اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25480
تاریخ انتشار : 7 آبا 1396 - 19:26
عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی ایران با بیان این که یک هزارو 109 صندوق خردزنان روستایی درکشوروجود دارد،گفت:طی چهار سال گذشته،خریدهای تضمینی توافقی و حمایتی از 3.5 میلیون به 9 میلیون تن افزایش داشته است.

به گزارش پیام بشرویه ، محمد وحید قلفی عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی ایران امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی در بیرجند،اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 2هزار و 700 تشکل روستایی کشاورزی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی فعالیت بیشتر تشکل های روستایی کشور را، تشکل های 50 ساله دانست و یادآور شد: به طور متوسط در دوره چهار ساله، 10 درصد تشکل های روستایی کشاورزی کشور افزایش یافته است.

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی ایران همچنین از وجود یک هزار و 109 صندوق خرد زنان روستایی در کشور خبر داد و ابراز کرد: طی چهار سال گذشته ،خریدهای تضمینی توافقی و حمایتی از 3.5 میلیون به 9 میلیون تن افزایش داشته است.

قلفی ضمن اشاره به این که کار جدیدی که امسال در سطح خراسان جنوبی انجام می شود خرید توافقی زعفران است،تصریح کرد: ورود سازمان تعاون روستایی به بازار در راستای تعادل بخشی قیمت است و هر زمانی که احساس نیاز شود، حضور خواهیم داشت.

وی بخش کشاورزی را در مقطع فعلی، در یکی از بهترین وضعیت های خود در حال طی مسیر دانست و یادآور شد:خوشبختانه در حوزه اقتصاد مقاومتی، بخش کشاورزی طی سه سال گذشته به خوبی درخشیده است.

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی ایران با بیان این که رویکرد دولت به بخش کشاورزی،بسیار درخشان بوده است،یادآور شد: هرچند در این حوزه در بخش های مختلف آب و خاک ناملایماتی وجود دارد اما دولت در سرمایه گذاری های خود تلاش زیادی طی بازه زمانی 92 تا 96 داشته است.

قلفی ادامه داد:آنچه  مسلم است آن است که سیاست های اقتصاد مقاومتی به بخش کشاورزی به شکل درخشان کمک نموده و نظام قانون گذاری نیز حمایت های جدی از بخش کشاورزی به عمل آورده است.

وی باتاکید بر این  که در حال حاضر تمامی بسته بخش کشاورزی از مرحله مزرعه تا سفره در وزارت جهاد کشاورزی تعریف شده است،تبیین کرد: در نوک پیکان آن نیز سازمان تعاون روستایی قرار دارد.

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی ایران مطرح کرد: خوشبختانه با مجموعه هدف گذاری ها و اقدامات صورت گرفته علی رغم تمام مشکلات و ناملایمانی که در حوزه تامین منابع وجود دارد، بخش کشاورزی امروز در بهترین وضعیت خویش قرار دارد.

قلفی با اشاره به این که پس از ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 مقام معظم رهبری در این دولت نگاه هدفمند به بخش غیردولت و تشکل ها انجام می شود،اذعان  داشت: این بار فقط دولت نیست که در حوزه واگذاری وظایف به بخش غیر دولت و تشکل ها استقبال می کند بلکه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، نوع قانون گذاری در مجلس، نوع سیاست گذاری های دولت و نوع دیدگاه شخص وزیر جهاد گذاری در این راستا است.

وی اضافه کرد:این مهم، فرصت مغتنمی در راستای ارتقاء توانمندی شبکه ها و بخش های غیر دولتی است؛ اگر قرار است اصل 44 به صورت جدی اجرا شود باید تشکل ها در این مسیر توانمندی خود را نشان دهند.

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی ایران همچنین بر ایفای نقش اصلی تشکل ها متناسب با وظایف ذاتی بخش کشاورزی تأکید کرد و اظهار داشت: بایستی در حوزه سیاست گذاری و برنامه ریزی ظرفیت های یکدیگر را به صورت تعاملی جستجو کرده و فعالیت های خویش را بر اساس این منطق تنظیم کنیم.

قلفی مطرح کرد: امروز در سازو کارهای جدید به دنبال این هستیم که بخش صنفی را در حوزه قیمت گذاری محصولات کشاورزی فعال نمائیم.

وی تصریح کرد: اگر تشکل ها، مدیران ارشد استانی و مدیران بخش کشاورزی دست به دست هم دهند، قادر خواهیم بود هدف های مورد نظر برای توسعه بخش کشاورزی را محقق کنیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.