اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25653
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 - 17:19
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: وزير نيرو به داد شرق کشور برسید چرا که با توجه به خشکسالی‌های هجده ساله چنانچه انتقال آب جدی گرفته نشود دود آن به چشم تمام کشور می‌رود.

به گزارش پیام بشرویه ، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقرعبادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس، اظهار کرد: اقدام بی‌شرمانه ترامپ نسبت به قدس شریف و موضع‌گیری‌های سست و بی‌خاصیت برخی کشورهای اسلامی جای تأسف دارد و این نکته را به ذهن می‌آورد که سردمداران سعودی برای تحکیم پایه‌های قدرت نابخردانه با دشمنان اسلام معامله کرده‌اند که نشانه بی‌تجربگی، عشرت‌طلبی و بی‌توجهی به آرمان‌ها است.

وی افزود: البته دنیای اسلام کوتاه نخواهد آمد و آمریکا، اسرائیل و رژیم سعودی را پشیمان خواهد کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تبریک 16 آذر و روز دانشجو، گفت: با توجه به ظرفیت بالای علمی و پژوهشی اساتید و دانشجویان لازم است وزارت علوم ارتباط دانشگاه با صنعت و کشاورزی را بیشتر دنبال کند.

عبادی با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید در زمینه اقتصادی فعالیت بیشتری داشته باشد و وزیر امور خارجه سریعتر طرح تحول در ساختار وزارت خارجه را در مورد ایجاد معاونت اقتصادی انجام دهد زیرا ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه یک ضرورت است، افزود: همچنین در معرفی سفرا حتما باید نگاه اقتصادی مورد توجه قرار گیرد تا زمینه‌های صادرات کالای بیشتر فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل امروز کشور اقتصاد، تولید و اشتغال است در حالی که ظرفیت تعامل اقتصادی با سایر کشورها هم وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اذعان داشت: آقای رئیس جمهور؛ یکی از ابزارهای شکوفایی اقتصادی در خراسان‌جنوبی، ایجاد راه آهن است و در حال حاضر بخش زیادی از ظرفیت معادن و صنایع در این استان وجود دارد که بدون راه‌آهن فعال نمی‌شوند و این مسأله نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است.

عبادی بیان کرد: آقای نوبخت و وزیر راه صدای اعتراض مردم خراسان‌جنوبی به دلیل بی کیفیتی جاده‌های استان به خصوص جاده بیرجند- قاین بلند است و لازم است اعتبارات ملی لازم اختصاص پیدا کند و دولت هر چه سریعتر به تعهد خود در برابر مردم عمل نماید.

دود بی‌توجهی به شرق کشور به چشم تمام کشور می‌رود

وی تصریح کرد: وزیر نیرو به داد شرق کشور برسید چرا که با توجه به خشکسالی‌های هجده ساله  و ادامه آن چنانچه انتقال آب جدی گرفته نشود این منطقه دچار بحران‌هایی خواهد شد که دود آن به چشم تمام کشور می‌رود و هرگونه کوتاهی در این زمینه گناهی نابخشودنی است که پاسخگویی به آن در دنیا و آخرت سخت خواهد بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: با توجه به وضعیت نامطلوب آب در خراسان‌جنوبی حتماً باید باروری ابرها در دستور کار و اولویت قرار گیرد تا شاید برخی از دردهای استان خراسان‌جنوبی کاهش پیدا کند.

عبادی اذعان داشت: آقای رئیس جمهور مشکلات روستاییان با توجه به ساختار موجود اداری دولت رفع‌شدنی نیست و لازم است دستگاهی مردمی و جهادی همچون جهاد سازندگی سابق همه امور روستاها را متکفل شود و مشکلات روستاها با مدیریت منسجم و قدرتمند حل شود.

وی با بیان اینکه مسؤولان کشور بدانند که امروز نابرابری اقتصادی مردم را بسیار رنجور کرده و حقوق‌ها و درآمدهای افراد در بخش‌های دولتی بسیار متفاوت است و کافی است به تفاوت حقوق فرهنگیان و بازنشستگان در کشور با حقوق‌های و درآمدهای چند صد میلیونی در برخی دستگاه‌های دولتی نگاه کرد، گفت: لازم است که مجلس و دولت ورود کرده و با بی‌عدالتی‌ها مبارزه کنند.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: اخیراً خبر حکم حبس برای یکی از مفسدان اقتصادی را شنیده‌ایم در حالی‌که باید برای این مفسدان اقتصادی مجازات و یا حتی حکم اعدام صادر شود تا دیگر جرأت فساد اقتصادی نداشته باشند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.