اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25460
تاریخ انتشار : 4 آبا 1396 - 18:53
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: با انجام مطالعات مرحله نخست راه آهن استان، حدفاصل زاهدان ـ بیرجند ـ گناباد ـ ایستگاه یونسی بجستان به طول ۷۰۰ کیلومتر، عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش پیام بشرویه ، 

مهدی جعفری ظهر امروز در بازدید از طرح های راهسازی استان اظهار داشت: اتصال خراسان جنوبی به شبکه ریلی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی ودارای توجیه اقتصادی است.

 وی افزود: خراسان جنوبی به دلیل اینکه در کریدور ترانزیتی به افغانستان و آسیای میانه قرار دارد از اهمیت ویژه ای برای وزارت راه و شهرسازی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: مطالعات مرحله دوم نیز در 2 قطعه شامل 23 کیلومتر از بیرجند به قاین و 47 کیلومتر از ایستگاه یونسی بجستان به سمت گناباد انجام شده است.

جعفری بیان کرد: پیمانکار ایستگاه یونسی بجستان به سمت گناباد مشخص شده است و در حال تجهیز کارگاه خود برای آغاز عملیات اجرایی و زیرسازی این قطعه است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پس از زیر سازی در صورت اعلام آمادگی سرمایه گذار، ساخت خطوط ریلی واگذار می شود.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری طرح 47کیلومتری ایستگاه یونسی بجستان -گناباد، 546 میلیارد ریال و برآورد اعتبار مورد نیاز برای اجرای محور بیرجند به طول 22 کیلومتر نیز 410 میلیارد ریال است.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب