اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25534
تاریخ انتشار : 21 آبا 1396 - 13:27
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: شش نمایشگاه وقف در شهرستان های بیرجند، بشرویه، سربیشه، فردوس و طبس در این دهه، برگزار می شود

به گزارش پیام بشرویه ، حجت الاسلام منصور هاشمی امروز ( 21 آبان) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: علت بقای اسلام به محرم و صفر است و اداره اوقاف و امور خیریه سعی کرد میزبان خوبی برای عزاداران و مجری امینی برای اجرای نیات موقفین در موقوفات باشد.

 

وی با بیان اینکه امسال در 11 شهرستان برگزاری 173 برنامه عزاداری برای دهه آخر ماه صفر برنامه ریزی شد، افزود: مراسم زیارت اربعین، اطعام عزاداران حسینی، مراسم لبیک یا رسول الله در 28 بقعه، برگزاری مراسم زیارت از بعید در 19 بقعه، اطعام برای رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و امام رضا علیه السلام در 15 بقعه، عزاداری برای امام حسن علیه السلام در 28 بقعه در دستور کار قرار داشته و دارد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه11 مبلغ و 50 روحانی بومی برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و صفر اعزام کردیم، گفت: امسال در 20 نقطه استان کاروان های جاماندگان از اربعین برگزار شد.

 

حجت الاسلام هاشمی با تاکید بر اینکه گرامیداشت دهه وقف از 25 آبان تا 5 آذرماه امسال طبق هر سال با شکوه خاصی برگزار می شود، گفت: در این دهه 126 برنامه مختلف در  شهرستان ها برگزار خواهد شد.

 

وی از برگزاری همایش وقف در 11 شهرستان استان خراسان جنوبی خبر داد و بیان کرد: همچنین در این مدت 36 نشست صنفی وقف در بیرجند، بشرویه، سربیشه، خضری، سرایان، نهبندان، طبس و فردوس برگزار می شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری شش نمایشگاه وقف در شهرستان های بیرجند، بشرویه، سربیشه، فردوس و طبس در این دهه، ادامه داد: برپایی 25 ایستگاه همه واقف باشیم، عطرافشانی و دیدار با خانواده شهدا، برگزاری زنگ انشاء و عیادت از بیماران از دیگر برنامه های دهه وقف در استان است.

 

حجت الاسلام هاشمی از اجرای طرح ویزیت رایگان پزشکان در محل امامزادگان هفت شهرستان به مناسبت دهه وقف خبر داد و افزود: همچنین شش محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی(شاکرنژاد) برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه 14 افتتاحیه در دهه وقف در هفت شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار می شود، گفت: زائر سرای امامزاده سیدالحسین، سه واحد زائرسرای امامزادگان باقریه، سه واحد زائر سرای آستانه بی بی زینب خاتون، مرکز فرهنگی و دفتر قرآنی بی بی زینب خاتون، آشپزخانه، پارکیمگ و مخزن ذخیره آب امامزاده شاه سلیمان علی از جمله این افتتاحیه ها است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در 80 درصد بقاع متبرکه استان مشغول ساخت و ساز است و 90 درصد اعتبارات از کمک ها و هدایای مردمی است، ادامه داد: در شش ماهه سال جاری خراسان جنوبی رتبه اول کشوری در کسب درآمد بقاع متبرکه و موقوفات را بدست آورد و 50 درصد در بقاع متبرکه و 56 درصد در موقوفات رشد درآمدی داشته ایم.

نظرات کاربران

یک سوال ؟ چه اشکال دارد که اوقاف مسیر منتهی به امامزادگان شهرستان رو بلوار کشی کنند؟ الی ماشالله هزینشم دارن! بعنوان مثال چرا مسیر آبگرم فردوس از لب جاده تا خود آبگرم بلواره ولی مسیر امامزاده هوگند مابعنوان مثال باید شبها که اوج رفتو آمد زواره اینقدر تاریک باشه و مسیر کم عرض؟ یکم به بحث عمران امامزادگان شهرستان برسید خواهشا

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.