کد مطلب: 25489
تاریخ انتشار : 9 آبا 1396 - 11:18
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه از برنامه ریزی مراسمات پربار مذهبی و عزاداری در ایام اربعین حسینی و چهل هشتم در بشرویه خبر داد.

به گزارش پیام بشرویه ، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه از برنامه ریزی مراسمات پربار مذهبی و عزاداری در ایام اربعین حسینی و چهل هشتم در بشرویه خبر داد.

"حجت الاسلام و المسلمین رضا بهشتی فر" در گفتگو با خبرنگارپیام بشرویه با اشاره به جزییات برنامه های عزاداری اربعین و چهل هشتم خاطر نشان کرد : طبق برنامه ریزی صورت گرفته  مقرر گردید هیئت حضرت رقیه (س) با دعوت از بانوان شهرستان از ساعت 8:00 در محل زینبیه اجتماع و پس از قرائت زیارت اربعین و خطبه حضرت زینب(س) بصورت دسته جمعی راس ساعت 9:30 در مراسم محوری هیئت ابوالفضلی شرکت نمایند.

 

 

مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه افزود: صبح روز اربعین حسینی هیئت محترم ثامن الحجج (ع) مراسم عزاداری به سمت حسینیه حاج علی اشرف برگزار نمایند(به نحوی که با برنامه عزاداری هیئات مذهبی دیگر تداخلی پیش نیاید).

 

وی با اشاره به برنامه های ویژه روز اربعین گفت: صبح روز اربعین حسینی هیئات محترم حضرت علی اصغر(ع) و محبین قاسم بن الحسن (ع) در محل عباسیه، (از ساعت 9:20 الی 9:50 صبح) عزاداری نمایند.

 

 بهشتی فر افزود:  همچون سنوات گذشته، صبح روز اربعین حسینی هیئت محترم صاحب الزمانی(عج) به سمت فاطمیه حرکت و پس از عزاداری در آن مکان، همراه با هیئت محترم سادات الحسینی به سمت هیئت ابوالفضلی حرکت و رأس ساعت 10 صبح وارد عباسیه شوند.

 

مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه تصریح کرد: مداحان محترم هیئات صاحب الزمانی و سادات الحسینی در این مراسم به مدّاحی و نوحه خوانی پرداخته و حداکثر تا ساعت 10:30 عزاداری را ختم نمایند و  پس از عزاداری هیئات محترم ، به مدت 10 دقیقه زیارت اربعین توسط حاج آقای غفاری قرائت گردد.

 

وی با اشاره به دیگر مصوبات صورت گرفته برای مراسمات عزاداری گفت: مصوب شد پس از قرائت زیارت اربعین (ساعت 10:40 دقیقه) مراسم تحویل سخنران محترم مراسم قرار گیرد. (سخنرانی مراسم تا ساعت 11:15 دقیقه ادامه خواهد داشت) 10 دقیقه جهت تجدید وضو و آمادگی برای نماز ظهر.

بهشتی فر افزود: همچون سنوات گذشته، هیئت محترم ابوالفضلی عصر روز اربعین به سمت هیئت محترم سادات الحسینی حرکت و در آن مکان عزاداری نمایند.

 

مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه در خصوص برنامه های شام اربعین حسینی هم خاطر نشان کرد: در شام اربعین همچون سنوات گذشته هیئت محترم ابوالفضلی به سمت فاطمیه مراسم عزاداری برگزار و بعد از آن به همراه هیئت سادات الحسینی به سمت مهدیه بشرویه حرکت و در آن مکان عزاداری خواهند کرد.

وی افزود: در شب اربعین هیئت محترم ثامن الحجج(ع) از ساعت 7:30 الی 8 به سمت هیئت محترم سادات الحسینی عزاداری خواهند داشت و همچنین در شب اربعین هیئت محبین حضرت قاسم بن الحسن(ع) برنامه عزاداری در محل جوادیه بشرویه ویژه برادران و بانوان برگزار خواهد شد.

 

بهشتی فر تصریح کرد: هیئات  ثامن الحجج (ع) و حسینیه مرحوم آقا نجفی عزاداران اربعین حسینی را به صرف ناهار اطعام خواهند نمود و نیز مسجد حضرت ابوالفضل(ع) همچون سنوات گذشته در صبح اربعین عزاداران را به صرف صبحانه اطعام نمایند.

 مسئول اداره تبلیغات اسلامی بشرویه با تشریح برنامه های عصر اربعین ویژه  بانوان گفت: عصر روز اربعین بانوان هیئت محبین حضرت رقیه(س) ساعت 3:30 عصر مسیر زینبیه بسمت گلزار مطهر شهدا را خواهند پیمود و همچنین مصوب شد هیئات مذهبی و سایر اماکن دینی که در ایام اربعین و چهل و هشتم در بشرویه مراسم خواهند داشت، برنامه های خود را به اداره تبلیغات اسلامی اعلام و هماهنگ نمایند.

 

وی با اشاره به دعوت سخنران محوری در مراسمات هم گفت: با توجه به دعوت از سخنران محوری برای پنج روز آخر ماه صفر، حجت الاسلام و المسلمین «حاج آقای حیدری» از مشهد مقدس، مساجد و هیئاتی که در این ایام برنامه خواهند داشت، طی هماهنگی با اداره تبلیغات اسلامی از سخنرانی این خطیب توانمند بهره مند شوند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.