اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25516
تاریخ انتشار : 16 آبا 1396 - 19:57
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: امسال جذب سهمیه 57 نیروی پزشک متخصص برای خراسان جنوبی را داریم که کار توزیع این نیروها در بین شهرستان‌های خراسان جنوبی از دو هفته گذشته آغاز شده است.

به گزارش پیام بشرویه ، محمد دهقان  در نشست خبری اظهار داشت: در استان خراسان جنوبی کمبود متخصص بیهوشی داریم که این امر در بیرجند بیشتر از شهرستان‌ها دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در زمینه پزشکان متخصص جراحی عمومی در خراسان جنوبی کمبود داریم افزود: سال گذشته شهرستان‌های بزرگ موظف شدند شهرهای کوچک مجاور خود را در بحث تامین نیرو پوشش دهند که این کار انجام شد و بخشی از نیروهای متخصص در شهرستان‌های کوچک از این طریق تامین شد و این روند ادامه خواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: امسال جذب سهمیه 57 نیروی پزشک متخصص برای خراسان جنوبی را داریم که کار توزیع این نیروها در بین شهرستان‌های خراسان جنوبی از دو هفته گذشته آغاز شده و تاکنون حضور 53 نفر از متخصصان در استان قطعی شده که از این تعداد 9 نفر به بیرجند، 7 نفر به فرودس، 7 نفر طبس، 4 نفر نهبندان، 5 نفر بشرویه، 3 نفر سربیشه، 4 نفرسرایان و 4 نفر به درمیان اختصاص دارد.

دهقان با بیان اینکه در حال حاصر دغدغه نیروی متخصص اطفال در خراسان جنوبی به حداقل رسیده و به جز دو بیمارستان تا مهر آینده مشکلی وجود ندارد افزود: تعدادی از متخصصان به عنوان جایگزین برای پزشکان طرحی که دوره آنها به اتمام رسیده خواهند بود و بخشی سهمیه جدید استان هستند.

وی اظهار داشت: متخصصینی که جایگزین برای پزشکان طرح هستند و دوره آنها به اتمام رسیده در رشته‌های نرولوژی، داخلی، قلب، بیهوشی، پزشکی هسته‌ای، جراحی عمومی، چشم، رادیولوژی، کودکان، زنان، طب، اورژانس، روان پزشکی، جراحی مغر و اعصاب، آسیب شناسی و ارتوپدی است.

 

نظرات کاربران

سلام تخصص دکترهای سهم بشرویه چیه ؟
۵ متخصص اختصاص یافته به بشرويه( بيهوشي، جراحي عمومي، راديولوژي، زنان و قلب)

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.