اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25627
تاریخ انتشار : 11 آذر 1396 - 15:37
معاون امور فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبر داد:
بافت 7هزار متر فرش با محوریت هزینه کرد در عتبات عالیات به همت 12 هزار بانوی خراسان جنوبی
معاون امور فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: از ابتدای آغاز طرح کارگاه بافت قالی ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی بالغ بر ۱۲ هزار نفر پای دار قالی ها حضور فعال داشته اند و حدود ۷ هزار متر فرش در سطح استان خراسان جنوبی بافته شده است.

به گزارش پیام بشرویه ، "جواد احمدی " معاون امور فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی ظهر امروز در آیین اختتامیه بافت دو تخته فرش 18 متری توسط بانوان بشرویه ای در کارگاه قالی بافی این شهرستان با  تقدیراز حضور بانوان در انجام کار خیر و خداپسندانه خاطر نشان کرد: از ابتدای آغاز طرح کارگاه بافت قالی ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی بالغ بر ۱۲  هزار نفر پای دار قالی ها حضور فعال داشته اند و حدود  ۷ هزار متر  فرش  در سطح استان خراسان جنوبی بافته شده است.

 

 وی افزود: این ابتکار بزرگ استان در کشور بوده و در حال حاضر نیز بیش از یک میلیارد تومان طلب عتبات عالیات از محل فروش فرش ها می باشد.

 

معاون امور فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه مردم روستاها عاشقانه در اجرای این طرح ها مشارکت دارند گفت: این باعث افتخار است که در روستاهایی که در مناطق محروم وجود دارد و حتی خودشان مددجو و تحت پوشش می باشند  باز هم برای کمک به عتبات عالیات از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و در یکی از همین روستاهای مرزی و محروم حدود ۲۰ میلیون بانوان آن در قالب بافت فرش کمک کرده اند.

احمدی افزود: انچه تا کنون شروع شده با رویکرد معنوی و فرهنگی انجام شده و حتی در خانه های خشتی دست نویس نوشته اند "بدون وضو وارد نشوید" و این نشان دهنده اوج فرهنگ دینی و ترویج آن توسط همین اقدامات خداپسندانه و کارگاه های قالی بافی می باشد.

 

 

وی با اشاره به اینکه  اجرای طرح باعث شده تا حتی فرهنگ کار در منزل و صنایع دستی از جمله قالی بافی احیا گردد گفت: نیات خیر و معنوی باعث میشود که کار با رشد بالایی صورت گیرد و امروزه شاهد هستیم در شهرهای مختلف استان حدود ۵۰درصد بافندگان ما بانوان و ختران جوان می باشد.

 

معاون امور فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی  افزود: از دست رنج این بانوان سنگ فرش صحن حضرت زهرا در نجف اشرف و صحن در کاظمین نصب شده است.

 

 احمدی از ابتکارات جدید و بدیع مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات بشرویه هم تقدیرکرد و گفت: برای تداوم راه و مسیر ائمه، کارهای خوبی در بشرویه انجام میشود که در سطح استان نمونه و زبانزد است که می توان به تقدیم دستمزد  و یا مقداری از جمع آوری محصولات کشاورزی به ستاد بازسازی عتبات عالیات اشاره کرد.

 

 

نظرات کاربران

یا امام حسین دلهای مامردم بشرویه فدای شما! شما یک دعایی برای مردم بشرویه بکنید ما از مسئولان انتظاری نداریم! شما بداد شهر روبنابودیمون برسین

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.