اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25729
تاریخ انتشار : 14 دى 1396 - 18:08
چای یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی ها در جهان هست که نه تنها توان دارد به ابزار خصوصیت های خاص خود تشنگی را فرو بنشاند و آب مورد احتیاج بدن را تهیه کند،

به گزارش پیام بشرویه ، چای یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی ها در جهان هست که نه تنها توان دارد به ابزار خصوصیت های خاص خود تشنگی را فرو بنشاند و آب مورد احتیاج بدن را تهیه کند، لکن در بر دارنده آنتی اکسیدان های قدرتمندی هست که قدرت جادویی خود را در اختیار بدن قرار می دهند تا با رادیکال های آزاد مبارزه کند.

بدن بعد از نوشیدن چای 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه تندرستی عصر ایران به نقل از “ایت دیس”، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه تندرستی عصر ایران به نقل از “ایت دیس”، چای در انواع مختلفی در دسترس هست که شاید شناخته شده‌ترین آنان چای های سبز، سیاه و سفید باشند. وقایع جذاب توجهی بعد از نوشیدن چای در بدن به واقع شدن می پیوندند که در ادامه به بعضی از آنان اشاره می گردد.

سوخت و ساز شما افزایش خواهد یافت

آیا قصد دارید بدون اینکه در وزن خود تحولی ایجاد کنید، سوخت و ساز خود را تقویت کنید؟ مطالعه ای که در نشریه International Journal of Obesity منتشز شد، نمایش داد که کاتچین های موجود در چای، مثل EGCG که در چای های سبز و سفید زیادتر وجود دارد، توان دارند سوخت و ساز را تسریع کنند.

از شما در مقابل اثرها منفی رژیم غذایی غربی محافطت خواهد کرد

گرچه دنبال کردن رژیم غذایی غربی که سرشار از قند و چربی هست، دستورالعملی برای بروز مصیبت متابولیکی به شمار می رود، مطالعه ای که روی حیوانات انجام گردید و در نشریه The FASEB Journal منتشز شد، نمایش داد که EGCG توان دارد با اثرها منفی یک رژیم غذایی با محتوای چربی و فروکتوز بالا، مثل افزایش وزن، دیابت نوع ۲، و اختلال حافظه، مبارزه کند. کنار گذاشتن رژیم غذایی سالم سفارش نمی توان، اما اگر توان ندارید از رژیم غذایی ناسالم خود دست بکشید، نوشیدن چای محتمل هست تا حدی به بهبود شرایط مساعدت کند.

کاهش چربی شکمی را تجربه خواهید کرد

بنابر پژوهشی که در نشریه Journal of Research in Medical Sciences منتشز شد، نوشیدن چهار فنجان چای در روز کاهش قایل ملاحظه وزن بدن و اندازه دور کمر را باعث می گردد. علاوه بر این، کاتچین EGCG به ابزار تقویت ترموجنسیس، قدرت بدن برای سوزاندن چربی، معروف هست.

فشار خون شما کاهش خواهد یافت

مطالعه ای که در نشریه Journal of Research in Medical Sciences منتشر گردیده بود، نمایش داد که نوشیدن چهار فنجان چای سبز در روز توان دارد به کاهش فشار خون سیستولیک نیز مساعدت کند. از آنجایی که فشار خون بالا یکی از مشکلات تندرستی رایج در جهان هست، نوشیدن چند فنجان چای در طول روز توان دارد ایده خوبی برای مبارزه با این شرایط باشد.

استرس شما را کاهش خواهد داد

چای رویبوس یا چای قرمز، که محلی آفریقای جنوبی هست، در بر دارنده منیزیم هست که این ماده معدنی با گیرنده های GABA پیوند تشکیل داده و استرس را کاهش میدهد. افزون بر این، نتیجه های مطالعه ای که در نشریه Phytomedicine منتشز شد، نمایش داد که آسپالاتین، فراوان‌ترین فلاونوئید در چای رویبوس، مقاومت در مقابل استرس را افزایش میدهد، و طول عمر تحت استرس را افزایش میدهد.

به تجربه خواب خوب تر مساعدت خواهد کرد

چای‌های گیاهی، مثل چای بابونه، بعنوان گزینه هایی آرامش بخش که ضرری نیز بهمراه ندارند، قابل استفاده می باشند. نوشیدن آنان موقع شب توان دارد به خواب خوب تر آدم مساعدت کند. شما توان دارید چای های کیسه ای را به مدت ۵ دقیقه در شیر گرم قرار دهید تا به اکتساب آرامش هرچه زیادتر و تجربه خواب با کیفیت بالا مساعدت کند.

بدن بعد از نوشیدن چای 

به کاهش هوس های غذایی مساعدت خواهد کرد

قبل از اینکه به سراغ غذاهای آماده و تنقلات ناسالم بروید، یک لیوان چای سبز بنوشید. استفاده چای سبز به ترشح کوله‌سیستوکینین یا CCK مساعدت می کند، که یک هورمون کاهنده گرسنگی هست و از این مسیر به کاهش هوس های غذایی و پیشگیری از پرخوری مساعدت می کند.

پوست شما پاکسازی خواهد گردید

در مسیر دستیابی به پوستی پاک و درخشان، نوشیدن چای توان دارد خوب ترین انتخاب برای شما باشد. مطالعه ای که روی حیوانات انجام گردید، نمایش داد که پلی فنول های موجود در چای سبز چه در حالت خوراکی و چه استفاده موضعی توان دارند به پیشگیری از اختلالات پوستی متاثر از نور فرابنفش خورشید من جمله پیری متاثر از لطمه نور، ملانوما، و سرطان های پوست غیرملانوما مساعدت کنند. علاوه بر این، پلی فنول های قوی موجود در انواع متفاوت چای خواص ضد التهابی را عرضه می کنند که توان دارد به معالجه آکنه و اگزما مساعدت کند.

تمرکز شما افزایش خواهد یافت

نوشیدن چای توان دارد به افزایش تمرکز مساعدت کند. کافئین موجود در چای سیاه تمرکز و توجه را افزایش میدهد، در شرایطی که اثر آرامش بخش و ضد التهابی نیز دارد.

جوان باقی خواهید ماند

چای زرد در بر دارنده مواد معدنی و ویتامین هایی مثل B2، B12 و E هست که از مسیر تولید کلاژن، مبارزه با التهاب، و از بین بردن رادیکال های آزاد پوست را سالم و زیبا نگه می دارند. افزون بر این، لوومنول (Levomenol) موجود در چای بابونه به مرطوب کردن طبیعی پوست و علاوه بر این کاهش علامت های لطمه متاثر از نور آفتاب، کاهش خارش و به محافظت بافت و انعطاف پذیری پوست مساعدت می کند.

به محافظت تندرستی و بهداشت دهان و دندان مساعدت خواهد کرد

بنابر گزارش منتشر گردیده در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology، قدرت چای سبز برای مداخله در تصویر العمل التهابی متاثر از فعالیت باکتری های پریودنتال توان دارد به تقویت تندرستی دهان و دندان مساعدت کند، در شرایطی که از بروز مریضی جلوگیری می نماید.

نوشیدن چای به کاهش فوری ورم مساعدت خواهد کرد

به صورت مخصوص، چای لیمو به ابزار خصوصیت های ادرارآور و ضد نفخ خود معروف هست. بنابر گزارشی که در نشریه Journal of the Pharmaceutical Society of Japan منتشز شد، دی-لیمونن، جز کلیدی در روغن پوست مرکبات که در این چای یافت می گردد، توان دارد از احتباس آب جلوگیری کند.

بدن بعد از نوشیدن چای 

دستگاه گوارش شما نفع خواهد برد

مطالعه ای که در نشریه Journal of Agricultural and Food Chemistry منتشز شد، نمایش داد که بعضی پلی فنول ها، مثل کاتچین های EGCG موجود در چای سبز، فعالیت پپسین، آنزیمی که پروتئین ها را تجزیه می کند، را افزایش می دهند.

نوشیدن چای توان دارد به پیشگیری از سرطان مساعدت کند

نتیجه های یک مطالعه نمایش داد خانم ها ژاپنی که دست کم یک فنجان چای سبز در روز می نوشند استروژن ادراری مسبب سرطان کمتری نسبت به زنانی که این کار را انجام نمی دهند، دارند. افزون بر این، EGCG موجود در چای خصوصیت های کموپریونتیو را به ابزار پیشگیری از سرطانی شدن سلولهای تومور بهبود می بخشد.

سطوح کلسترول بد محتمل هست کاهش یابد

چای سبز به لطف خصوصیت های محافظتی خود یکی از خوب ترین مواد غذایی دوستدار قلب هست. بنابر گزارشی که در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology منتشز شد، چای سبز به کاهش سطوح کلسترول بد مساعدت می کند که این شرایط پیشگیری از سکته مغزی و مریضی قلبی را به دنبال دارد. بعد از واقع شدن هجوم قلبی نیز، نوشیدن چای توان دارد به پیشگیری از فوت سلولی و علاوه بر این تسریع احیای سلولهای قلبی مساعدت کند.

نوشیدن چای توان دارد قند خون را متعادل کند

بنابر گزارش منتشر گردیده در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology، چای سبز سوخت و ساز لیپید و گلوکز را بهبود می بخشد، از افزایش غیرمنتظره و فوری قند خون پیشگیری می کند و قیمت سوخت و ساز را نیز متعادل می سازد.

نوشیدن چای توان دارد از آنفلوآنزا پیشگیری کند

بنابر همان گزارش که در نشریه Journal of Indian Society of Periodontology منتشز شد، EGCG موجود در چای سبز توان دارد بصورت مستقیم فوت باکتری ها و ویروس ها، من جمله ویروس آنفلوانزا، را رقم بزند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.