کد مطلب: 25683
تاریخ انتشار : 4 دى 1396 - 10:07
اگر بخواهیم عظمت حماسه مردم در ۹ دی را درک کنیم، باید با بزرگی، پیچیدگی و اعماق فتنه ۸۸ از یک طرف و بازیگران پیدا و پنهان خارجی و داخلی آنها از طرف دیگر، آشنا شویم

به گزارش پیام بشرویه ، دشمنان اسلام از همان زمان پیروزی انقلاب،انواع روش ها را برای اهداف پلیدخود به کار بستند که می توان به مداخله نظامی نافرجام آمریکا در ماجرای طبس، طراحی کودتای نظامی،تجهیز و حمایت گروهک های تروریستی برای حذف فیزیکی رهبران فکری و مسئولین اجرایی کشور، تحریم های اقتصادی و مهم تر از همه پشتیبانی تمام عیار از دولت عراق در جریان هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد اما با استقامت و جانفشانی ملت فهیم ایران تمام نقشه های آنان نقش بر آب شد.
9دی سالروز گرامیداشت حرکت مردمی در مقابل فتنه گران و پایانی بر ۸ ماه آشوب و ایجاد ناامنی بود. این هم یکی دیگر از طرفند های دشمن برای انتخابات بوده تا مردم را با این کلمات و جملات دلسرد و بی میل کرده و مانع حضور حد اکثری درانتخابات شوند و در صورت موفق، اینگونه القا خواهند کرد که؛ مردم اعتماد ندارد و فتنه گران حق داشتند و به نوعی سران فتنه را تطهیر کنند تا ازادی انها را پیش ببرند.بنابراین کوبیدن بر طبل تغییر آرای مردم و تقلب کید و حیله ای کلید خورده است.
میرحسین موسوی و کروبی تا 18 ماه بعد از فتنه 88 آزاد بودند و هیچ ارگان قضایی به دلیل اینکه مسئولان کشور بودند، تعرضی به آنها نکرد، میرحسین موسوی به‌طور آزادانه تا بهمن 89 اطلاعیه می‌دهد و تا آن زمان مردم را به اعتراض فرا می‌خواند و می‌گوید که هر یک نفر یک رسانه و عملاً به دنبال براندازی است ولی نظام با او کاری ندارد.
بعد از 22 بهمن 89، جریانی ضدانقلابی راه افتاد و فراخوانی خطاب به مردم صادر کرد که 25 بهمن ماه و مانند مردم سوریه به خیابان‌ها بیایند؛ VOA و BBC و سایت‌های ضدانقلابی این فراخوان را پوشش دادند و موسوی و کروبی هم 25 بهمن مردم را به خیابان‌ها دعوت کردند و می‌خواستند فتنه دومی راه بیندازند و بگویند ما یک جریان بیداری اسلامی مانند سوریه هستیم.
علت اصلی حصر سران فتنه را فراخوان 25 بهمن 89 که منجر به آمدن 4-3 هزار نفر به خیابان شد بوده و اینها به خاطر فتنه دومی که می‌خواستند بعد از 88 می‌خواستند برپا کنند و مصطفی تاج‌زاده هم از زندان آن را حمایت می‌کرد به حصر رفتند.

اگر بخواهیم عظمت حماسه مردم در ۹ دی را درک کنیم، باید با بزرگی، پیچیدگی و اعماق فتنه ۸۸ از یک طرف و بازیگران پیدا و پنهان خارجی و داخلی آنها از طرف دیگر، آشنا شویم و این آشنایی و قطعا این شناخت، همان بصیرت است که با عنایات الهی و تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، پدید آمد و مردم ایران در پرتو چنین آگاهی و بصیرتی خالق حماسه ۹دی شدند.
در تحلیل این فتنه فتنه گران همین بس که یار امام و انقلاب یعنی مقام معظم رهبری فرمودند: انسان هر چقدر در اطراف 9 دی تفکر می کند دست امداد و قدرت الهی و روح حسین بن علی(ع) را می بیند، همانطوری که امام راحل به دفعات می فرمود: من در تمام این وقایع دست قدرت الهی را دیدم.بنابراین باید گفت: 9 دی در تاریخ ماندگار شد و باطل سحر ساحران بود.
مردم در طول 8 ماه پس از خرداد از چند چیز به شدت ناراحت و آزرده بودند. اول اهانت به امام حسین(ع) و حضرت امام(ره)، دوم لجاجت و پافشاری بیش از اندازه جریان‌های فتنه‌گر بر ادعاهای باطل خود و سوم لحن مظلومانه مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد. که نتیجتا بسیاری از افرادی که به راه‌پیمایی 9 دی آمده بودند در انتخابات به موسوی و کروبی رأی داده بودند و این حماسه و حضور در بی‌نظیر بود، این خصوصیت خوب مردم ما و بصیرت آنها را می‌رساند.مردم فهیم ایران با خلق حماسه ۹دی، صدق و صفا و خلوص خودشان را، بر اساس شعار «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند»، به اثبات رسانیدند و به جرأت می توان ادعا کرد،بعد از انقلاب بزرگترین حضور گسترده ی امت اسلامی در دفاع از امام امت،به ۹دی سال ۸۸ بر می گردد،زمانی که معاندان و دشمنان قسم خورده ی اسلام عزیز به همراه فتنه گران و فتنه انگیزان داخلی نقشه های شوم خود را برای فلج کردن حرکت اسلامی وانقلابی برآمده از خون شهیدان و خون دل امت رنج کشیده،به اجرا درآوردند. در این لحظه ی حساس و سرنوشت ساز بود که ملت مسلمان و انقلابی همچون سیل خروشیده و عرصه از تمام ناپاکی ها و آلودگی ها پاک و منزه ساختند.

مهم ترین دستاورد این جریان ، واکسینه شدن نظام و مردم در برابر ویروس های مخربی است که اصل و اساس نظام و وحدت ملی مردم ایران را که مورد هدف قرار داده اند و همچنین افشای چهره نفاق برخی از مسئولین و داخلی ها را می توان بیان کرد .لذا باید جوانان این مرز و بوم عناصر ناپاک را از خود دور کنند ، زیرا گروهی و احزابی در کمین نشسته اند و می خواهند اسلام را بر خلاف آنچه که هست معرفی کنند و به قشرهای مختلف اسلامی خرده بگیرند پس لازم است مسوولین نظام جمهوری اسلامی؛کوشش کنند و نگذارند کسانی از روی توطئه یا از روی جهالت مبانی اسلام را واژگونه و لکه دار نشان دهند و با دقت و هوشیاری بر این که دو عنصر اصلی هر انقلاب رهبری و مردم هستند و مسئولین به مثابه سر حلقه وصل بین این دو رکن عمل میکنند پس مسئولین باید بدانند و به این یقین و باور برسند که اولا دشمن داریم ثانیا دشمن از هر شیوه و روشی برای دشمنی کردن خود استفاده میکند و در این برهه زمانی حساس تغییر رویکرد تقابل به تعامل را برای نفوذ پیش گرفته است پس بایست با شناخت دقیق شیوه و راههای نفوذ و نفوذ پذیران؛جلوی نفوذ را بست.
یادداشت وارده به پایگاه خبری تحلیلی پیام بشرویه :محمد امین کریمی-فعال سیاسی استان

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.