات خوبی را ارائه کرده  از جمله می توان به اقلام مختلف بودجه ای اشاره کرد که بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان کمک های دولتی در سال ۹۶ به بشرویه بوده است.

 زمان زاده افزود: در بخش تملک استانی ، اقدامات قانونی، تملک استانی و میزانی ماده 180  نیز  به ترتیب قریب به ۴۰درصد  و 27 درصد تخصیص  اعتبار داشته ایم که نیاز است تا مدیران پیگیر باشند و سهم شهرستان را جذب کنند.

 

فرماندار بشرویه از اجرای طرح های مختلف اشتغال زایی خبر داد و گفت: در حوزه اشتغال ۴ طرح اجرا شده و طرح پنجم نیز که  با محوریت "روستایی عشایری" است ابلاغ شده که سهم  استان  ۱۱۸  میلیارد تومان  تسهیلات  می باشد و به راحتی به متقاضیان روستایی با  هدف ماندگاری روستاها داده می شود.

 

وی افزود: همچنین در بخش مشاغل خانگی  نیز  تسهیلات با رقم خوبی معادل  ۲۹۰ میلیون تومان می باشد و همچنین در بخش نهادهای حمایتی از جمله کمیته  امداد  امام خمینی و بهزیستی نیز تسهیلات خوبی وجود دارد.

 

زمان زاده با اشاره به ارائه تسهیلات به واحد های تولیدی با مشکل اقتصادی گفت: به واحدهای تولیدی که چک برگشتی دارند تسهیلاتی ارائه میشود.

فرماندار بشرویه در ادامه به بخشی از اقدامات کشاورزی دولت اشاره کرد و گفت: در شهرستان بشرویه میزان ۲۲۰  تن خرید پنبه انجام شد و ۱۰۰ تن آن نیز پرداخت شده است و همچنین یارانه جو  به میزان 240 تن شب گذشته به حساب واریز شده است .

 

وی افزود: در بخش اعتبارات  نیز میزان ۱۶ میلیاد تومان به جهاد کشاورزی بشرویه  ابلاغ شده است.

 

زمان زاده در خصوص طرح  کاهش 33 درصدی دبی آب چاه موتورهای کشاورزی گفت:این طرح به صورت کاهش نیست بلکه برای اینکه کشاورزان مدیریت خود را داشته باشند شارژ موتور پمپ ها دو مرحله  ای انجام میشود که ۱۵ درصد آن کسر شده و در مرحله بعد اعمال میشودو اگر کشاورزان در سال با مشکل شدید روبرو شوند میتوان این کار را مدیریت کرد.

 

فرماندار بشرویه افزود: دقت شود که  تعداد ۱۵ درصد شارژ کم نشده  بلکه فقط دو مرحله ای شده است و در مرحله بعد اعمال می شود.

وی از پیوستن 90 درصدی ادارات و نهادهای بشرویه به شبکه دولت  خبر داد و گفت: بالای ۹۰ درصد ادارات  بشرویه به شبکه دولت متصل شده و بانک ها در این مبحث مقاومت کردند در صورتیکه با کمترین هزینه ۱۰۰ هزار تومان به شبکه دولت وصل میشوند و از بسیاری هزینه های جابجایی نامه نگاری کاسته میشود.

 

زمان زاده در نشست شورای اداری تذکرات  جدی را به مسئولان ادارت دارد.

 

فرماندار بشرویه با تاکید بر اینکه تعلل در پاسخ گوویی به نامه ها قابلیت برخورد دارد بیان کرد: برخی مکاتبات برای ارزیابی ها انجام میشود ولی تعدادی از  ادارات با تعلل پاسخ میدهند که مناسب نیست و این اطلاعات باید به روز به فرمانداری ارسال شود تا بر آن تحلیل مناسب صورت گیرد.

 وی افزود: حضور به موقع در جلسات بسیار مهم است و تاخیر در جلسات  با برخورد قانونی روبرو خواهد بود.

 

زمان زاده پاسخ گویی به مردم  را مهترین وظایف مسولان  برشمرد و گفت: و هیچ  کدام  از مسئولان اجازه نداند جواب سربالا به مردم بدهند و همیشه باید مردم با احترام توجیه شوند و برخورد بد هر کارشناسی  با مردم مسلما پیگیری میشود و البته هیچ کسی نیز نباید به مسولان اهانت کند.

 

وی تصریح کرد:  مسولان قبل از اجرایی هر برنامه ای با فرمانداری هماهنگ باشند تا اقداماتی صورت نگیرد که تبعاتی را در بر داشته باشد.

 

فرماندار بشرویه اجرای دقیق نامه نگاری های اداری ، اخذ مجوز خروج از محدوده کاری توسط مدیران   وتعیین جانشین ، همکاری دستگاه ها در برگزاری برنامه های مختلف ، ارائه گزارش عملکرد دستگاه های اداری هر ۳ یا ۶ ماه ،حضور مسولان در برنامه های محوری را نیز متذکر شد.

 زمان زاده در ادامه با تبریک به برگزیدکان ملی در بخش کشاورزی بیان کرد: تعداد ۱۴۰ نفر در کل کشور در بخش کشاورزی نمونه شده اند و از استان ۱۰ نفر بوده که از این تعداد ۴ نفر از شهرستان بشرویه بوده اند.

 

وی افزود: شهرستان بشرویه دارای مردمی با استعداد در تمامی حوزه ها هستند و باید حق مردم را بجای آورد.

 

فرماندار همچنین بر مصرف بهینه حامل های انرژی در ادارات و مصارف خانگی تاکید کرد و گفت: متاسفانه در منطه ما  مصرف حامل های انرژی بسیار بالا است تا آنجا که ممکن است یک خانواده که ۵۰۰ هزار تومان درامد ندارد در ۳  دوره مصرف برق آن صد هزار تومان مصرفی داشته باشد که اگر مدیریت صحیح اعمال شود ، تاثیر بهتری در اقتصادی زندگی دارد.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.