کد مطلب: 25463
تاریخ انتشار : 5 آبا 1396 - 13:10
امام جمعه موقت بشرویه گفت:تکیه به غرب نداریم چرا که مردم در صحنه هستند و جوانان بسیجی داریم که جانشان را تقدیم اسلام میکنند.

به گزارش پیام بشرویه
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حدادیان" ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به داشتن اخلاص در عمل و کارها خاطر نشان کرد:داشتن اخلاص در نیت کار موجب ارزش یافتن عمل انسان میشود.

امام جمعه موقت بشرویه افزود:شایستگی های علمی، اخلاقی و رفتاری نیز معیار سنجش انسان است و علم آموختن ارزش آن به عمل کردن به علم است چه بسا که علم توام باعمل ارزشمند است.

وی، داشتن نیت الهی در کار را مهم برشمرد و گفت:آن زمانی یک اقدام از نظر خداوند مقبول است که نیت کار الهی باشد نه برای خودنمایی.

حدادیان افزود: افراد زیادی هستند که کارهای بزرگی انجام میدهند ولی در کارنامه عمل آنان ثبت نمیشود چرا که هدفی جز خودنمایی نداشته اند و در نیت آنها صداقت و اخلاص وجود ندارد و برعکس آن کسانی هستند که توانایی انجام کار خیر ندارند ولی بخاطر اخلاص در نیت، آن عمل برایشان ثبت میشود.

امام جمعه موقت بشرویه، رسیدگی به محرومان را از ویژگی مسلمانان برشمرد و گفت:انفاق،رسیدگی به نیازمندان،سیر کردن گرسنگان و کمک به فقرا باید بر اساس نیت الهی باشد و هر چه برای خود میپسندیم برای فقرا هم بپسندیم و از مال کهنه بذل و بخشش نکنیم بلکه جامه نو به تن برهنگان کنیم که مورد رضای خداوند نیز قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به شهادت حاج مصطفی خمینی خاطر نشان کرد: امام راحل از اولین پدران شهید انقلاب هستند که با تاسی به ائمه اطهار در برابر مصیبت ها صبر کردند و به راه و مسیر الهی خود ادامه داده و فرزندشان را نیز تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

حدادیان به شهادت شهید فهمیده و فرا رسیدن مراسم باشکوه ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: شهید فهمیده دانش اموز بسیجی بود که با اقدام بزرگ انقلابی و حمله به تانک های دشمن، موجب نجات جان بسیاری از بسیجیان شد.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: امام راحل در تعریف این شهید والا مقام فرمودند؛ رهبر ما آن طفل ۱۳ ساله ای است که نارنجک به کمر خود بسته و زیر تانک دشمن رفت.

وی به شهادت عمار هم اشاره کرد و گفت: عمار یکی از بزرگترین دلاورمردان بود که در رکاب اسلام تلاش کرد و پا به پای نبی اکرم برای اعتلای اسلام ناب محمدی همت کرده و جان خود را فدا کرد.

حدادیان در ادامه ضمن محکوم کردن سخنان سخیف ترامپ بیان کرد : همانگونه که مقام معظم رهبری هم در پاسخ به یاوه گویی های ترامپ فرمودند ملت ایران با اعتماد به اروپا و ... به میدان قدم نگذاشته که با رفتن انان بترسد و ملت ایران با ایمان محکم و اعتماد به قدرت داخل قدم میگذارد.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: امریکا اگر حتی بتواند اروپا را نیز با خود همراه کند بی شک مردم ایران حتی یک قدم به عقب بر نمیگرند و تا زمانی که مردم در صحنه بوده و با خدا در ارتباط هستند و دارای جوانان بسیجی هستیم که جان خود را تقدیم راه اسلام میکنند هیچ گاه هراسی به خود راه نمی دهیم.

وی با اشاره به آغاز مراسم باشکوه و عظیم اربعین، به بیان مصادیق عدد ۴۰ در آیین اسلام پرداخت و گفت:عدد ۴۰ در فرهنگ اسلام جایگاه بزرگی دارد از جمله چله نشینی برای رضای خداوند، حفظ ۴۰حدیث،۴۰ روز اخلاص در عمل، دعا برای ۴۰ مومن و چهلم امام حسین از جمله موارد است.

حدادیان در خصوص حرکت باشکوه اربعین گفت: حرکت عزاداران حسینی در اربعین توسط بیش از ۲۰ میلیون زائر عظمت بزرگ جهانی دارد که چشم دشمنان را کور کرده است.

امام جمعه موقت بشرویه تصریح کرد: میلیون ها انسان عاشق و دلداده از جهان به سمت کربلای حسینی پای پیاده حرکت میکنند که نشان از جهانی شدن فرهنگ حسینی دارد.

وی افزود: در شهرستان بشرویه نیز شهروندان علاوه بر کمک به موکب بشرویه عازم زیارت امام حسین و شرکت در این مراسم هستند.

حدادیان در پایان با تاکید بر حمایت از مظلومان جهان،از مردم شریف بشرویه خواست تا مثل همیشه برای کمک به نیازمندان بویژه مسلمانان میانمار همت کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.