اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25577
تاریخ انتشار : 1 آذر 1396 - 12:28
امام جمعه موقت بشرویه در همایش یاوران وقف:
پیشینه شهرستان بشرویه گواه بر وجود نیات مختلف در موقوفات است
امام جمعه موقت بشرویه گفت:پیشینیان بشرویه تنها به ساخت مسجد و حسینیه اکتفا نمی کردند بلکه موقوفه هایی برای حمایت از حیوانات تا حتی وقف برای دیگر حوزه ها هم وجود دارد.

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام علی اکبر حدادیان " صبح امروز در همایش یاوران وقف  که با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در محل سالن شهید مفتح شهرستان بشرویه برگزار شد با اشاره به اینکه موقوفات موجب جاودانه شدن انسان فانی میشود گفت: رسول گرامی اسلام، وقف را عامل طولانی شدن عمر واقعی انسان  حتی بعد از وفات و اعمال حسنه آن می شود.

 

 

امام جمعه موقت بشرویه افزود: با نگاهی به بناهای وقفی در محله تاریخی میان ده بشرویه می بینیم که بانیان مکان های موقوفه همچون حسینیه  و مسجد تاریخی سال ها است از دار دنیا رفته اند ولی همچنان نام و یاد آنان جاودانه مانده و ثواب برگزاری مراسمات مذهبی و اعمال دینی به حساب واقفان آن گذاشته میشود.

 

 

وی با اشاره به اینکه وقف کردن در حوزه های مختلف نیز دارای همین اجر و ثواب است گفت: پیشینیان بشرویه  تنها به ساخت مسجد و حسینیه اکتفا نمی کردند بلکه موقوفه هایی برای حمایت از حیوانات تا حتی وقف برای دیگر حوزه ها هم  از خود به یادگار گذاشته اند.

 

 

  حدادیان،ادای وظیفه در کار خیر را نیز مهم برشمرد و گفت: نگهداری و عمل به وقف از دیگر مسائل مهم است که خود نیز دارای ثواب بزرگی بوده و باید این سنت حسنه به درستی ترویج شود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.