اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25576
تاریخ انتشار : 1 آذر 1396 - 12:11
فرماندار بشرویه گفت:املاک موقوفه در بشرویه زیاد داریم و امید است که با برنامه ریزی جدی بتوان برخی املاک موقوفه که فعال نیست را در جهت اجرای وقف آن فعال کرد.

به گزارش پیام بشرویه ، صبح امروز "علی رضا زمان زاده"در همایش یاوران وقف که با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در محل سالن شهید مفتح شهرستان بشرویه برگزار شد  با تبریک هفته وقف  به اهمیت این سنت بزرگ الهی اشاره کرد و گفت: وقف صدقه جاریه  است که چه در حیات انسان و چه ممات آن باقی می ماند و نام واقف را جاودانه میکند.

 

فرماندار بشرویه افزود: در گذشته اهمیت زیادی برای وقف قائل بوده اند و سال های متمادی که گذشت ،مقداری نسبت به موقوفات مثل گذشته توجه جدی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه باید از امکلات وقف برای اجرای صحیح نیات موقوفات تلاش کرد گفت: املاک موقوفه در بشرویه زیاد داریم و امید است که با برنامه ریزی جدی بتوان برخی املاک موقوفه که فعال نیست  را در جهت اجرای وقف آن  فعال کرد.

 

زمان زاده تصریح کرد: سرمایه گذاری و انجام فعالیت های درست و به روز مطابق  نیت موقوفه باید صورت گیرد و یاوران وقف به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

 

فرماندار بشرویه  ترویج سنت حسنه وقف را از دیگر وظایف یاوران وقف دانست و گفت:  موقوفه در کشورهای مختلف جهان نیز وجود دارد چرا که انسان ها می دانند که این سنت حسنه باقی و جاودانه می ماند و یاوران باید تلاش کنند تا این سنت پسندیده ترویج یابد .

 

وی افزود : بی شک نشان دادن اثار مثبت وقف در جامعه خود  موجب ترویج سنت الهی و خداپسندانه میشود.

نظرات کاربران

سلام چرا عکسا به صورتی است که مشخص نمیشود شرکت کنندگان چه کسانی هستند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.