اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25526
تاریخ انتشار : 17 آبا 1396 - 14:01
رئیس شورای شهرستان بشرویه افزود: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی، اعتباری لازم است تا نسبت به تامین آب چشمه ها و قنواتی که خشک شده و یا در حال خشک شدن هست ، برنامه‌ریزی صورت گیرد تا کشاورزان بیش از این متضرر نگردند.

به گزارش پیام بشرویه ، صبح امروز "محمد رضا وکیل زاده " در نشست پشتیبانی طرح هجرت 3 بسیج سازندگی شهرستان بشرویه  که با حضور مسئولان در محل فرمانداری بشرویه برگزار شد با اشاره به اجرای طرح های موثر بسیج سازندگی در روستاها و مناطق محروم خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی طرح بسیار بزرگی را در منطقه بشرویه انجام داد که ارتباط روستاهایی که سال‌ها در بیشتر فصول سال با مرکز شهر وجود نداشت با احداث جاده پلنگ آباد برقرار کرد.

 

رئیس شورای شهرستان بشرویه  افزود: با توجه به خشکسالی‌های  پیاپی، اعتباری لازم است تا نسبت به تامین آب چشمه ها و قنواتی که خشک شده و یا در حال خشک شدن هست ، برنامه‌ریزی صورت گیرد تا کشاورزان بیش از این متضرر نگردند.

 

وی با اشاره به رواج مهاجرت ها از روستاهای بشرویه هم گفت :تامین منابع آبی، اشتغال پایدار و تقویت جاگزینی روستایی در منطقه  موجب جلوگیری از مهاجرت  می شود.

وکیل زاده افزود: متاسفانه مهاجرت  روستائیان در حال افزایش میباشد و حتی در حال حاضر این مهاجرت به بیرون شهرستان صورت می گیرد که باید برای این پدیده فکری برداشته شود.

در ادامه این نشست " مهدی حسنی" از برگزاری کلاس های آموزشی مشاغل خانگی با همکاری بسیج سازندگی خبر داد و گفت: ۱۳۹ نفر در دوره های آموزشی مشاغل خانگی شرک کرده اند که  نزدیک به ۳۰ هزار نفر ساعت آموزش  را تشکیل میدهد که با هماهنگی بسیج سازندگی  صورت گرفته است.

 

مسئول مرکز آموزش های فنی و حرفه ای بشرویه افزود: آمادگی داریم با تعامل و هماهنگی این آموزش ها را ادامه داده و گواهینامه نیز اعطا کنیم.

 

 همچنین "  وفا "  کارشناس جمعیت هلال احمر بشرویه با اشاره به اقدامات هلال احمر در حوزه همکاری با بسیج سازندگی گفت:هلال احمر بشرویه قریب به ۱۳۳ بسته بهداشتی در مناطق محروم روستایی توزیع کرده است و آمادگی همکاری با بسیج سازندگی در خصوص کمک های امدادی را داریم.

 

"محمد رضا رفیعی " مسئول اداره منابع طبیعی و آبخیزداری از اجرای طرح ترسیب کربن خبر داد و گفت: طرح بیابان زدایی با مساحت 900 هکتار در شمالشرق بشرویه اجرا خواهد شد و همچنین طرح  ها قرار است به مناقصه گذاشته شود که بسیج سازندگی نیز می توانند ورود پیدا کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.