اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25696
تاریخ انتشار : 8 دى 1396 - 15:56
امام جمعه بشرویه گفت: قطع یارانه راه حل مناسب نیست بلگه به جای آن جلوی دزدی ها را بگیرید.

به گزارش پیام بشرویه ، 

حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به رعایت تقوای الهی خاطرنشان کرد :تقوی الهی در دین مبین اسلام از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و دارای مصادیق فراوانی از جمله تقوا در زندگی اجتماعی و فردی می باشد.

امام جمعه شهرستان بشرویه خاطرنشان کرد: کسانی که نماز میخواند و حتی به سوی نماز جمعه می شتابند از تقوا پیشگان هستند و خداوند برکات خود را بر آنان نازل می کند ولی آنچه موجب عدم نزول برکات خداوند می شود گناه و معصیت است که گاهی ثمرات اجتماعی نیز دارد.

وی با اشاره به اینکه باید به دستورات حضرت حق عمل کنیم خاطرنشان کرد: اگر دیدید که برکات خداوند نازل نمی‌شود باید به دنبال توبه باشیم و هم به دستورات حضرت حق عمل کنیم تا مشمول برکات شویم.

شمس الدین نماز باران را یکی از راه های عبادت و نزول برکات دانست و گفت : توبه و استغاثه به درگاه خداوند باعث برکات آن حضرت حق و نزول باران می شود.

وی افزود: گناهان که به دو دسته گناهان کبیره و صغیره تقسیم می‌شوند می‌توانند موجب ایجاد عذاب الهی گردند.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به اینکه فتنه انگیزی در دین مبین اسلام بعد از شرک بالاترین گناه کبیره است گفت : خداوند کسانی که افراد را به راه انحراف می‌کشند و به دنبال فتنه انگیزی هستند را نمی بخشند.

وی افزود : فتنه انگیزی خسارات دنیوی و اخروی بسیار زیادی را به همراه دارد چرا که بسیاری را از مسیر منحرف می‌کند.

شمس الدبین با تاکید بر افزایش بصیرت خاطرنشان کرد: باید در برابر فتنه کارکردی آگاهانه و بصیرت افزا پیدا کنید و حرف حق را بزنیم ولی دنبال اهداف باطل نباشیم و همچنین شناخت فتنه و عوامل فتنه برای جلوگیری از ایجاد آن بسیار مهم است.

امام جمعه بشرویه دروغ را از جمله دیگر گناهان کبیره برشمرد و گفت: دروغ تهمت و غیبت کردن از دیگر گناهان کبیره است که باعث عذاب الهی می شود و هر یک از آنان ممکن است سرآغاز یک فتنه باشد.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با تشکر از نیروهای خدمات رسان هلال احمر آب و برق گاز و مخابرات که هر کدام با لباس فرم مناسب خود در نماز جمعه شرکت کرده بودند خاطرنشان کرد :حوزه های مختلفی همچون کشاورزی ،دامداری، نانوایان ،قصابان ،خیاطها، معلمان حوزه علمیه همه تلاش می‌کنند که خدمت رسانی خوبی داشته باشند .

شمس الدین با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت معصومه بیان کرد: این بانوی بزرگ از جمله بانوان شاخص اسلام است که به برکت وجود ایشان پایگاه ترویج اسلام ناب محمدی در شهرستان قم فعال است که تاثیرات بسیار شگفت و عظیمی را در راه احیای انقلاب عاشورایی امام حسین به رهبری امام خمینی داشته است.

وی افزود : مقابله در جنگ تحمیلی دشمنان و ایستادگی ۴۰ سال در برابر تمام فتنه انگیزی های دشمنان قسم خورده و استکبار جهانی خود یکی از دلایل مهم تاثیرگذاری دین مبین اسلام در جامعه می باشد .

امام جمعه بشرویه با تأکید بر اینکه باید مراقب دشمنان داخلی و خارجی باشیم بیان کرد: دشمنان داخلی و خارجی هر کدام تلاش می‌کنند تا این انقلاب از پای درآورد و دشمنان داخلی نیز ایجاد نگرانی می‌کنند که سرآغاز تمام فتنه انگیزی ها می باشد.

وی به فتنه سال ۸۸ هم اشاره کرد و گفت: در فتنه سال ۸۸ کودتای برای براندازی نظام ایجاد کردند و بهانه‌ای آنکه تقلبی در انتخابات رخ داده است خواستند تا کشور را به هم بریزند ولی دیدیم که نتوانستند به اهداف خود برسند.

شمس الدین افزود : فتنه برکاتی هم داشت که موجب شد تا منافقانهرچه بیشتر با مردم بصیر ما آشنا شوند و البته این گونه طرح‌ها خسارت زا نیز میباشد .

امام جمعه بشرویه تصریح کرد :با طرح تقلب در انتخابات ۸۸ آشوب و اغتشاش به راه انداخته و هشت ماه این موضوع را به طور انجام میدند تا عاشورا و عزاداری محرم در مجموع حدود ۲۲ شهید را در این راه تقدیم کردیم که به شهدای فتنه معروف ثبت شده اند.

وی افزود: موسوی و کروبی اگر محاکمه شوند ممکن است حکم اعدام برایشان صادر شود ولی با رافت اسلامی به زندگی نباتی خودشان ادامه می‌دهند .

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به حضور افرادی مسئله‌دار در شهرستان بشرویه گفت: فردی که به بشرویه دعوت شده از فتنه گران بود و مردم شهرستان ها را عقب مانده سیاسی لقب داده است که خود نیز یک سال زندان به خاطر توهین به نظام و رهبری را در پرونده کاری خود دارد .

وی افزود : این فرد اعلام کرده مشکل ما آی کیوی بالاست که برای ما مشکل ایجاد می کنند این توهین به بقیه مردم است که دیگران را اینگونه کوچک می شمارند .

امام جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز فتنه هایی درحال کشور به بهانه های مختلف می خواهد ایجاد شود گفت: با بهانه های جدید اقتصادی در حال فتنه‌گری در داخل کشور هستند که باید مراقب بود و امروز نیز استاندار ولایی ما آمده و تلاش می‌کنند تا در فضای آرام خدمت کنند ولی فتنه گرانی برای بر هم زدن فضای آرام در حال تلاش هستند.

وی با توصیه به استاندار هم گفت: استاندار محترم و فرمانداران محترم که در راستای خدمت رسانی تلاش میکنند توصیه مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر را سرلوحه کار فرار دهند

شمس الدین با اشاره به حضور برخی افراد به بهانه کار اقتصادی در بشرویه گفت: برای سرمایه‌گذاری مقدمات لازم کار کارشناسی است و آقای که در بشرویه دعوت شده چقدر کار کارشناسی انجام شد که حالا کارخانه قطعات بخواهد تاسیس کند؟

وی افزود: بیشتر بازارهای تهران پر از کالاهای چینی است که از راه قاچاق وارد میشود چه کسی باید جلوی قاچاق و این ظلم بزرگ به اقتصاد داخلی را بگیرد و چه کسانی قاچاق میکند؟

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه دولت به فکر مردم باشد گفت: کاری بکنید که مردم خوشحال شوند و قطع یارانه نمی تواند راه حل مناسب باشد از ریخت و پاش دولت کم کنید جلوی دزدی ها را بگیرید چرا عوارض خروج از کشور را زیاد می کنید کسی که به زحمت پول جمع کرده برای رفتن به زیارت کربلا حالا باید عوارض از او بگیرند که خزانه تقویت شود این راهکارها مناسب کشور نیست.

شمس الدین در ادامه با انتقاد از رویه موجود گفت: این انتقادات از دوست داشتن است نه دشمنی چرا که دولت از جنس مردم است و همه وظیفه دارند تا به دولت کمک کنند و در این راستا تلاش کنند .

وی افزود: مسئولینی که دارایی بالای ۵۰۰ میلیون و هزار میلیارد دارند آیا اینها مشکل قشر ضعیف را می‌فهمند مشکل یک کارگر را درک می‌کنند اینها نمی‌توانند خود را در فضای آن کارگر تجسم کننو.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه انتقاادات از روی دلسوزی است گفت: چیزی که در نماز جمعه مطرح می‌شود از سر دلسوزی است و نماد نماز جمعه قرار گاه عبادی و تقواست .

شمس الدین در پایان با توجه به توصیه به برنامه‌ریزی برای نماز باران با محوریت روحانیون برای زمینه سازی آن خطبه های نماز جمعه را به پایان رساند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.