اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25462
تاریخ انتشار : 4 آبا 1396 - 19:02
فرماندار خوسف با بیان این که این شهرستان به لحاظ گیاهان دارویی غنی است، گفت: مجوز احداث دهکده دارویی برای خوسف صادر شده و به محض حل مشکلات زیرساختی، گامهای مثبتی در این زمینه برداشته می شود.

به گزارش پیام بشرویه ، 

 محمد شفیعی فرماندار شهرستان خوسف بعد از ظهر امروز در جلسه راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی  این شهرستان از اجرایی شدن عملیات اجرایی کشتارگاه طیورخوسف درهفته آینده خبرداد و اظهارکرد:باتوجه به این که یکی از پتانسیل‌های این شهرستان واحدهای پرورش مرغ گوشتی است برای تکمیل زنجیره تولید عملیات اجرایی، کشتارگاه طیور در شهرستان در هفته آینده اجرایی می‌شود.

 

وی شهرستان خوسف را به لحاظ فرهنگی از قدمت بالایی برخورداردانست و افزود: شناسنامه فرهنگ و هنر شهرستان نیز تهیه شده است.

 

فرماندار خوسف با بیان این که این شهرستان دارای رتبه اول کانی‌های فلزی در استان بوده و معدن در شهرستان خوسف یک ظرفیت بسیار ناشناخته است،تصریح کرد:آنچه مسلم است آن است که می‌توان از آن در جهت تولید واشتغال استفاده کرد.

 

شفیعی خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیری از خام‌فروشی گل نرگس و همچنین عناب کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی مجوز آن صادر شده ودر آینده  ای نزدیک، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

وی از تشکیل تعاونی نرگس‌کاران تا هفته آینده خبر داد و یادآور شد: گل نرگس را ازکشاورزان با همکاری شهرداری خریداری کرده و به صورت رایگان توسط شرکت پست به تهران حمل خواهد شد.

 

فرماندار خوسف ضمن اشاره به این که دغدغه اصلی تولیدکنندگان بازار فروش محصولات است،متذکر شد:به منظور فروش بهتر محصولات کشاورزی به زودی در سایت شهرستان خوسف قسمت تجاری سازی فعال خواهد شد تا بتوان معرفی بهتر و دقیق تری از محصولات شهرستان داشته باشیم و به طور یقین این موضوع،کمک فراوانی به بحث فروش محصولات تولیدی شهرستان خواهد کرد.

 

شفیعی از شهرستان خوسف به عنوان یک شهرستان غنی در حوزه گیاهان دارویی یاد کرد و اذعان داشت: اگر چه  مجوز دهکده گیاهان دارویی صادر شده اما به دلیل زیرساخت با مشکل مواجه شده است؛ انتظارمان آن است که حل مشکلات زیرساختی گام‌های مثبتی در حوزه گیاهان دارویی برداشته شود.

 

وی اضافه کرد: بر کسی  پوشیده نیست که درگذشته در بحث صدور مجوزها سختگیری‌هایی صورت می گرفت که این امر مانع از تحقق اقتصاد می‌شد که خوشبختانه مسئولان شهرستان با نگاه تسهیل در صدور مجوزها مقاومت اقتصادی را تبدیل به اقتصاد مقاومتی کردند.

 

رضاحسینی  مقدم رئیس بهزیستی خوسف  نیز  در این جلسه، تبیین کرد: در سال گذشته در تمامی حوزه ها طبق عملکردی که در ابتدای  سال جاری تقدیم فرمانداری شد از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بوده ایم که این رشد در برخی از موارد در سال 94،صفردرصد بوده و در سال 95 به 100 درصد  و بالاتر  رسیده است.

 

وی ضمن اشاره به بخش خدمات، مطرح کرد: اولویت قرار دادن خرید کالاهای داخلی و یا بومی شهرستان و همچنین تنظیم قرارداد یا مکانی که اقلام کمک توانبخشی را ازداخل تهیه می نماید از جمله اقداماتی بوده که در بحث تهیه کالا و توزیع آن توسط بهزیستی صورت گرفته است.

 

رئیس بهزیستی خوسف برنامه ریزی برای ایجاد فضای  مناسب  معرفی تولیدات جامعه هدف،جذب 100 درصدی اعتبار اشتغال و کسب رتبه نخست بین ادارات سطح شهرستان در راستای توانمند سازی جامعه هدف،کاریابی برای یک نفراز  معلولین  و ایجاد درآمد  پایدار از طریق دفتر روزنامه خراسان جنوبی،توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و بی سرپرست حوزه اجتماعی،انعقادتفاهم نامه  برای اولین بار با صندوق بیمه به منظور کاهش هزینه  های بیمه جامعه هدف،ایجاد موسسه جدید  و  موسسه فعلی با پیش بینی اشتغال برای 30 نفر در این خصوص و صدورمجوز برای موسسه  خیریه حضرت رسول(ص) که فرماندار محترم بانی آن بوده است از جمله اقدامات مهم بهزیستی خوسف در حوزه اشتغال بوده است.

 

حسینی مقدم در ادامه ازجذب خیرین برای احداث  مرکز حمایتی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در این شهرستان خبر داد و گفت: این احداث به صورت 100 درصد از بخش غیر دولتی انجام می شود و با احداث آن،بی شک گام بزرگی در بحث نگهداری  کودکان بی سرپرست و بدسرپرست برداشته خواهد شد.

 

وی  اضافه کرد: واگذاری املاک مازاد از طریق ماده 28 و واریز اجاره ها به حساب درآمدهای اختصاصی بهزیستی و اعلام تابل درآمدها  از سوی  بودجه ستاد به اداره و هزینه کرد آن  در راستای اهداف  مشخص شده؛ از دیگر اقدامات بهزیستی خوسف در این زمینه بوده است.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.