کد مطلب: 25701
تاریخ انتشار : 9 دى 1396 - 22:13
امام جمعه موقت گناباد با اشاره به موضوع که کسانی که امام حسین را کشتند قرآنی ترین شعار ها را داشتند گفت:آن ها با فتوای شرعی دین پیغمبر سر امام حسین (ع)را بریدند؛فضای فتنه اینگونه است چشم باز می کنی می بینی به نیت قرب الی الله روی سینه ی حسین (ع)نشسته ای .

به گزارش پیام بشرویه ، مراسم گرامی داشت حماسه یوم الله نهم دی  شامگاه امروز با حضور با شکوه مردم ولایتمدار و با بصیرت بشرویه   در محل مسجد جامع  با سخنرانی دکتر اسلامی استاد حوزه و دانشگاه" امام جمعه موقت شهرستان گناباد"  برگزار شد.

 

"دکتر اسلامی" در مراسم گرامیداشت نهم دی؛سالروز بیعت امت و ولایت با اشاره به این موضوع که یکی از واژه های پر کاربرد در روایات ائمه خصوصا حضرت علی (ع)،واژه ی فتنه است،گفت: در قرآن نیز این واژه چند مرتبه تکرار شده و خداوند فرموده است:الفتنه اشد من القتل یعنی فتنه بزرگتر و شدیدتر از قتل است.

 

وی با اشاره به این سخن علامه طباطبایی افزود: اگر کسی دیگری را به قتل برساند فقط دنیای او را گرفته است ولی کسی که دیگری را دچار فتنه می کند هم دنیا و هم آخرت او را تباه می کند.

 

دکتر اسلامی در پاسخ به این سوال که فتنه چیست گفت:امیر المومنین در خطبه ی 50نهج البلاغه فتنه را اینگونه تعریف کرده است:جریان مبارزه ی حق و باطل به اینصورت است که گاهی باطل لخت و عریان و آنگونه که هست با همان صورت باطل به مصاف حق می آید .نبرد بین حق و باطل در فضای آفتابی اتفاق می افتد و یک طرف حق ،یک طرف باطل قرار دارد در این مصاف تشخیص حق و باطل راحت است  چون فضا روشن است اما گاهی میدان نبرد عوض می شود تعبیر این است:گاهی شیطان و انسان های شیطان صفت یک دسته از خرمن حق و یک دسته از خرمن باطل را مخلوط می کنند؛باطل را در آرایش حق،با شعار ها و پرچم حق به جنگ با حق می فرستند.فضای این آفتابی نیست غبار آلود است .

 

امام جمعه موقت شهرستان گناباد با تاکید بر اینکه شیاطین با استفاده از سه عنصر شک شبه و شایعه فضا را غبار آلود میکنند آنچنان که تشخیص حق از باطل سخت می شود، افزود:در جنگ های زمان پیغمبر مصاف حق و باطل روشن بود؛فضای جنگ آفتابی بود چون یک طرف جبهه ی باطل با شعار و پرچم شرک ،و یک طرف پیامبر با شعار توحید قرار داشت اما پس از رحلت خاتم الانبیا زمین نبرد عوض شد ،جامعه ی اسلامی دچار فتنه شد و به تعبیر امام علی (ع)در نهج البلاغه طوفان های فتنه بر سر امت وارد شد.یک طرف امیر المومنین علی (ع) با شعار حق و توحید،با پرچم پیغمبر و یک طرف میدان زبیر و طلحه  کسی که پیامبر آن ها را را شمشیر اسلام و طلحه الخیر لقب داد.آن ها هم شعار حق  می دادند فضای فتنه این است سر دسته ی این طرف هم عمامه به سر است سر دسته ی آن طرف هم عمامه به سر است .

وی در ادامه افزود: این طرف دم از امام و انقلاب و شهدا می زنند آن طرف هم.این طرف سابقه ی جنگ و شهادت و شکنجه ی ساواک دارند آن طرف هم.این طرف دم از عدالت خواهی می زنند آن طرف هم .این فضای فتنه است.

 

حجت السلام اسلامی امام جمعه موقت شهرستان گناباد با تاکید بر اینکه دوران امیرالمومنین دوران فتنه بود و باطل با شعار حق وارد مصاف شد گفت: بعضی در دوران حضرت علی (ع) با نیت خالص و حق سر از جهنم در آوردند مانند ابن ملجم که امام را در شب قدر به شهادت رساند تا ثواب بیشتری ببرد . در جنگ خوارج شهروندان جامعه اسلامی در مقابل علی (ع)قرار گرفتند فتنه اینگونه است.

 

وی افزود:در جنگ خوارج کسانی در مقابل حضرت علی (ع) قرار گرفتند که پیشانی شان از شدت  سجده،جای سجده بر پیشانی شان مانده بود ؛قربت الی الله به جنگ آمده بودند.اگر معاویه در آن زمان  توانست علیه حضرت علی (ع) شایعه سازی کند و ذهن مردم را منحرف کند امروز دشمن با این ابزار های رسانه ای راحت تر و بهتر می تواند شایعه سازی کند.

دکتر اسلامی با اشاره به موضوع که کسانی که امام حسین را کشتند قرآنی ترین شعار ها را داشتند گفت:آن ها با فتوای شرعی دین پیغمبر سر امام حسین (ع)را بریدند؛فضای فتنه اینگونه است چشم باز می کنی می بینی به نیت قرب الی الله روی سینه ی حسین (ع)نشسته ای .

 

امام جمعه موقت شهرستان گناباد همچنین در ادامه اینگونه توضیح داد: بصیرت یعنی آنقدر چشم عقل تیزبین باشد که در فضای غبار آلود و در میان آرایش های باطل،باطل راتشخیص دهی به گفته ی امیرالمومنین کسانی که بصیرت نداشته باشند در فتنه لقمه ی چرب فتنه گران می شوند.

 

وی در پاسخ به این سوال که چگونه می توان در فتنه حق را از باطل تشخیص داد گفت:به بیان امام خمینی (ره) در فتنه ببینید کدام اند که دشمن برایش کف می زند آن باطل است، ان شخصی  که سال ها در خط انقلاب بود و حال رئیس اسرائیل فریاد می زند این ها سرمایه های اجتماعی  ما در ایران هستند ،یک جای کارش می لنگد.

 

دکتر اسلامی با اشاره به تجمعات اخیر افزود: مردم مطالبه ی روشن دارند مسولان حقوقتان را کمتر کنید چرا سفره ی مردم را کوچکتر می کنید پایه های میز شما روی خون شهدای ما بنا شده  است.

 

امام جمعه موقت گناباد متذکر شد: امام حسین را روز عاشورا با شمشیر فتنه کشتند و ذهن مردم را عوض کردند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.