کد مطلب: 25652
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 - 17:18
سرپرست اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: توقیف محموله های غیر مجاز دام در استان 58 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیام بشرویه ،  دکتر اصغرزاده،سرپرست اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی به ثبت 73 مورد تخلف بهداشتی در جابجایی غیر مجاز دام طی 8 ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 58 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه محدودیت ها در جابجایی دام ها مهمترین عامل افزایش تخلفات است،افزود: طی 73 مورد تخلف صورت گرفته تعداد 2 هزار و 100 رأس دام توقیف شده که این آمار در 8 ماهه اول سال 95 تعداد یک هزار و 525 رأس بوده است که برخی از این موارد مربوط محموله هایی بوده که از سایر استان ها وارد خراسان جنوبی شده اند.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی به مخاطرات جابجایی غیر مجاز دام ها اشاره کرد و گفت: نقل و انتقال خارج از چارچوب و ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی می تواند مهمترین عامل در انتشار عوامل بیماری زا از یک منطقه آلوده به یک منطقه پاک باشد.

اصغرزاده افزود: اگر طی چند سال اخیر توانستیم از ورود بیماری ها به استان جلوگیری کنیم نتیجه نظارت های شدید بر تردد دام ها بوده است ولی متاسفانه برخی افراد سودجو بدون توجه به مباحث بهداشتی اقدام به تخلف می کنند.

وی از صدور حکم قضایی برای 19 پرونده تخلف نقل و انتقال دام خبر داد و گفت: مابقی موارد توسط دستگاه قضایی در حال پیگیری و بررسی بوده و به زودی احکام آن ها صادر می شود. 
انتهای پیام/ب

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.