اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25622
تاریخ انتشار : 10 آذر 1396 - 16:27
این نمایشگاه که با حضور شرکت هایی از استان های مختلف کشور برگزار میشود از ۱۳ لغایت ۱۶ آذر ماه سال جاری در محل سالن های نمایشگاهی شرکت اسلام جنب مسجد حضرت ابوالفضل برپا خواهد شد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

مسئول نمایندگی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان بشرویه از برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی ادوات کشاورزی، دام و طیور در این شهرستان خبر داد.

مجتبی آفاقی افزود: معرفی و آشنایی کشاورزان با جدید ترین و به روز ترین سیستم های کشاورزی روز دنیا یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی اظهار کرد: بروز خشکسالی های اخیر، ابتلای مزارع کشاورزی به آفت های متعدد و کمبود منابع آبی تا کنون خسارت زیادی را متحمل بخش کشاورزی منطقه بشرویه کرده است.

آفاقی اضافه کرد: برپایی نمایشگاه ادوات کشاورزی موجب آشنایی کشاورزان با ماشین های کشاورزی جدید و در نتیجه تغییر الگوها و روش های کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی از سنتی به صنعتی و مکانیزه می شود.

وی از حضور شرکت های فعال در بخش کشاورزی و صنایع وابسته داخل و خارج از استان در این نمایشگاه خبر داد و تاکید کرد: برپایی این نمایشگاه فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های بالای کشاورزی بشرویه است.

آفاقی گفت: آشنایی و برقراری ارتباط با فعالان عرصه کشاورزی در خارج از شهرستان و حتی استان موجب به وجود آمدن چرخه ای فعالیت های بازاریابی، فروش و حتی صادرات محصولات کشاورزی و در نتیجه شکوفایی اقتصاد کشاورزی منطقه می شود.

وی افزود: نبود صنایع تبدیلی بخش کشاورزی حلقه مفقوده حوزه کشاورزی و دامپروری بشرویه است و بنابراین ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاران روحیه و امید امید تولیدکنندگان شهرستان بشرویه را تقویت کرده و در نتیجه رونق بازار کسب و کار کشاورزان را در پی خواهد داشت.

آفاقی اظهار کرد: حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تقویت آنان در راستای عمل به مبانی و اصول الگوی اقتصاد مقاومتی بوده و امیدواریم با برپایی این نمایشگاه شاهد تحولی نوین در عرصه کشاورزی شهرستان بشرویه باشیم.

گفتی است ،شهر بشرویه در 300کیلومتری شمال غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

این نمایشگاه نیز که با حضور شرکت هایی از استان های مختلف کشور برگزار میشود از ۱۳ لغایت ۱۶ آذر ماه سال جاری در محل سالن های نمایشگاهی شرکت اسلام جنب مسجد حضرت ابوالفضل برپا خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند همه روزه از ساعت ۱۵ الی ۲۱ از این نمایشگاه بازدید کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.