اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 25459
تاریخ انتشار : 4 آبا 1396 - 18:51
دبیر ستاد اربعین استان استان خراسان جنوبی گفت: ۳۰ موکب از این استان در ایام اربعین در کشور عراق پذیرای زائران حسینی است.

به گزارش پیام بشرویه ، 

حسنی مقدم عصر امروز در مراسم بدرقه نخستین کاروان حامل اقلام موکب های اربعین این استان اظهار داشت: مردم خراسان جنوبی 3 میلیارد تومان برای رفاه زائران همایش پیاده‌روی اربعین حسینی کمک  و مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه این مبلغ شامل کمک های  نقدی و غیر نقدی است افزود: 108 تن آرد، برنج، گوشت سفید و قرمز، 8 هزار تخته پتو و 5 هزار متر مربع موکت خریداری و جمع آوری شده و به کشور عراق ارسال شد.

دبیر ستاد اربعین استان استان خراسان جنوبی از اعزام نخستین موکب خراسان جنوبی ازامروز به کاظمین خبر داد و بیان کرد: موکب ها در کاظمین تا ششم آبان مستقر می شوند تا به 20 هزار نفر در شبانه روز خدمات رسانی کنند.

حسنی مقدم با اشاره به ارسال 80 کانکس سرویس بهداشتی به کاظمین اظهار داشت: تاکنون 110 سرویس بهداشتی و 2 هزار و 500 مترمربع آشپزخانه برای موکب ها در کاظمین احداث شده است.

دبیر ستاد اربعین استان همچنین با بیان اینکه 3 موکب در استان برای بازگشت زائران پاکستانی در نظر گرفته شده است گفت: زائران افغانستانی هم که با تابعیت جمهوری اسلامی در خراسان جنوبی ساکن هستند باید کارت اقامت و ویزا برای خروج از کشور را اخذ کنند.

حسنی مقدم افزود: تاکنون 6 هزار نفر از خراسان جنوبی برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که برای همه آنها ویزا صادر شده است.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.