کد مطلب: 25654
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 - 17:21
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای مهر سال گذشته تاکنون به محصولات باغی و زراعی و بخش دام و طیور بیمه گذاران این استان بیش از 86 میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

به گزارش پیام بشرویه ، جواد غنچه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 19 میلیارد ریال به دام سبک، 938 میلیون ریال به بخش طیور، 57 میلیارد ریال به محصولات دامی و 9 میلیارد ریال به محصولات زراعی استان خسارت وارد شده است.
وی بیان کرد: این خسارت ها به 26 هزار و 500 بیمه گذار بخش کشاورزی، دام و طیور استان وارد شده است.
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی همچنین گفت: طی هفته گذشته 632 میلیون و 976 هزار ریال غرامت کلزاکاران استان پرداخت شد.
وی افزود: این میزان غرامت به 209 کشاورز کلزارکار استان که محصولشان بر اثر سرما در آذرماه سال گذشته خسارت دید، پرداخت شد.
غنچه با بیان اینکه بیمه محصولات باغی و زراعی استان از مهر امسال آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد بیان کرد: بیمه دام و طیور در طول سال اجرا می شود.
وی تصریح کرد: تنها محل جبران خسارت های حوادث طبیعی و غیرمترقبه به محصولات کشاورزی، استفاده از مزایای بیمه ای است بنابراین از کشاورزان درخواست می شود نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.