کد مطلب: 25647
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 - 16:28
نماینده مردم طبس‌، فردوس وسرایان در مجلس از حل مشکل سرمایه‌گذاران معدنی در استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش پیام بشرویه ، نماینده مردم طبس‌، فردوس وسرایان در مجلس از حل مشکل سرمایه‌گذاران معدنی در استان خراسان جنوبی خبر داد.

 

 محمدرضا امیرحسنخانی  در جمع خبرنگاران شهرستان طبس اظهار داشت: تامین آب شرب طبس و رفع مشکل معدنکاران شهرستان با جدیت پیگیری می‌شود که نتایج آن ملموس است.

وی در توضیح چگونگی تامین آب شرب طبس گفت: در دیدارهای جداگانه با مسئولان مرتبط در وزرات نیرو، مشکل کم آبی طبس مورد بررسی قرار گرفته و مکاتبات زیادی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در روزهای آینده دیداری با دکتر اردکانیان وزیر نیرو انجام می شود که درباره انتقال آب از چاه های نیروگاه حرارتی تا طبس بحث و تبادل نظر و تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

 امیرحسنخانی افزود: تعدادی چاه در نیروگاه زغالسنگ سوز طبس حفر شده که برای تامین آب مورد نیاز این مجموعه در آینده مورد بهره برداری قرار گیرد اما اکنون چاه های آب موجود تا پایان عملیات احداث نیروگاه، مورد استفاده نیست.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: در مکاتبات و مذاکرات با وزارت نیرو و همچنین نشست مشترک با وزیر نیرو طرح 80 کیلومتر لوله‌گذاری از نیروگاه حرارتی تا شهر طبس به طور جدی پیگیری می شود که بزودی شاهد اجرای آن خواهیم بود.

وی افزود: این خط انتقال در سال‌های آینده می‌تواند به خط انتقال سراسری آب متصل شود و تا آن زمان قادر است آب شرب را از چاه های نیروگاه به طبس منتقل کند.

نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، مشکلات معدنکاران استان خراسان جنوبی را یادآور شد و گفت: نامه ای به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نوشته ام و پیگیر حل مشکل معدنکاران با منابع طبیعی هستم.

محمدرضا امیرحسنخانی با قاطعیت از حل مشکل سرمایه گذاران معدنی در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: بزودی دیداری با خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس جدید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام می دهم و این موضوع که از دوره مدیریت قبلی این سازمان در دست پیگیری است را تا حصول نتیجه پیش خواهم برد.

وی خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی با وجود منابع غنی معدنی نباید دچار مشکل بیکاری باشد و امروز برخی قوانین دست و پاگیر باید از مسیر سرمایه گذار حذف شود تا بتوانیم توسعه استان را رقم بزنیم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: از پیگیری و همراهی  مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی برای حل مشکل معدنکاران و نیز سایر امور سرمایه گذاری تشکر می کنم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.