اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25514
تاریخ انتشار : 16 آبا 1396 - 13:52
مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشرویه با اشاره به پروژه نیمه تمام مجموعه فرهنگی و سالن آمفی تئاتر خاطرنشان کرد : برای اتمام این پروژه تلاش مجدانه لازم است تا تکمیل گردد.

به گزارش پیام بشرویه ، صبح امروز و در ایام سالروز فرهنگ عمومی هنرمندان شهرستان بشرویه با فرماندار دیدار کردند.

در این مراسم "عباس سنچولی" با گرامیداشت 14 آبان روز فرهنگ عمومی به نقش بی بدیل هنرمندان در جامعه اشاره کرد و گفت: هنرمندان قشر تاثیرگذار در بسترسازی قالب های فرهنگی جامعه هستند.

 

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه افزود: از مشکلات عمده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشرویه مساله اعتبارات است که بسیار پایین می باشد.

 

   وی با اشاره به فعالیت انجمن های فرهنگی در شهرستان هم بیان کرد : بیش از ۱۰ انجمن فرهنگی، ادبی، شعر، خوشنویسی و هنرهای نمایشی عکس و فیلم فعالیت می‌کنند و آمادگی داریم در بخش موسیقی های مجاز و محلی هم پذیرای متقاضیان باشیم .

 

سنگچولی افزود: پیگیری هایی در بخش هنرهای نمایشی صورت گرفته و قول مساعد داده شده که کمکی به انجمن نمایش شهرستان بشرویه شود.

 

 مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشرویه با اشاره به پروژه نیمه تمام مجموعه فرهنگی و سالن آمفی تئاتر خاطرنشان کرد : برای اتمام این پروژه  تلاش مجدانه لازم است تا تکمیل گردد.

سنچولی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره استانی شعر و ادب گفت :  این جشنواره را پیگیری کرده ایم تا روال اداری آن از طریق استان صورت گیرد .

وی با توضیح در بخش های دیگر هنری گفت:  برای چاپ کتاب قبل از چاپ نمی توانیم کمکی انجام دهیم بلکه بعد از چاپ موضوع خرید را می توانیم تحت عنوان کمک ، همکاری داشته باشیم.

 

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه گفت: در خصوص اجرای نمایش ها هم باید یادآوری شود  هر نمایشی که در شهرستان می‌خواهد اجرا گردد باید ارشاد اسلامی از آن باخبر باشد .

 

سنچولی با اشاره به کاهش اعتبارات انجمن ها بیان کرد: مجموعه اداره ارشاد اسلامی آمادگی همکاری با انجمن های هنری را دارد از ابتدای امسال نیز نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار تخصیص داده شده که البته پاسخگوی نیازهای انجمن هنری نیست.

 

وی در خصوص راه اندازی کلاس موسقی هم گفت: پیگیری  راه اندازی کلاس موسیقی از طریق استان هستیم ولی با کمبود  مربی موسیقی مواجه ایم.

 

در این دیدار هنرمندان به بخشی از مشکلات و خواسته های خود اشاره کردند و به بیان نقد در حوزه مختلف پرداختند از جمله  پیگیری‌ قول های داده شده در جلسه قبل هنرمندان  توسط رسانه ها ، عدم حمایت از کتاب عکس  محرم  از سوی ادارات و نهادها و بدون حمایت  چاپ و منتشر شد، عدم انعکاس مشکلات جامعه از سوی رسانه ها ، نقد برتقسیم اعتبارات شهرستان ها، عدم تحقق وعده های دولت مبنی بر تکمیل پروژه های نمیه تمام از جمله پروژه مجموعه فرهنگی هنری ، فراهم آوردن زیر ساخت ها در ترویج فرهنگ ادب و شعر، تقدیر از  فرمانداری بشرویه برای کمک به انجمن نمایش در جهت  خرید وسایل مورد نیاز در صحنه نمایشی .

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.