اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25524
تاریخ انتشار : 16 آبا 1396 - 20:38
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی به برخی کمبود اعتبارات اشاره کرد و گفت: مطالبات پیمانکاران افزون بر ۷۱ میلیارد تومان است.

به گزارش پیام بشرویه ،  جعفر شهامت امروز (16 آبان) در جلسه با مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان با بیش از 151 هزار کیلومتر مربع سومین استان پهناور کشور است، گفت: جمعیت استان ۷۳۲ هزار و ۱۹۲ نفر، معادل 0.95 درصد کل کشور است.

 

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای 28 شهر و 11 شهرستان با  5855 کیلومتر مربع بزرگراه، راه اصلی و فرعی است، گفت: طول راههای شریانی استان 2128 کیلومترمعادل 5/8 راههای شریانی کشور است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه آمار فوتی های استان بر اثر تصادفات طبق آمار پزشکی قانونی در سال جاری در شش ماهه نخست 109 نفر بوده است، گفت: از این تعداد 9 مورد در محورهای روستایی و  100 نفر در محورهای برون شهری بوده است.

 

شهامت با بیان اینکه بازه زماني 14 الي 18 عصر با 24 درصد داراي بيشترين آمار تصادفات در محورهاي برون شهري بوده اند، گفت: بيشترين تصادفات مربوط به سواري ها با 59 درصد و پس از آن، كشنده ها با 10 درصد بوده است و بيشترين نوع برخوردها، برخورد از نوع واژگوني با 37 درصد و پس از آن، خروج از جاده با 6 درصد و برخورد با احشام با 5 درصد بوده است.

 

وی اظهارداشت: سرعت غير مجاز با 28 درصد از بيشترين آمار تخلفات برخوردار بوده است و پس از آن نبستن كمربند ايمني و نقص فني قرار دارد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی به ناوگان مسافری استان اشاره کردو گفت: در مجموع در استان 27 دستگاه اتوبوس، 28 دستگاه ماشین سواری و 83 دستگاه مینی بوس فرسوده وجود دارد.

 

شهامت با بیان اینکه تعداد مجتمع خدماتي- رفاهي در حال بهره برداري23باب است، گفت: تعداد مجتمع خدماتي- رفاهي در حال ساخت 6 باب، تعداد مجتمع هاي خدماتي- رفاهي داراي موافقت اصولي و در حال تكميل پرونده و اخذ استعلام هاي مربوطه15 باب است.

 

وی افزود: تعداد دوربین کنترل سرعت ثابت 34 دستگاه است که 27 دستگاه دیگر در حال تحویل است و جمعا به61 دستگاه خواهد رسید.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی به برخی کمبود اعتبارات اشاره کرد و گفت: مطالبات پیمانکاران افزون بر 71 میلیارد تومان است.

 

شهامت با بیان اینکه ارزش روز سرمایه گذاری دولت روی راههای استان بیش از 10 هزار میلیارد تومان است که بطور معمول بین 2 تا 6 درصد آن برای نگهداری سالانه راهها هزینه می شود، افزود: اعتبارات فعلی به فرض تحقق با احتساب قیر رایگان کمتر از یک درصد این مبلغ محقق شده است که موجب عقب ماندگی وضعیت روکش راههای استان خواهد شد.

 

وی گفت: بر اساس مطالعات مشاور حدود 70 درصد راههای استان به لحاظ وضعیت روکش نیازمند اقدامات فوری راهداری اعم از روکش یا اقدامات حفاظتی است.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.