کد مطلب: 25707
تاریخ انتشار : 12 دى 1396 - 11:14
در سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی ،4 کشاورز بشرویه نیز در ردیف برترین های کشور قرار گرفتند

به گزارش پیام بشرویه ، سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونین، مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان نمونه در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد.

 

خراسان جنوبی با وجود 10 نمونه کشاورزی در سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی بعنوان دومین استان برتر انتخاب شد.

خراسان جنوبی علی رغم خشکسالی های 18 ساله و کمبود شدید نزولات جوی جزء خشک ترین استانهای کشور است اما با تلاش کشاورزان پرتوان در کنار استانهای با میزان بارندگی و سطح زیرکشت بالا رقابت کرد.

در این مراسم از ابوالقاسم چوپان از بشرویه به عنوان مدیر نمونه بهره برداری، نگهداری و مشارکت در طرح انتقال آب با لوله، علی صفری حاجی از بشرویه به عنوان تولیدکننده نمونه پنبه، مهدی خدایی از بشرویه به عنوان شرکت تعاونی تولید نمونه روستایی، محمد تورانی از بشرویه به عنوان بهره­ بردار نمونه در مدیریت پایدار خاک کشاورزی حفاظتی قدر دانی شد.

 

همچنین از  ابوالقاسم سلطانی از زیرکوه در رشته نگهداری و بهره برداری از قنوات،محمد حسین بخشی از فردوس به عنوان تولیدکننده نمونه زعفران، ، فاطمه ذاکریان از بیرجند به عنوان شرکت تعاونی نمونه زنان روستایی، طاهره درمیانی از درمیان به عنوان مدیرعامل نمونه صندوق اعتبارات خرد ویژه زنان روستایی، سیدحسین خیریه از بیرجند به عنوان مدیرنمونه واحد تولید پرورش مرغ مادرگوشتی، ،  محمد رمضانی از طبس به عنوان مرتع­ دار نمونه در مناطق کمتر از 200 میلی­متر بارندگی قدردانی شد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  خاطر نشان کرد: در این مراسم از 153 نمونه بخش کشاورزی در 150 رشته تقدیر شد و خراسان جنوبی به لحاظ دارابودن 10 نمونه برتر، بعد از خراسان رضوی بعنوان دومین استان برگزیده کشور انتخاب شد.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.