اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25461
تاریخ انتشار : 4 آبا 1396 - 18:55
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده بیرجند و قاین را با وزیر راه و شهرسازی مطرح کردیم که امیدواریم با این پیگیری ها روند کار این جاده تسریع یابد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

 حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رادیو خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: این روزها رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی نیروعلوم مطرح است که با هر دو وزیر پیشنهاداتی جلسه داشتیم.

 
وی افزود: با آقای اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو جلسه داشتم که بحث انتقال آب و بارورسازی ابرها را مطرح کردم تا تبعیض و ناعدالتی بین استان ها صورت نگیرد.
 
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یک سالی بود برخی استان‌هایی که باروری انجام دادند اما به استان های شرق کشور از قبیل خراسان جنوبی، خراسان رضوی وسیستان وبلوچستان که استان های کم باران بودند بی توجهی شد که با پیگیری های صورت گرفته سال گذشته بیش از هشت مرتبه باروری ابرها در استان انجام شد.
 
حجت الاسلام عبادی گفت: در دیداربا وزیر نیرو یادآوری کردم که عدالت و شایستگی خراسان جنوبی را مد نظر قرر داده که در این زمینه های استان های مرزی را مد نظر قرار بدهند.
 
وی ضمن تاکید بر اینکه وزرای پیشنهادی خیلی شنونده های بهتری هستند، ادامه داد: هم چنین در دیدار وزیر نیرو کمبود برنامه های ایشان در آبرسانی واستفاده آب و فاضلاب تاکید کردم که در این زمینه ها استان های مرزی را مد نظر قرار بدهند.
 
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دیداری نیز با دکتر غلامی وزیر پیشنهادی علوم داشتم و ماندگاری جمعیت شرق کشور را مطرح کردم؛ درست است الان دانشگاه ها به جای کمیت به کیفیت پرداخته اند این کمیت دانشگاه ها در مورد برخی استان هایی مانند خراسان جنوبی که وضعیت خاصی دارند نباید اینجا لحاظ شود چراکه یک راه ماندگاری جمعیت، دانشگاه ها و آموزش عالی هستند.
 
حجت الاسلام عبادی ضمن اشاره به دیدار با وزیر نفت و صنعت معدن تجارت، گفت: از وزیر صنعت دعوت کردیم به خراسان جنوبی سفر کنند که ایشان قبول کردند به این استان سفر کنند.
 
وی افزود: هم چنین در دیدار با دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز مشکلات روستائیان، آب و کمبود اعتبار مطرح شد که قول هایی نیز در این زمینه داده شد.
 
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم چنین در دیدار با اعضای شرکت ایمیدرو نیز نقشه راهی با آنها ترسیم کردیم که امیدواریم نتیجه بدهد.
 
حجت الاسلام عبادی به حضور بنیاد برکت و آستان قدس رضوی در پروژه های مختلف استان برای سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: هم چنین بنیاد مستضعفان نیز در واگذاری زمین های مختلف اقداماتی خوبی انجام داده است و زمین برای ساخت سالن چند منظوره ورزشی در خیابان شهید آوینی بیرجند جانمایی شد.
 
وی با بیان اینکه انجام پروژه های مختلف استان با حضور سرمایه گذاران به توسعه استان کمک می کند، گفت: طی چند روز گذشته شاهد حضور سرمایه گذار آفریقای جنوبی با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومانی در خوسف بودیم که این سبب اشتغال زایی بیش از 100 را فراهم کرده است.
 
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به پیگیری‌های خود در خصوص جاده بیرجند قاین اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز دیداری همراه با نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی داشتیم.
 
حجت الاسلام عبادی ادامه داد: در یکی دو سال گذشته سرعت ساخت این جاده خوب بوده است و تمام آن به مناقصه رفته و کمپینی در این زمینه هم تشکیل شد که امیدواریم سبب سرعت کار در این جاده شود.
 
وی اضافه کرد: هم چنین در ادامه پیگیری ها بحث سوال از وزیر را مطرح کرده و معاونان ویر راه نیز قول داده اند که این جاده علی رغم کوهستانی بودن سریع ساخته شود.
 
وی بین کرد: هم چنین در دیدار نمایندگان استان و استاندار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی جلسه خوبی بود و ما در استان نیاز به همدلی و همراهی داریم تا بتوانیم به توسعه بیشتری دست یابیم.
 
انتهای پیام/ 5

نظرات کاربران

چکار میشد نماینده بشرویه هم گزارش عملکرد میداد نه گزارش وعده وعید سربسته وکلی گویی

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.